Skocz do zawartości
WBB

4xDos Si Dos 33 Barney's Farm, 400W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Bob drzewnyja na swoim zasilaczu nie mam możliwości regulowania światłem... tzn mam ale 250W, 250Super Lumen, 400, 400 super lumen. Te super lumen to chyba daje +10%.

Bob, zauważyłem, że w wielu kwestiach mamy podobne myślenie 😉

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB ja w tym hodowaniu to nie mam za bardzo swojego myślenia, staram się przewalić przez sito tysiąc podpowiedzi i utrzymać te wiarygodne :classic_biggrin: Ale zawsze jakiś fałszywy skuns może przelecieć i niestety podam go dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zaczyna się problem teraz ze zbyt wysoką temperaturą. Muszę znaleźć sposób na wyrzucenie gorącego powietrza z pomieszczenia gdzie jest box.... Od godziny 19 do 21 dobija mi do 29 stopni. O 19 lampa się włącza. 

Tutaj fotki jednej sztuki. Na moje oko zaczyna blednąć ale fotki nie oddawają stanu faktycznego. 

Wczoraj wszystkie dostały na 1 litr wody ok 1ml CalMag, 2ml BioGrow, 3ml BioHeaven, 1,5ml Bloom, 1ml TopMax.

IMG20230511203419.thumb.jpg.3b109b0a33410a5b7f0fc246149a8846.jpg

IMG20230511203458.thumb.jpg.75b5ae4040aff095da96a5857027be26.jpg

IMG20230511203539.thumb.jpg.21e6f8248904645b407aca9477ac04d0.jpg

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkujący, te roślinki ( Dos si Dos 33) mają dwa tygodnie. Dziś idą do dużych doniczek. Jest dobrze?

F6751C89-28A4-4033-A188-68CD25B682D3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Glut78 napisał:

Jestem początkujący, te roślinki ( Dos si Dos 33) mają dwa tygodnie. Dziś idą do dużych doniczek. Jest dobrze?

Ja nie jestem na tyle "mocny" żeby cos doradzać bo sam porad szukam 🙂

Jak chcesz żeby ktoś cokolwiek odpowiedział to fotka musi być bez świecącego leda, musisz napisać czy automat czy nie, jakie warunki.... najlepiej fotorelacje założyć.

Totalnie nic nie widać na tej fotce.... tylko tyle, że sporo sztuk. Zmieścisz to w boxie? Bo moje sezony w ok 40 dni urosły jak na fotce wyżej. I te moje są po treningu LST.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glut78  temat wrzuć do odpowiedniej zakładki z pomocą (jest u góry na głównym forum). Nie wrzucamy postów pod kogoś fotorelacją, bo robi się wtedy syf. @WBB jak wszystkie okienka w boxie na dole otwarte i namiot stoi najniżej jak tylko może w pomieszczeniu i jest w zacienionym miejscu, to są 2 opcje, albo zwiększyć przepływ powietrza przez box albo zmniejszyć mieszanie się powietrza w samym namiocie (bo może się okazać, że któryś z wiatraków w środku Ci zwyczajnie zabiera to ciepło od lampy i dmucha tym w dół). Najpierw zerknij czy nie masz jakiegoś wentylator, który może powodować zbyt duży ruch ciepłego powietrza ku dołu namiotu. Jak nie będzie nic takiego, to niestety musisz wrzucić albo wentylator wtłaczający albo mocniejszy wentyl wydmuchujący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Bob drzewnywszystko jest pootwierane, box stoi na podłodze... 

Mocniejszy wyciąg nic nie da. Box jest na nieocieplonym  strychu. Takim strychu nad poddaszem użytkowym czyli pod samą kalenicą. Jak tam wieczorem wchodzisz czuć strzał gorąca ... chyba z 10 stopni więcej niż piętro niżej. Wyciąg jak mocny by nie był to zassa to gorące powietrze 25-26 stopni do boxa. Ja podejrzewam, że za niedługo będzie tam ze 40 stopni...

Wydaje mi się, że jednym wyjściem było by wyrzucenie jakimś wentylatorem tego powietrza podłączając go do takich wywietrzników na dachu. Ale powierzchnia nie jest mała i na ile by to pomogło nie wiem. Drugą opcja to do wlotu podłączyć rurę z zimniejszym powietrzem. Czyli albo z piętra niżej albo z tych wywietrzników.

Zaciągnięcie 10 metrowa rura powietrza nie wiem czy się uda bo ono się ogrzeje w tej rurze zanim do boxa wpadnie. Zostaje chyba ta druga opcja tylko muszę boxa przestawić w drugi koniec strychu pod rury od wywietrzników.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ziomek a nie masz okna dachowego? Jak podepniesz się pod rekuperator to zjebiesz sobie wszystko w tej nowej chacie 😉 jedną opcją i najtańszą to otworzyć okienko/a. PPozdro

Jeszcze flo nie licz

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@WBB  to już musisz sam przemyślić co będzie łatwiejsze albo zbicie temp na poddaszu albo obieg zamknięty z suplementacją CO2. Zbić temp i tak będziesz musiał nawet w obiegu zamkniętym, bo jak będzie tam 40⁰C, to i tak prędzej czy później środek boxa się nagrzeje, jedynie wolniej

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny CO2 nie będę ładował. To nie będzie obieg zamknięty. Nie mam wentylatorów do testów a kupić nieprzydatny średnio się opłaca. Ale chcę zaciągnąć powietrze albo z wywietrznika albo z piętra niżej (zależy, które by było zimniejsze) a wyrzut z boxa normalnie na strych. A drugim wywietrznikiem przydało by się wyrzucać powietrze ze strychu. Wtedy też to z piętra niżej podeszło by na strych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Katastrofedens napisał:

Jakieś pk to już bym zaczynał lac 🙂 

Wczoraj miało być podlewanie ale będzie dopiero dzisiaj. Miała być sama woda ale pomyślałem, że CalMag mocniej podleję i może własnie PK 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dużo calmaga pod hps zauważyłem ze nie jedzą wystarczy raz skorygować niedobór jak wystąpi i jest gitara 😅 a pk zaczynaj bo one coraz więcej jedzenia będą potrzebowały 🤓

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...