Skocz do zawartości
Truman

Hydroponika dla początkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich hydro maniaków, 

Zakładam wątek hydro dla początkujących, temat inspirowany moimi doświadczeniami oraz nabyta wiedzą z zagranicznych forum. W tym temacie postaram się dodawać metody uprawy hydroponicznej. Powitanie już mamy. 

W oddzielnych wątkach będę regularnie dodawać różnego typu uprawy, ich zalety i wady oraz stopień trudności. Także możemy się wymieniać wiedzą i doświadczeniami lub zadawać pytania (sensowne) w tej dziedzinie. 

Znajdziemy tu również Innowacyjny sprzęt do uprawy, nowinki systemowe, nowoczesne urządzenia i instrumenty, nietypowe wynalazki.

Pozdrawiam was wszystkich i czekajcie na ciąg dalszy. 

Edytowane przez Truman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja od trzech lat lecę w wilmach i głównie keramzycie, ale przerabiałem także kokos. Obecnie mieszam keramzyt z perlitem, bo lokalnie mam mam dostępnego keramzytu o różnej gradacji-"kamyki" różnej wielkości lepiej wypełniają doniczkę i w efekcie korzenie mają większą powierzchnię, do której mogą się przyczepić. 

W hydro bardzo ważna jest woda-u mnie w kranie jest twarda i niemal od początku używam filtrów RO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik

W tym roku tez planuje iść w wilme. 
Ale jestem total zielony. Ciekawi mnie w czym sadzonki masz ? Czy może od razu w wilme dajesz ? 
i kwestia nawożenia. Prawdopodobnie będę używał Coco a i b, cannazym, rhizotonic, boost, pk13/14, calmag. Czy jest coś co powinienem mieć prócz pH i EC miernika? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80 Ja zaczynam w kostkach jiffy w inkubatorze, potem te kostki wkładam do takich doniczek z siatki/koszyczków z perlitem i mini wilmy, jak lekko podrosną, to wkładam te koszyki do dużych konic z keramzytem już w normalnej wilmie i tak lecę weg. Na flo całość przenoszę do większego namiotu. 

Kokos bywa kapryśny, sporo zależy od tego jaką masz wodę. Zawsze miej jakiś pH minus w razie potrzeby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80 cannazym to się daję jak coś tam ci podgniwa, bo to po prostu rozkłada marwą materię organiczną. Boost jest drogi, nie musisz go dawać jak masz ograniczony budżet. 

Ja z tym coco a+b miałem troszkę problemów z malutkimi roślinami i przez pierwsze tygodnie weg dawałem formulex (cały czas używam)-zero problemów z tym nawozem. 

11 godzin temu, Juras80 napisał:

@doominik

a kiedy zaczynasz dodawać nawozów po wykiełkowaniu ?

kokos to jałowe medium i musisz nawozić praktycznie od razu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...