Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pomału puchną  wzrost wyraźnie przychamowały nie przerosły siatki zbyt mocno jest git ,   teraz ważne pytanie do grupowiczów,  dwa tygodnie temu jedną malutką sadząke wsadziłem do dolnego boxa i od początku na floweringu był a gdybym ją teraz przeniósł do gurnego boxa  tam jest światło na Wega czy tlroslina nie schermi się ? Można tak zrobić bez ryzyka niepowodzenia?

16853022051247082378691117373962.jpg

1685302592827597788799168904160.jpg

16853037165488272089072448755365.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówa hm 250 na 190wat ustawiona  a czytałem że musi mieć 250wat bo inaczej uszkodzi się  a świeci, roślinki rosną w specjalnie zaprojektowanych doniczkach  naj ciekawsze jest to w czym rosną korzenie a rosną w wodzie  bez napowietszania  nie pokaże wam ponieważ ten rodzaj doniczki to mój drugi wynalazek i też go opatentuje 🙂 myśle że ta technika uprawy dorównuje areoponice  w efektach rozrostu roślin dodatkowo nie ma możliwości zapchania się czy awarii chyba że pąpka wodna przestanie dzialać a jest włączana co godzinę na minutę 

16858127308881550196772016744719.jpg

Jestem rozczarowany genetyką pestek topy tak małe że wręcz żałosne ! Ale nie mówię chop do puki nie ukonczą kwitnienia,  jedno jest pewne ostatni raz połasiłem się na najtańsze nasiona z podrzędnego growszopu

1685813014600580509266102059686.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ma być xd   widzicie tu topy  znowu niewiem czy będzie co z tego zbierać mają jeszcze czas ale mimo to hujnia tylko jeden kszak średni reszta porażka 

IMG_20230606_175541.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno mieć już z 5×większe topy a tu taka malina to jakiś mutant, żeby chociaż kopało jak tak dalej będzie rosło to z 10g zbiore z niego xd, ale i tak go wytrenuje  bo dwa inne są lepsze 

16860709542704911116196526392250.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że dobre łodygi, ale faktycznie te odstępy to dosyć mizerne, z drugiej strony to też na wysokość za dużo nie ma miejsca na szaleństwa. Piszę w innym temacie. Pestki. Wiadomo że jak były tanie to pierwsze na co się zrzuca winę, ale każda z tych koleżanek jest taka ciemnozielona? Może tu wina karmienia się pojawia? Nie wiem czym karmisz, popaleń nie widać. Ale te liście się świecą i to raczej od azotu, może nie może się porządnie zabrać za rozrost kwiatów? Tak wrzucam kamyczek do ogródka i tylko głośno myślę. Ale szacunek za swoją drogę uprawy. Od czasu do czasu zaglądam 😁🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 karmię niezmiennie jednym rodzajem nawozu, zawsze było git , wertikalnej też już uprawiałem 3inne rośliny tym samym karmione i dużo lepiej wyglądają identyczne warunki dla wszystkich sześciu więc nie wiem co innego może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzicie co to wyrosło!? Ma to szanse przytyć?  Zwłaszcza wieszchołek xd mutant mi wyszedł 

16865990756933804343393816764197.jpg

Trochę ją zapuściłem ale to naprawiłem, niech teraz puchnie bo jak nie to się zdenerwuje

16866000531717582916898767455571.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac na Twoim przypadku, ze siatka moze pomoc w jednym ze sposobow efektywnego wykorzystania przestrzeni. Jestem bardzo ciekawy, jak to sie bedzie prezentowac w poznym kwitnieniu. powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hawudepiasz będzie ściana topów, już to przechodziłem, każdy był zachwycony tym widokiem  

@Hawudepiasz dLatego gdy raz sprubowałem wertikala.już do choryzontalki nie wruciłem to się po prostu nienopyla 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adrianosiku fajnie ze czlowiek z wiedza niestandardowa powiedzmy dzieli sie z nia. a wiesz, jak nazywa sie ten sposob uprawy, co doniczki stoja na roznej wysokosci( cos jak V)? wypadlo mi z glowy. on tez moze byc ciekawy edit: masz jeszcze jakies autorskie projekty procz tego?

Edytowane przez Hawudepiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hawudepiasz tak mam jeszcze jeden projekt już wykonany mianowicie wnętsze doniczki rośliny rosną tylko w wodzie która jest na Czech piętrach w doniczce to oznacza że doniczka nie potszebuje żadnego medium uprawowe  a korzenie mają maksymalny dostęp do wody i powietrza  nie istnieje ryzyko przesuszenia lub przelania   nie istnieje też ryzyko zapchania się jakiegoś elementu nawadniającego lub odpływowego  a tą technikę można porównać do areoponiki  ale nie pokaże jak to zrobiłem ponieważ opatentuje tą doniczkę gdy budżet mi na to pozwoli 

@Hawudepiasz prubowałem już z uprawą na rużnych poźomach      też spox.  Powiem więcej w moim wynalazku też można tak zrobić wystarczy środkowy blat wyjąć i  jest wtedy jeden wertikalbox l, lecz i tak uważam że lepiej mieć dwa mniejsze niż jeden większy wertikalbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adrianosiku  W dziedzinie wynalazkow jestem amatorem, ale jesli mialbym rozmyslac o tym to by sie nasunal problem- jak dokladnie okreslic dawkowanie nawozow dla konsumenta w takiej doniczce. Czy to jest sluszne zalozenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hawudepiasz jest to niesłuszne założenie gdyż nawozy do chydroponiki wystarczy stosować  ją nawóz stosuje zgodnie z zaleceniem producenta i jest git 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy fotoperiodyczna ma takie same zapotrzebowanie w tym systemie na mineraly jak auto? Wybacz za te pytania bez ladu i zasmiecane watku, ale musialem o to zapytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...