Skocz do zawartości
WBB

"Przesunięcie" nocy...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zapamiętałem godziny OFF na programatorze i święci non stop 🙂

A jak już jesteśmy przy tym świetle... światło podczerwone takie jak IR w kamerze do widzenia w ciemności może świecić roślinom? @Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB jak oglądałem wykład dr Bruce Bugbee, to podobno już od 0.01 ppfd w górę roślina zwiększa szanse na hermienie (jest to światło bardziej fotosyntetyczne niż to, które generuje księżyc przy pełnej mocy). Też wspominał co ciekawe właśnie o świetle dobiegającego z kamer podczerwonych, człowiek nie widzi tego światła więc myśli że "jest ciemno", ale roślina odbierze to światło i może Ci pohermić od niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na innym forum pisza, ze jak utrzymasz dlugosc nocy i to pojedynczy przypadek przy fotoperiodzie to nic zlego sie nie stanie. z auto to juz w ogole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy mając teraz 18/6... 11-17 noc, 17-11 dzień i chce przestawia na 12/12 to obojętnie w jaki sposób czy znowu jakimś szyfrem to muszę ustawić?

7-19 noc, 19-7 dzień.... takie teraz godziny wydają mi się najbardziej optymalne dla mnie..

 

@Udyr, @doominik

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, doominik napisał:

@WBB Jak przestawiasz czas na weg to przedłużasz dzień, a jak na flo to przedłużasz noc. 

 

No tak. Tylko teraz im skrócę ich dzień z 18h do 15h (do 7 rano). I dopiero następne cykle będą wyrównane 12/12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...