Skocz do zawartości
WBB

4xDos Si Dos 33 Barney's Farm, 400W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

@WBB ja to sobie wodę wlewam w dwie banki 5 litrowe z obciętymi górami i sobie stoi z 4/5 dni po czy ma ona 8.3 PH ale zmniejszam sobie Canna- na 6.2 

woda z chlorem jest niebezpieczna dla korzeni ale ostatnio taka wodę przelałem przez filtr do wody i podlalem nic im nie było tylko Callmag trzeba dodać za każdym razem 

a co CO2 to jest totalna bzdura bob za mocno się uparł bo ja nie stosuje i chyba u nikogo nie widziałem żeby CO2 stosował w małych box  i nawet nie mierze CO2 i nic im nie dolega ja rozumiem stosować CO2 jakbym mial z 6 8 czy tam 10 roślin to wtedy bym sie zastanowił nad CO2 i mierzeniem 

i w takie upały przydałaby się wam klima taka przenośna kosztuje 1200 zł ale rośliny są pod totalna kontrola ale z tego co tutaj czytam na fotorelacjach to ludzie biorą się za uprawę z budżetem 2 tys zł i myślą ze będą mieli 300 gr z krzaka 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monakoja leje 4 butelki 1.75L i każda taka jedna butle musi wypić (automaty mają jedną na pół).

A wodę zakładam, że nie mam najgorszej jakości bo to na wsi, nawet kamienia w czajniku nie ma za dużo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB No ja ostatnio przesadziłem z podlaniem i jestem zły bo każdy pisał żeby wypłynęła woda na podstawek i teraz 5 dzień i ciagle mokro maja i znów maja za dużo azotu i nawet nie mam jak zażegnać problemu i jeszcze odmiany jakies mieszanki i gowno wielki nigdy więcej nie kupię nasion które są z dwóch odmian zrobione

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monakoja staram się wyczuwać i żeby nie przelatywało dołem.... ale nie zawsze się uda 🙂 A jjak mi się zdarzało mocno przelać to wentylator ustawiałem żeby delikatnie w ziemię dmuchal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako  stosujesz CO2 cały czas jeżeli masz namiot w pokoju :classic_biggrin: Jedynie jest on z Twoich płuc, a nie z generatorka jakiegoś, no chyba że otwarte okno cały czas to rzeczywiście wtedy nie ma suplementacji CO2. Ale ogólnie CO2 po prostu pomaga roślinom, tak samo można np poprowadzić growa bez stymulatorów jak biobizz roots, rhizotonic, top max czy green sensation, ale z nimi jest po prostu lepiej. No i też wiadomo że to CO2 nie podbije wyniku o 2 razy, ale np jak w boxie jest bardzo gorąco, to CO2 pozwoli na uratowanie roślinki jak patrzę po tych stronach

Nawet taki głupi ruch powietrza w boxie, który robimy jakimś wentylatorem itd, to właśnie ma za zadanie głównie wywiewać powietrze o niskiej zawartości CO2 wokół liścia i zastępować go nasyconym powietrzem. Dopiero potem w grę wchodzi przeciwdziałanie grzybowi itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A chlor uszkadza korzenie w związku z czym są problemy z przyswajaniem . 

U mnie woda w wiadrze stoi . Polecam kosz 10l z Ikea najtańsza opcja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dziurawy napisał:

@WBB wpisz sobie w necie canna boost poczytaj chwileczke , dodam ze boost jest 3x drozszy niz PK 13/14 

@WBB i pisza ze jak lejesz pk to i boosta !!!

Czyli to coś takiego jak u mnie był BioHeaven.... stymulator kwitnienia.... i też 3 razy droższy niż pozostałe nawozy.

Tak mi się wydaje, że to coś podobnego będzie.

3 godziny temu, CryStaff napisał:

U mnie woda w wiadrze stoi . Polecam kosz 10l z Ikea najtańsza opcja

Ja wolę swoje butelki bo czasami jak nie ma czasu albo mi się nie chcę to w 5 minut potrafię podlać wszystkie planty i to tak żeby nic dołem nie wyciekło.... 2 rundy po pół butelki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@WBBw wiadrze to ona stoi potem jest mieszana z różnymi magicznymi wywarami .  A podaje miarka 220ml 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB bioheaven niby podkręca to ile roślina wyssie z ziemi, czyli rzeczywiście to taki typowy booster czy tam steryd u ludzi :classic_biggrin: Ale tak ładnie pachnącego nawozu to chyba nigdy nie miałem i każdemu w domu pachnie czym innym od sosu sojowego przez miód po grzyby

@Monako to jest anatomia roślin, każda strona nawet Wikipedia pisze o wpływie CO2 na fotosyntezę, to czemu miałbym im nie wierzyć, szczególnie kiedy nie ma ani jednej strony, która by podważyła że CO2 powyżej 400 ppm (czyli to co z dworu) nie ma żadnych korzyści dla rośliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monakoale on nie pisze źle. On podaje fakty, które zaobserwować można tylko w warunkach laboratoryjnych. I ja takie coś lubię wiedzieć. A to czy ktoś ma tak akurat stosować to już zależy od niego...

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Monako mordeczko ty moja niech czyta wszystko co sie da , aby w tytule byl napis marihuana , z kazdej jego wypowiedzi zawsze mozna cos dla siebie wziac , niech czyta pisze ile sie da , kto jak nie on to kto?? 🙂😉 aa i to ze ktos cos pisze , to ty tez zawsze sobie sprawdz w 5 zrodlach czy tak jest czy tak nie jest , warto rozmawiac warto dyskutowac !! WARTO JARAC GRUBE TOPY !!!! ☮️ bialy bracie ehehheehehheehe 😄 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB @dziurawy  nie upierałabym się ze nie potrzeba CO2 jakby growerzy doświadczeni pisali ze potrzeba growerzy i to nie mówię o takich którzy zrobili jeden plant tylko po 16 już maja za sobą i z 4 krzaków mieli 700/800 gr i nie stosowali żadnych CO2 i nawet sami twierdzili ze do stosowania CO2 trzeba mieć bezpośrednio butle reduktory itp i w chuj wiedzy jak to stosować gdzie sami mówili ze taka wiedza ich przerasta 

a tutaj wejdzie totalny amator który nigdy nie miał doświadczenia z uprawa po czym zajmie się tym co nie potrzeba zamiast dobrych nawozów mierników itp to zakupi CO2 bo jeden pisał ciagle o CO2 gdzie nawet grama nie scia z rośliny 

tak samo rozumiem pisać o CO2 w jakimś temacie a nie na fotorelacjiach gdzie każdy amator wchodzi i się doucza a zaznaczę ze ludzie zamiast dobrego miernika do mierzenia PH kupują listki w kwiaciarni 

wiem ze bob mam racje z tym CO2  i tez już spora wiedzę żeby nie było ze na niego naskoczylem ale sami byliście amatorami i dla was wybranie wentylatora było czarna magia a co dopiero stosowanie CO2 dla jednej rośliny 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Monako napisał:

a tutaj wejdzie totalny amator który nigdy nie miał doświadczenia z uprawa po czym zajmie się tym co nie potrzeba

Taki młody niech czyta a później pyta i logicznie myśli. Myślę, że mało który porwie się na CO2 🙂

Sam bym się zastanawiał co i jak z tym CO2 bo w TV jak zawijają plantacje to można zauważyć, że stoją jakieś wielkie butle z gazami technicznymi 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Monako powiem tak, ogladalem ziomka na yt on mial worki z co2 ja tez kupilem, jak chcesz moge ci oddac 😉 ale to ze ktos jest leniwy i lyka wszystko jak mlody pelikan , np ze trzeba kielkowac w wodzie mineralnej z biedronki ? i nie potwierdzi info nic a  nic ,a robi to to ,cos jest nie halo 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB No właśnie dobrze napisałeś DUŻE plantacje gdzie są zamknięte nie maja okien itp i wtedy musi być stosowane CO2 ale to już na serio musisz mieć ogrom wiedzy jak stosować z butli CO2 i to tez mówili Ci którzy mieli już dużo plant i oni sami nie wiedza jak stosować 

ja tez pytałem zielonego i innych czy stosować CO2 powiedzieli ze dla 4 roślin wystarczy co ja nachucham pomimo ze box mam w takim miejscu gdzie jestem dwa razy dziennie na pare godzin i wiadomo okno ciagle tez otwarte 

@dziurawy bo dlatego pisze żeby nie wkręcać z tym CO2 ponieważ wszedłem tutaj na forum to jeden pisze tak drugi tak trzeci znów inaczej i tak samo Ty miałeś ze byłeś nie pewny każdej wypowiedzi i gdyby nie Zielony Udry itp plus tez oglądam Szkolaziola na YouTube polecam to bym chyba nic nie działał ale oni mnie motywowali ze to nie fizyka kwantowa żeby tego nie ogr 

wiadomo ze jak narazie moja wiedza jest jak 4 klasa podstawówki i dalej edukuje się bo na serio ta roślina jest mega ciekawa nie robię tylko dla palenia ale dla swojego rozwoju 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiej Jamajce czy w Indiach rośnie to bez niczego, samo na dworze. Bez lamp, nawozów, CO2. Trzeba takie im warunki zrobić a jak się da czymś "polepszyć" to też można 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Monako tak jak grosh pisal daj jej spokoj a sama wyrosnie 🙂 jeden da worek co2 drugi nie da , jestes juz chyba tak dlugo na tym forum , ze powinnienes zauwazyc , ze kazdy ogrodnik chwali swoj box , kazdy ma lepszy sposob jest ok, kurwa mordeczko swieci slonce , wojny u nas nie ma !!! zycie jest piekne a i huj w worek co2 wazniejsza  jest siatka scrog heheheehheheeh 😄 😄 😛 

@WBB daleko szukasz hiszpania maroko ? to samoo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu się spostrzegłem, że moje 2 automaty mają już po 60 dni jak rozłożyły pierwsze liście wiatrakowe. Trzeba by im już przestać nawóz lać i do kosy szykować.... 70dni pisze w seedbanku.

Ten jest od Barneya.... jakies foxtaile widzę

PXL_20230624_203151808.thumb.jpg.d63670f37fcc80595126d2402240ed2b.jpg

PXL_20230624_203043938.thumb.jpg.41b9d410e0cbc2e057998f9adee46c01.jpg

PXL_20230624_203050525.thumb.jpg.f293f9fd58e8666dafa8c2c5d82e39e3.jpg

 

A ten to jakiś Red Poison z meganasiona:

PXL_20230624_203257154.thumb.jpg.278e71c1b7674586b0fcfe57495c98e2.jpg

PXL_20230624_203435691.thumb.jpg.94abc34f51de611804bd6996955c6fa1.jpg

PXL_20230624_203517862.thumb.jpg.d62e6bff954d005276d99badc98fbd4b.jpg

A tu mam nadzieję, że to nie jajca na sezonie 🙂

 

PXL_20230624_204806950.thumb.jpg.627f790525ae53a9044eefa4f9abbc57.jpg

 

Sample już poszły ale zanim zdążyły wyschnąć zostały zjarane i trzeba następne większe ściąć żeby zdążyły wyschnąć 🙂

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...