Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Bob drzewny ogólnie dzięki wertikalbox wiele problemów występujących w tradycyjnych growboxach mnie nie dotyczy, z każdym dniem użytkowania coraz bardziej  podoba mi się użytkowanie, bardzo duża wygoda i wydajność cechuje ten wynalazek  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pora na dopełnienie zbiornika na pożywke,  napełnianie jest banalnie proste  wiadro z wodą waż zasysanie i zbiornik na pożywke grawitacyjnie woda splywa 

16821608427934568419000639175621.jpg

@sopel    gdy uprawiałem indor w tradycyjnym growboxie. Nurtowało mnie pytanie jak treniwać w końcu tyle technik jest , tutaj mamy jedną technikę treningu więc nie musisz się o to martwić ,  gdy opuszczałem dom na parę dni martwiłem się kto mi podlej rośliny, tutaj rośliny są automatycznie podlewane,    często miałem problemy z  Dostępnością do roślin gdy box stał przy ścianie, tutaj. Obracasz wertikalboxa  i z każdej strony można otworzyć go dostępności do każdej rośliny jest prosty,     nie wiedziałem gdzie ukryć elektronarzędzia by je wodą nie zalała i nie. Zajmowały niepotrzebnie potszebnego mi miejsca, tutaj. Cały elektro spszęt jest sprytnie schowany w wertikalboxie, niejednokrotnie   bywały problemy z wentylacją odprowadzaniem ciepła pszy hpsach tutaj 2 wentylatorni  1wyciąg powietsze  w zupelnosć wystarcza na optymalną wymianę powietrza bez obaw o pleśń,   nie raz  szukałem odrębnego miejsca na   uprawę sadzonek tutaj takie pomieszczenie jest wbudowane  po za tym jest też wbudowane miejsce na ukożeniania klonów,  zawsze trapiło mnie gdzie wysuszyć gotowe topy albo Szukać gdzieś miejsca albo  w boxie suszyć. Ale to uniemożliwia dalszą uprawę, tutaj  suszarnia jest wbudowana i. Można suszyć plony  jednocześnie korzystać z dwóch pięter uprawowych,    podsumowywując w boxie można   chodować matkę ukozeniać klony  na dwuch piętrach  uprawiać rośliny i suszyć gotowe i to wszystko na raz! 

Ps: dzięki wertikalnej uprawie każdy top dostaje tyle samo światła nie ma popkornu niedoświetlone go   każdy top jest szczytem i motyle samo mocy różnią się jedynie rozmiarami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurwa Ziomuś 🙉 prawie jakbyś miał tam zamieszkać.. mi generalnie chodziło o że ja prowadzę pierwszy grow w namiociku i nie zauważyłem żadnych na razie problemów oprócz tego że przelałem roślinę. Na pewno spoko to wszystko ale jak Ty to trzymasz w pokoju normalnie zamiast szafy 🤯🥳 to ja bym chyba mimo wszystko decydował się nawet na 2 większe boxy. I co to wiaderko tam stoi 24/7?  Szufla 🫡

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sopel to wiaderko stoi tam 5 minut do puki woda z niego nie zaleje się do docelowej doniczki na pozyekę,  skoro pierwszy indor prowadzisz to jeszcze przed tobą  problemy wynikające z takiej chodowli, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam stopkę bo widzę przeplatanie będzie a to zawsze fajnie wychodzi ofc jak ktoś wie co robi 

 

 

z fartem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pan a dopiero będzie fajne jak resztę doniczek zorganizuje do górnego boxa 

Gorilla glue najlepiej rokujący egzemplarz na matkę, niestety doniczki puźniej niż oczekiwałem dostałem więc zbyt długo w za małej doniczce siedział po za tym zbyt mocno przycięty został, więc nie jest najokazalszy jak na ten wiek

1682267472675204339331480188112.jpg

Podstawki odpływowe dostałem  lecz były nie szczelne wykonawca poradził mi żywicą epoksydową je pomalować i 300pln mniej za nie miałem zaplacić, po namyśle posmarowałem je sylikonem i działa szczelne! Ciekawe na jak długo?

IMG_20230423_112923.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jack herrer od spanish seeds  będzie dawcą klonów w niedzielę zapodaje12/12 

IMG_20230425_204350.jpg

70l zbiornik  kreska na rurce to punkt ostatniego napełnienia wodą, sobotę beczka była napełniania 4dni i tyle wody ubyło xd , zwiększe częstotliwość nawadniania z 6 do 10 i zobaczę co się będzie działo 

1682448368732917861741189311607.jpg

Edytowane przez Adrianosiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pan @Pan chyba nawet  to jest tylko gorilla, "na sztuki"   nazywa się producent,  z nasionamarichuany.pl. 17pln sztuka  , rośliny na pięterku są z spanish seeds,  Jack herrer/withe widow.  

 Beczka na wodę 70l myśle że starczy wody na tydzień jednak jest drugą beczka na wodę muszę w końcu je jakoś połączyć tworząc w ten 140l zbiornik na pożywke a to starczy na długo nawet ponad 2 tygodnie, jest jednak ryzyko gdyż taki system rozleniwia i łatwo o zapomnieniu o   kontrolowaniu stanu wody i uzupełnianiu  jej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna połowa liśca to chyba niedobór azotu?  Tylko na jednym się pojawiło ale nie ma się co dziwić stosowałem mniejsze dawki niż producent zalecał. Liść  chyba wraca pomału do swojego pierwotnego koloru 

16825454864655518972242782629489.jpg

16825455232592017936386532499918.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już by się należało zmienić na 12/12 ale jest za piźno bo decyzję podjąłem  w niedzielę zmiana czasu letniego na jesienny 

16826289534995478063329583891960.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...