Skocz do zawartości
enox

gorilla glue auto+girl scout cookies auto|Mars hydro600

Rekomendowane odpowiedzi

To będzie druga i trzecia dziewczyna z mojej ręki. Pewnie często będę wymieniał nazwy więc dla ułatwienia 
GSC=girl scout cookies
GG=gorilla glue


Growbox:
Mars hydro 600 z aktywnym chłodzeniem, wykonanym za pomocą foli, wiatraka z pc 80mmx80mm i paru części wydrukowanych na drukarce 3d(zdjęcia wrzucę później)
Buda 60x60x150 (chyba w sumie to już nie pamiętam)

Nawozy:
Biobizz: bio-grow/calmag/fish-mix/topmax/bio-bloom. Zastanawiam się nad bio-heaven bo cena jest zaporowa 😕
Mikroryza Pandora 150ml
Co do dawkowania nawozów to nie mam pojęcia prawdopodobnie będzie to 75% zalecanej dawki i boostowanie większą ilością w przypadku niedoborów.

Trening
Że względu na to że są to automaty decyduje się tylko na lst. Mam nadzieję że tym razem urośnie to trochę większe o faktycznie będzie zabawa jak z drzewkiem bonsai.

Jeżeli chodzi w jakiej fazie teraz jestem to tak:

Oba nasionka spędziły dobe na powierzchni wody o odpowiednim pH, GSC się milutko otwarło a na GG robiłem precrushing, później trafiły do pudełka z wilgotnymi rzeczniczkami na kolejną dobę, i wczoraj GSC miało(co mnie totalnie zaskoczyło) z 3cm ogonka a GG z 1.5cm więc trafily już do doniczek. Dzisiaj jeszcze ich nie widziałem, więc liczę na miłą niespodziankę 😄 w postaci pięknych łodyg.

Zestaw pytań dla czytających/obserwujących:

Dystans LED na weg i flo?

Temperatura 27C jest ok?

Czy warto w bio-heaven inwestować może jakaś tańsza alternatywa?

Już z góry pozdrawiam  @Zielone krainy mam nadzieję że się tutaj pojawi 😄

Zdjęcia "aktywnego" chłodzenia wrzucę wieczorem, no i może pierwsze zdj doniczek jak coś się przebiło.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@enox  27⁰C jest okej ale tak przy granicy, chyba że te nasiona mają przeważającą większość genów sativa, to wtedy uważaj, bo jak skoczy do 28 to będzie powoli za dużo, a szczególnie jak nie będziesz pilnował większego stężenia CO2 niż 400ppm (domyślna wartość powietrza z dworu w lato)

Oglądałem tylko jedno porównanie hodowli 2 rośliny z bioheaven i 2 bez (kiedy było bez, NPK było nadrabiane lekko większymi dawkami w innych nawozach). Wtedy smak bez bioheaven był gorszy(bioheaven w butelce pachnie swoją drogą miodem i grzybami), plon o średnio 5% mniejszy i na jednej roślinie bez bioheaven pojawiły się niedobory na liściach. Za mała próbka badawcza, żeby wyciągnąć wnioski jako pewnik. Warto mieć bioheaven, na pewno nie zaszkodzi, ale wyniki nie są o połowę większe:classic_biggrin:

Co do dawek dostosuj też do nich rodzaj doniczek jakie będziesz używać, jeżeli będą to przepuszczalne, czyli np. materiałowe, to obetnij dawki z tabelki o połowę, bo większość wody będzie Ci uciekać przez wilgoć ściankami, a nawozy zostaną w ziemi.

Co do dystansu dopiero się dostosuje, to wszystko zależy od rozmiaru donic, od kondycji roślin, od temperatury, od wilgotności, a najbardziej od CO2

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@enox tylko i wyłącznie miernik, które nie są zbyt tanie, bodajże conajmniej 250 zł za taki, który nie przekłamuje zbyt mocno do hodowli.

Co do eksperymentu nie pamiętam, było to na innym forum, ale bioheaven to aminokwasy, które wspierają właśnie ekosystem gleby, więc i grzyby i bakterie będą go lubić. No a mikoryza to właśnie grzyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywalem bio heaven i bd uzywał,no nie ma niedobrowow a z drugiej stony nie zawsze go leje

i to jest foto foto relacja 🙂

Edytowane przez Pan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny zielony mi pisał ze CO2 to wtedy kiedy jest duży namiot jak taki mały to nie ma co sie przejmować zobacz ze niektórzy mieli w dupie wilgotność trzymali pojemniki z woda w box i jakoś im To idzie za dużo się przejmujemy tymi uprawami dla mnie to najważniejsze żeby robale się nie zaległy bądź plecha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020  tzn ja tu pisałem, że mógłby CO2 podbić jeżeli miałby za wysoka temp albo objawy spalenia światłem, bo wtedy chlorofil się nie rozpada i można takim łatwym sposobem uratować roślinę przed tym. Ogólnie Bruce Bugbee mówił, że poniżej 400ppm CO2 zaczynają się powoli problemy i szansa na herme (tak samo jak z dostarczeniem do fotoperiodu więcej niż 0.01ppfd w ciemni, bo 0.01 ppfd ma księżyc w nowiu). No i też mówił, że najlepszym stężeniem CO2 dla roślin jest 1200ppm i rzeczywiście takie ppm utrzymują hurtowi growerzy premium palenia w USA. Wiadomo dla jednej rośliny to zbyt duży koszt, bo musisz mieć miernik + dość stałe stężenie ~1200 ppm, a zbierzesz pewnie 5% więcej, ale jak ktoś chce maxować wyniki, to warto też pamiętać o CO2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, GSC puściła kolejne liście :classic_biggrin:, Niestety z GG coś jest nie tak bo wyszła ze skorupy(@Udyr  dzięki za pomysł) ale liście są zaraz przy ziemi więc awaryjnie odpaliłem kolejne nasionko na podmianę. Co do ziemi to przyjdzie mi biobizz lightmix czy muszę ją jakoś przygotować? Chodzi mi np o dodanie perlitu?

Temperatura jest tragiczna w grow boxie to "chłodzenie aktywne" lampy się nie sprawdza się. Będzie przeróbka webtylator jako intake zobaczymy jak to się sprawdzi.

Zdj wrzucę wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lightmix jest od razu gotowy do użycia, nie trzeba nic dodawać, jak plastikowe doniczki to można wrzucić coś na dno. Co do mars hydro to ciężko mi uwierzyć że panel LED Ci się tak grzeje, ile masz tam mocy ustawione i jaka wysokość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny

ten mars nie ma regulacji mocy, więc pelne 100W, dystans 55cm.

Ta bardziej podrośnięte to GSC, a te dwa listki go GG(na godzinie 5 od tych 2 listków jest kolejne nasionko które już się przebija bo nie ufam temu na środku, pewnie padnie...)

IMG_20230428_233443.jpg

IMG_20230428_233439.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie musisz coś zmienić w tym chłodzeniu, LED nie powinien robić Ci aż takiej parówy w środku, zwiększ wentylację w boxie, bo Ci się gotują te sadzonki przy wysokiej wilgoci. Z tą wadliwą sadzonką będziesz miał problem, bo jak teraz ją wyciągniesz, to może się okazać że uszkodzisz korzenie tej obok

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że autoski nie lubią zbytnio przesadzania do większych doniczek. Wcześniej też tak robiłem ale zrezygnowałem z tego... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po-majówkowy Update :D

Przez pojwienie sie pluskiew musiałem zwinąć sie na tydzien z mieszkania, wiec dziewczny spedzily majówkę pod słońcem i o dziwo w przypadku GG to pomogło. Złożyłem własnie całość spowrotem i i przerzuciłem je do docelowych donnic. Zastanawiam sie czy odpalić im na 24h lampę czy to coś pomoże w "przyjęciu" się? Foty wrzuce pozniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raczej nic to nie da a tylko dobije ci rachunek na prąd. Ustaw 18 lub 20 /24. Najbardziej w tym stadium to pomoże im spokój i brak nadgorliwości growera :D. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne drobne pytanie: Czy jest sens zeby wentylator pracował całą dobę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...