Skocz do zawartości
WBB

4xDos Si Dos 33 Barney's Farm, 400W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że samemu sobie będę musiał poradzić. Na razie to tego nie widzę bo rośliny są za duże w porównaniu do moich poprzednich automatów.

Powie ktoś jak to to przełączenie ma wyglądać? Mam zmienić program na 12/12 i tak już do końca się leci? Czy przy tym przełączeniu coś jeszcze powinienem zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB przed przełączeniem możesz trochę liści usunąć jeśli masz za gęsto. I 12/12 do samego ścięcia niech świeci.

A automaty może na dwór gdzieś wywal jak jest w miarę ciepło, jeśli zabraknie im miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyrjuż wczoraj ze 4 liście uciąłem ale jeszcze sporo bym ich tam powycinał. Wcześniej nie miałem problemu bo mi liście same jakieś chorowite się robiły to się wycinało, a tutaj (tfu co by nie zapeszyć) ani jeden nie chce zachorować i wszystkie zdrowo zieloniutkie 🙂

Bratu dam niech se na ogródek zaniesie te automaty 🙂

Ale jeszcze jedno... 1 sztuka powiedzmy jest gotowa do przełączania, a dwie pozostałe tak średnio. Ale chyba na dniach będę to przełączał. Żadnych magicznych eliksirów nie potrzeba im wlewać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB osobiście po przełączeniu już małą dawkę nawozu na kwitnienie dawałem dla świętego spokoju. Ale naprawdę taką symboliczną.

Teraz przy sypkich trochę się spóźniłem z dodaniem i lekko im zabrakło żarcia. Dosyć ważny jest jakiś zapas pk w glebie jak wystrzeliwują w górę.

Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Udyr napisał:

osobiście po przełączeniu już małą dawkę nawozu na kwitnienie dawałem dla świętego spokoju

Nawóz na kwitnienie... hmmm..... bioheaven?

Ja już im to 3 razy chyba dałem pół dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB bioheaven to stymulator bardziej niż nawóz na kwitnienie.

Spójrz na tabelkę dawkowania biobizz i zobaczysz tam napewno że już można podawać bloom i topmax w 1 tygodniu kwitnienia. 

Ostatnim razem dawałem full wszystkiego i nie narzekały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Udyr napisał:

bioheaven to stymulator bardziej niż nawóz na kwitnienie.

No właśnie tych dwóch nawozów nie mam na stanie. Zaraz chyba zamówię...

Tzn mam je ale spieprzone bo zmieszałem 6 letnie z nowymi i coś się z roślinami stało ostatnio.... nie chce ryzykować jeszcze raz testu czy to od tego czy nie 🙂

 

A że bioheaven to stymulator to co to znaczy? Co on konkretnie ma robić?

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB z opisu-zawiera aminokwasy i naturalne stymulanty wzrostu, odbudowuje chlorofil i pomaga pozbywać się syfu nagromadzonego w ziemi.

Każda marka ma swoje dodatki które można używać ale nie są niezbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB ja bym nic teraz nie robił, wystrzela teraz w górę, w 2tyg flo bym zrobił grubszego fryzjera, wtedy też usuniesz szczyty co będą miały namniejszy potencjał itd. Do 4tyg flo śmiało można ciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, vego1989 napisał:

@WBB ja bym nic teraz nie robił, wystrzela teraz w górę, w 2tyg flo bym zrobił grubszego fryzjera, wtedy też usuniesz szczyty co będą miały namniejszy potencjał itd. Do 4tyg flo śmiało można ciąć.

No stąd moja je pytanie żeby się upewnić... bo tak na logikę lepiej im też nie przeszkadzać bo mają inne zadanie do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB ja bym tak zrobił, przejdą indukcje, w 2tyg konkretny fryzjer, w zależności jak Ty to widzisz, później ok 4tyg bym zrobił fryzjera żeby odsłonić szczyty i do końca trzymał. Chociaż czasami pozniej też można przyciąć po kilka lisci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakwitło to już? Co mam dokładnie pokazać?

Po czym to się poznaje, że kwitnie? Wydawało mi się, że wiem... ale coś nie bardzo 

IMG20230509194514.thumb.jpg.59e117d1ff91bc21034c7d96d7ecb940.jpg

IMG20230509194525.thumb.jpg.799fd12832a0ada7548e4741ad58ce2b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podglądaj miejsca zaraz nad ogonkami liści wychodzącymi z głównej łodygi, na szczycie też możesz obserwować czy nie pojawiają się takie małe białe zakrętasy z takich mikro zielonych kielichów

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 @Bob drzewny czyli dobrze pamiętałem i w dobrym miejscu patrzyłem ale słabo. Dzisiaj chyba podlewanie to przyjrzę się dokładniej.

A jak to teraz się liczy dni. Od momentu przełączenia już się liczy flo? Czy może od momentu przełączenia do zakwitnięcia jest pauza w liczeniu dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
23 minuty temu, vego1989 napisał:

@WBB licz sobie od dnia przelaczenia swiatla. Z Tydzien indukcji i wyskoczą biale wloski na szczytach  itd. Napewno zauważysz 😉

No jutro tydzień mija 🙂

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB według mnie najlepiej sobie liczyć kwitnienie od dnia dojrzenia tych właśnie białych włosków. Indukcję traktuj jako etap między wegiem a kwitnieniem. O ile nie jest to jeszcze kwitnienie, to jak czytałem, to w trakcie indukcji zmieniają się nieco potrzeby rośliny na pierwiastki, więc jest to coś pomiędzy właśnie wegiem a kwitnieniem. A powiedz mi, czy zwiększałeś natężenie światła przy przełączeniu na 12/12? Nie jest to potwierdzone info, bo spotykałem się z różnymi opiniami, ale podobno utrzymanie DLI na podobnym poziomie trakcie indukcji wydłuża czas samej indukcji. Czyli np jak przełączyłeś światło na 12/12, ale dorzuciłeś im 20% więcej światła przez te 12 godzin, to roślina nie do końca może ogarnąć że to już czas na kwitnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...