Skocz do zawartości
WBB

4xDos Si Dos 33 Barney's Farm, 400W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

Poszedł wczoraj sezon bez namaczania, prosto w easy pluga. 

Ale pod ręką miałem tylko Jurajską Mocny Gaz i tym zalałem to ziarno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mr.Green napisał:

@WBB ciężko było iść po wodę 😄

I tak już się wróciłem kilka metrów żeby to ziarno wsadzić bo już się do domu zawijałem ale stwierdziłem, że każdy dzień ucieka 🙂

ps. kiedyś jak się zbuchałem to zamiast tej Jurajskiej to se jebłem z drugiej butli do podlewania.... coś tam nawozów było 🙂

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych donicach już siedzą od 3 dni. Jedno nasiono odpadło ale drugie coś też nie ma zamiaru z ziemi wychodzić. Zaraz będzie 2 tygodnie opóźnienia w stosunku do tych pierwszych 3 sztuk. Nie wiem co robić...czy może kiełkować 2 i je do doniczek 5L nie dać.

Grzejnik jednak wjechał 2 dni temu do namiotu. Jak grzeje podczas ciemni to jest 16 stopni, bez grzejnika było 7.

Wyciąg musi chyba jednak już chodzić bo jak dalem 400W i wyciąg był OFF to w piku widziałem 35 stopni. Zaprogramuje go żeby podczas ciemni się wyłączał. Nawilżacz teraz ustawiony na pracę 4h na dobę na najniższym "biegu".

@Zielone krainy, LST tu będzie robione czy jakie inne pomysły? 🙂

Już planuję żeby znowu nie przegapić momentu na LST .

IMG20230402153523.thumb.jpg.426fe6f5af061f995c6fd69f2007d78c.jpg

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB  Jak tam chcesz, możesz iść w lst. Ja bym chyba tym razem połączył lst z treningiem lollipopping.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mr.Green napisał:

@WBB ten grzejnik tam chuja da chyba jak tam jest 7 stopni..? 😄

A mówiłem.. kurwa styropian 😄

Jeszcze tylko z 5 stopni uzyskać trzeba do celu i oby było stabilnie 🙂

I potrzebuje temperatury po wifi żeby móc szybciej zareagować na takie strzały do 35 stopni 🙂

 

9 godzin temu, Zielone krainy napisał:

@WBB  Jak tam chcesz, możesz iść w lst. Ja bym chyba tym razem połączył lst z treningiem lollipopping.

Lollipopping teraz czytam, że to usuwanie dolnych partii ale to jeszcze czas na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB Najpierw lst, a potem z lst przechodzisz właśnie w lollipopping , wcześniej połączyłem lst z scrogiem i fajnie wyszło z jednej rośliny 225 g, teraz bym scroga dla eksperymentu zamienił na lollipopping.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nasiono nie wykiełkowało i nawet nic nie wypuściło bo je wykopałem żeby obejrzeć. 3 sztuki to będzie chyba trochę mało.... może dorzucić 2 automaty o ile wyjdą? Jeszcze mam jednego sezona ale już jest trochę za późno....

Dzisiaj jedną położyłem. 

IMG20230405202436.thumb.jpg.f0ef55b18ca3e05068b738e80b8a5487.jpg

IMG20230405202748.thumb.jpg.86ef020393fa56729878fb8722834a6f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba post utknął w czeluściach forum.... a tu czas goni więc nie chcę ale trzeba spróbować wywołać imiennie... @Zielone krainy, @Mr.Green i @wszyscy co byście z tymi ziarnami robili?

Zostawili 3 sztuki tak jak rośnie, dołożyli sezona czy może 1-2 automaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, cejerowski21 napisał:

To zależy od ciebie czy chcesz mieć jeszcze jedna, dwie, czy tyle ile jest wystarczy

Chcę mieć optymalnie i ekonomicznie.... bo tam jest 500W poboru prądu.

Tymi trzema tez pewnie da radę wypełnić namiot ale chcę opinii naszych fachowców jak oni by sprawę na moim miejscu rozwiązali i wtedy "zgapię" od nich złoty środek 🙂

Tak na chłopski rozum dodał bym te 2 automaty.... ale czy to najlepsze wyjście....

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB  Jak to są sezony, co tam masz to , jak widzisz potrzebę to dołóż fotoperioda, albo zostaw, jak jest i nic nie dokładaj, treningami sobie nadrobisz rozmiar plonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Zielone krainy napisał:

@WBB  Jak to są sezony, co tam masz to , jak widzisz potrzebę to dołóż fotoperioda, albo zostaw, jak jest i nic nie dokładaj, treningami sobie nadrobisz rozmiar plonu.

No właśnie za małe mam doświadczenie żeby samemu to sensownie rozplanować... tylko 2 uprawy w odstępie 5 lat 🙂

W donicach są sezony. Ale już jest 2 tygodnie opóźnienia. Jak doliczyć tydzień kiełkowania to będzie prawie miesiąc różnicy. 

Musiałbym po 200 z krzaka wyciągnąć w co w tej chwili nie chce mi się wierzyć bo na razie 30-40 z automatów zebrałem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB ja bym tam wrzucił fotoperioda, niech sobie rośnie na podwyższeniu i tyle, będzie mniejszy, odda mniejszy plon, ale nie będziesz marnował miejsca:classic_biggrin: bo jednak te w cholerę długie wegi, to według mnie strata czasu jak widziałem po relacjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Bob drzewny napisał:

@WBB ja bym tam wrzucił fotoperioda, niech sobie rośnie na podwyższeniu i tyle, będzie mniejszy, odda mniejszy plon, ale nie będziesz marnował miejsca:classic_biggrin: bo jednak te w cholerę długie wegi, to według mnie strata czasu jak widziałem po relacjach

Tylko wysokość to chyba najmniejszy problem by był. Mi bardziej chodzi o to, że jak przełączę na indukcję to wszystkim naraz.... i czy ten ostatni będzie gotowy też na flo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wega będziesz musiał i tak na 100% mieć dość długiego, żeby zapełnić ten namiot, to jak ten jeden fotoperiod zostanie przełączony późno i będzie wysoki, to nic mu się nie stanie, po prostu zbierzesz z niego pewnie 2 razy mniej niż z tych starszych. A ile weg będzie trwał to już zależy od Ciebie, ja to bym strzelał że z 40 dni dla najstarszych na pewno będziesz potrzebował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB 200 g i więcej się da , ale trzeba długiego wega z 50 dni +. Rób jak uważasz , ja bym zostawił jak jest, dał długiego wega i trenował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tu na jednej się pokazało na liściach... jutro podlewanie to co wlać? BioGrow i CalMag?

Nie wiem czy te fotki oddawają kolory tak jak na żywo...

Temp 27/15.

IMG20230410200416.thumb.jpg.27c69f4d44b8108811146f60845d1dd6.jpg

IMG20230410200449.thumb.jpg.1d97f0beb31f6b972b86b0f6c81443ca.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...