Skocz do zawartości
WBB

4xDos Si Dos 33 Barney's Farm, 400W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tez tak wywalony do góry ale nie wszystkie  zależy od genetyki 🙂 pod najniższe mam podstawiane nawet 40 cm stropianu  by były jak najbliżej swiatla  jak się  da 🙂  pamiętaj zawsze możesz zrobić cropping chyba to się tak nazywa 😅   Czyli ściskasz łodygę z każdej strony  z wyczuciem by się miękka zrobiła jakieś ( 10cm) No tyle ile potrzebujesz i delikatnie  przechylasz na bok 🙂  ona i tak się podniesie ale trochę ja to spowolni i inne niższe dogonią ta wyższa 🙂 tez zauważyłem ze na takich lubią rosnąć tluste   topy  😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Muszę przeorganizować wentylację bo między godziną 20 a 23 temperatura na razie dobija do 35 stopni.

Pomysł jest taki żeby aktualny wyciągowy wentylator Axial-Flo 125 Turbo dać na wlot. I on przez rury ok 3m będzie zaciągał powietrze przez wywietrzniki dachowe. Na wyciąg muszę kupić coś innego i najlepiej do 2 stówek.

Takie coś np:

image.thumb.png.78f09a121445610244afe6e0ab47e1be.png

Myślicie, że ten pomysł wypali?

 

Ten cenowo też by mi pasował ale musiałbym się z jakimiś przejściówkami fi125/100 pierdzielić...

image.thumb.png.061596c5ac5b9a54e252d824b368c879.png

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@WBB  mam tego wentyla i mocno dmucha nie powiem, głośny też jest, to na pewno ruły tłumione i jak najmniej zagięć obowiązkowe. Ale jak powietrze ~20⁰C będzie zaciągane, to raczej nie ma czym się martwić i wyciąg nie będzie pracował na 100%. Co do zwężek odpuść, bo generują zawirowania powietrza i więcej hałasu

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
39 minut temu, Bob drzewny napisał:

mam tego wentyla

Tego czarnego masz? Ciekawe ile hałasu robi. Bo ten co mam jak idzie na maxa to ja go słyszę na dole w domu 🙂

Zakrętów dużo nie będzie bo boxa podstawię pod te wywietrzniki. Pasowała mi tam będzie metrowa rura spiro aluminiowa, które może wreszcie się przyda. Nie ma chyba sensu tego kawałka tłumionego dawać bo z dachu schodzi taka gumowa jak niżej widać:

Rura przyłączeniowa IVT elastyczna 125mm - Kominki wentylacyjne, przejścia  dachowe - Budujemy Online

 

Tam faktycznie, jak będzie zasysane powietrze w normalnej temperaturze to wyciąg nie musi tak cisnąć....

Jeszcze taka opcja tez by dała radę:

image.thumb.png.bbeec56e524c4dd648736496dc8edaaa.png

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci kupić tłumiki jak wentylacja hałasuje i do tego zwykły przewód i samemu zrobić izolacje, kupić watę albo jakieś inny materiał co pochłania hałas owinąć jak najgrubszej się da skleić to razem i tyle 🤷‍♂️ sam kupiłem te przewody izolowane i gowno takie 🤷‍♂️ izolacji tyle co nic 🤓

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB zakładasz maseczkę  i jedziesz a prysznic i pralkę chyba wszyscy mamy 😅 ja wolałem się namęczyć i mieć cicho by nikt jie słyszał niż zbędny chalas 🤪  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB taaak ten czarny, jak nie masz boxa w sypialni to nie będzie Ci przeszkadzał hałas. Ogólnie te wentylatory nie są zbyt głośne, jak chcesz działać na rurach nieizolowanych, to musi być jak najmniej zagięć, bo to one wprawiają powietrze w turbulencje, przez co jest ten rozpoznawalny szum. Im mniej zwężek, zagięć i im gładsza rura w środku tym mniej hałasu. Samego wentyla nie będziesz słyszał jeżeli nie będzie w sypialni obok Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katastrofedens  nie wiem jak tam z tarciem w takiej rurce, jak będzie chropowata, to może się okazać że będzie w cholerę "pobudzała" do ruchu powietrze :classic_biggrin: Ale kiedyś coś czytałem, że najlepsze do tłumienia samego ruchu powietrza są właśnie proste rury z gładką powierzchnią, wtedy powietrze sobie idzie "jeden za drugim":classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

37/14/8

@Zielone krainyzetkniesz? Czy tu wystarczy wysokości? Sezony zawsze takie wysokie idą czy może taka odmiana?

PXL_20230525_195210414.thumb.jpg.91977a345015de8cf5813c8b591a6f07.jpg

PXL_20230525_195230691.thumb.jpg.484b022dc12fff0b8fdd82a247e1c49b.jpg

PXL_20230525_195245331.thumb.jpg.cbbb7f04a54d469b592f8ebdcf7cdb39.jpg

 

Ze zdrowiem chyba nie jest u nich najgorzej? Obciąłem przed chwilą trochę liści i tak wygląda każda sztuka:

PXL_20230525_201018823.thumb.jpg.cb28157a7b6ba39db9897336881ae611.jpg

PXL_20230525_201037615.thumb.jpg.3d5fa7bfc5af2b7e59f72113792b5b7f.jpg

PXL_20230525_202034751.thumb.jpg.3c10cc6ae89832146089b71831df10fd.jpg

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I jeszcze raz całość po podlaniu i zamianie miejscami... tam w środku są jeszcze 2 automaty...

PXL_20230525_210905412.thumb.jpg.895ec80018f6144c26ad42552b42fde4.jpg

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB Trochę się wyciągnęły, ale nie jest źle, teraz już powinny stać w miejscu, więc z wysokością się powinieneś wyrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie jest to tak, że jak jest ścisk w namiocie to one "walczą" ze sobą i jedna chce być wyższa od drugiej? To takie moje dywagacje co do tego wyciągnięcia bo za mało upraw za mną żeby cokolwiek porównać...

@Bob drzewnymoże w Twojej "encyklopedii" jest coś w tym temacie? 🙂

 

Wczoraj dodałem drugi mieszający, taki sam jak widać wyżej na fotkach. Dałem go w lewym dolnym rogu boxa bo dłuższego kabla nie miałem. Ale ten jest na wysokości zaraz nad donicami i wieje im prosto w nogi.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB wlasnie tego do końca nie wiem, nigdzie nikt o tym nie pisze w jaki dokładnie sposób roślina decyduje się na wyciąganie:(

Bo wszędzie jest pisane, że jeżeli szczyt dostaje za mało światła, to zaczyna się wydłużać żeby być bliżej źródła światła. Ale co w przypadku np jakby się zasłoniło dosłownie wszystkie liście szczytowi, który jest blisko światła? Czy zacznie się dalej wydłużać, bo będzie miał za mało energii, czy za to wyciąganie są odpowiedzialne tylko i wyłącznie jakieś receptory i hormony na szczycie.

Jedyne co czytałem parę razy i się powtarzało, to że glównie w szczycie są hormony wzrostu, dlatego jak się machnie np topping, to potem ten hormon wzrostu jest kierowany w inne miejsca. To analogicznie hormony odpowiadające za wyciąganie rośliny też są w szczytach. No i w sumie miałoby to sens, bo jak się robi LST to tylko głównym szczytem się prowadzi roślinę.

Więc chyba za mało światła tam waliłeś albo jakieś niedobory. Były tam jakieś co zwiększały odstępy między węzłami, ale to też po liściach by było widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...