Skocz do zawartości
ArteK

przepalanie ziemi

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Zostało mi ziemi w donicach, z racji tego że jestem na totalnym wypizdowiu muszę ją wykorzystać jeszcze raz. I teraz co z nią zrobić. Gdzieś czytałem że dobrze jest przepalić taką ziemię w piekarniku, gdzie indziej, znów gdzie indziej żeby poprostu przemieszać to z korzeniami główny out.

Nawijajcie.

Nie nie mam możliwości zakupu dedykowanej :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK przepalanie starej ziemi w piekarniku jest bardziej po to żeby wybić larwy i inne badziewia.

Grubsze korzenie wywal, daj jakieś bakterie i enzymy. Lep na latające dziadostwo od razu kup dla świętego spokoju. I olej neem żeby był na doraźne zabijanie wszelkich żyjątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK Rozgnieciona główka czosnku na 1-2 szklanki zagotowanej wody i po ostudzeniu oprysk napewno odstraszy ziemiórki i skoczogonki. Nie wiem jak z mszycami ale chyba też nie lubią takiej mikstury.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz dostęp do mączki bazaltowej to weź dorzuć 😁 ja już odszedłem od lania nawozów i oprócz dobrze znanego mi biobizza to za bardzo na garb nie biorę podpowiedzi. Ale standard na flo to pk 13/14 a na wegu to z linii alga z plagronu mam dobre zdanie. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArteK  Od Plagron brałbym light-mix albo grow-mix, ale od jakieś czasu stosuje Canne Terra professional i jestem zadowolony, ma ec między Plagron light-mix, a Plagron grow-mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy No właśnie ja od nieporozumień z marketówkami tylko tą ziemię stosowałem. Zamówić zamówię zanim dojdzie 3 tyg miną. Narazie wykorzystam to co mam.

Swoją drogą przewinęły się u mnie pestki accapulco. Miałeś rację :D ale to co zrobił Velvet moon i Holly snow od green seeeds house to przeszło pojęcie. Velvet mocą pobił wszystkich konkurentów i ten aromat. Leśno pomarańczowy, przekozak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 mordko rozwiniesz trochę?

Na flo biobizz grow. Potem topmax i ten drugi. Ew jeszcze cal mag. Ale z dawkowaniem tego to czarna magia. No i rhizotonic plus oprysk i rhino skin. Wiem mineralne z naturalnymi. Raczej to się nie gryzie. @Zielone krainyc myślisz o takim zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArteK  Ja bym brał podstawki od Canny: terra vega, terra flores, cannazym i rhizotonic. Calmag od Biobizz, a do tego pk 13/14, od Canny, albo jak masz hajs to stymulatory np. Plagron green sensation i sugar royal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK Jak byś miał w markecie ziemię od composana, to bierz śmiało.  Mialem ta ziemię i jest naprawdę bardzo dobra. Niby nie jest to z półki dedykowanych , ale osobiscie uwazam , ze w niczym im noe ustępuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 @Zielone krainy  chodzi mi o konkretny set nawozów. Mam na dojechaniu advenced nutries i biobizza . Trochę canny pk i cal mag.  więc to jeszcze sobie dokończę ale chce coś sprawdzonego i konkretnego od a do z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArteK Ja ci napisałem, co ja stosowałem: Canna terra vega, Canna terra flores, Canna cannazym i Canna rhizotonic. Calmag od Biobizz, stymulatory od Plagron green sensation i sugar royal, oraz ph minus od Plagron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy taka odpowiedź jest jak najbardziej satysfskcjonująca. Dziwi mnie tylko dlaczego adv3nced nutries reklamuje sie z formuła pH perfect. A niestety nie działa. Chyba że woda  destylowana ma być. 😁🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArteK Nie stosowałem tego o co pytasz, ja używam ph minus od Plagron i odkąd je stosowałem nie miałem żadnych problemów z ph w ziemi, bo jest bardzo stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...