Skocz do zawartości
ReQ7k

2x White Widow auto, bruce banner #3, easy sativa, outdoor grapefriuit, purple maroc, purple haze auto, girl scout cookies fast version

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakładam fotorelacje outdoor, dopiero jestem w czasie kiełkowania ale być może ktoś miły podzieli się radami. Jest to moja druga uprawa, w poprzednim sezonie z 3 doszły 2 co prawda plony nie duże ale jak na pierwszy raz i ilość błędów popełnionych uważam 10g za dobry wynik. Odmiany tak jak w temacie

Bez tytułu.jpg

1- bruce banner #3

2 - white widow auto

3 - easy sativa

4- outdoor grapefruit
5 - purple marcon 

6 - purple haze auto

7 - girl scout cookies (fast version)

Co do pestek to bruce banner i white widow auto dostałem jako prezencik do zamówienia, więc podejrzewam że mogą być jakieś stare czy coś i mogą wcale nie wykiełkować. Miejscówka ta sama co rok temu, ziemia gliniana, przekopana, podsypana paśnikiem. Kiełkuje na wilgotnym papierze. Roślinki mam zamiar przesadzić w 2 tygodniu życia, może po 1.5 automaty. Na automatach zamierzam trenować tylko LST, a na pełnosezonówkach mam zamiar spróbować mainliningu przynajmniej na jednej z nich, reszta pewnie też LST + FiM. Co do nawozów to zamierzam stosować tak jak rok temu - jedynie paśnik, roślinki wtedy nie miały niedoborów, jedyne pytanie czy macie jakieś sprawdzone nawozy domowe? Mam zamiar to robić wszystko samemu, bez kupowania różnych polecanych nawozów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ReQ7k gnojowica z pokrzyw + ewentualnie biohumus na vega a na flo coś w rodzaju gnojowicy ale z bananów. Nie robiłem tych rzeczy więc się nie wypowiem ale parę osób stosowało tego typu nawozy. Dolomit sobie ogarnij bo ja bez tego to nie wyobrażam sobie outdoora. Kup sobie jakiś nawóz na flo, chociaż pk, uwierz że roślinki będą Ci wdzięczne za to. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki jasne dzięki coś poszukam i posprawdzam

@Tester tzn tak jak wrzuciłem jest źle? Jak mam dodawać przez ten formularz że wstawiania mediów? Sory wyszedłem z wprawy użytkowania forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pestki prócz Bruce bannera puściły kiełki, jeszcze dosyć małe, minęło 48h od poddania ich na wilgoć i tu pytanie, dać czas jeszcze bannerowi, spróbować czegoś innego czy może już spisany na straty? Drugie pytanie to czy przez 2 tygodnie wystarczy trzymać sadzonki w kubeczkach plastikowych? Nie będzie za mało miejsca? Bo później chce już bezpośrednio do ziemi bez przesadzania do większych donic tylko zastanawiam się czy nie ograniczy to rozrostu korzeni roślinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ReQ7k  ja swoje nasiona kiełkowałem 5 dni. Fakt to automaty, a nasiona automatów posiadają twardszą powłokę niż feminizowanych. Banerowi jak najbardzie można pomóc. A tym bardziej nie stawiaj jeszcze krzyżyka na jego miejscu. Precruhing jak najbardziej może mu pomóc. A jeśli sie boisz, to weź skalpel i delikatnie postaraj się naciąć nasiono wzdłuż jego łączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pestki jednak wykiełkowały bez większej pomocy, wystarczyła tylko cierpliwość. Przesadzone do kubeczków w każdym kilka dziurek, zobaczymy co z tego będzie 

IMG_20230512_192012.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko wszystkie zaczynają rosnąć. Czy w tej fazie wystarczy im czas na oknie od strony wschodniej? Do 2 tygodnia zamierzam tu trzymać później już na spota. Na noc chowam do chaty żeby miały ciepło 

IMG_20230514_114507.jpg

IMG_20230514_114504.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@ReQ7k ja rozsadę trzymałem w boxie 3 tygodnie. To dużo lepsze niż na parapecie bo się nie powyciągają. 

 

Zdjęcie przedstawia 18 dzień od wykiełkowania 

20230512_143124.jpg

Edytowane przez Zycienamaxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedługo będę przesadzał i stąd pytanie, bo ślimaki niestety w tym sezonie są bardzo aktywne. Używał ktoś tego środka na ślimaki? Jakie wrażenia? I czy taki po terminie parę lat dalej będzie sprawny jeśli był przechowywany w dobrych warunkach? Wstawiam zdjęcie aktualnego rozwoju roślinek to będzie jakoś 10 dzień odkąd w kubeczkach, wiem że mają mało słońca ale nie mam innej możliwości do póki nie wylądują na spocie, dzięki i pozdrawiam 

IMG_20230525_143108.jpg

IMG_20230525_142010.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien być sprawny dowiesz się na pierwszej wizycie po wysadzeniu 😉 jak masz stare kable miedziane to owiń blisko łodygi robiąc sprężynkę jakby (chodzi o miedź, czyli trzeba oskurowac) albo są taśmy miedziane w ogrodniczych /alledrogo. Naprawdę skuteczne rzeczy, w tamtym sezonie mi uratowało to planty w tym już też atak skurwieli. Przy wysadzaniu uważaj po prostu bardziej, trochę wyciągnięte ale zrobisz głębszy dołek żeby je osadzić i wszystko słońce zrobi. Jak jest dobrze oświetlony spot to już nie będą się wyciągać. Z fartem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień koło 12 miałem powoli przesadzać na spotach ale zauważyłem że easy sativa wygląda nieciekawie, da się jakoś to odratować? Po prostu dać czas czy coś? 

IMG_20230527_131342.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przesadzeniu umieść głęboko w dołku, aby liście tylko wystawały. Roślina z braku światła wyciągnęła się na cienkiej łodyżce i pod własnym ciężarem przewróciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Imperator dzięki tak też zrobiłem bo nie byłem pewny a to dopiero druga upraw. Za parę dni wrzucę zdjęcie ze spota jak się przyjęły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 dzień na spocie, więcej nie mogę wrzucić bo rozmiar nie pozwala, 6 z nich zlokalizowalem niestety 7 i 8 nie nie wiem czy coś zdeptalo jakieś zwierzę czy może coś innego się stało albo po prostu jestem ślepy bo na szybko musiałem być tylko podlać 

IMG_20230601_085226.jpg

IMG_20230601_085224.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...