Skocz do zawartości
poczogrodnik001

Czy będzie jeszcze coś z tego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forowiczów, jako lajk chciałbym się doradzić czy coś z tego jeszcze będzie do rzeczy... dwa krzaki wcześniej popalone od lampy, dodatkowo jakieś niedobory bądź nadmiary wykazują, a ta jedna zblokowana, zielona do przesady. Za bardzo nie wiem jak reagować, ta bezsilność najbardziej irytuje :/

Aktualnie lampę trzymam 30cm od szczytów (hydromars ts1000) ustawiony na 100%, 12/12.

Nawozy które leje przy każdym podlewaniu (stopniowo zwiększając dawki), PH 6,3:

Biobizz Bio-Bloom i Top-Max (5ml na L)

Call Mag (1,5ml na L)

+ wlałem pierwszą dawkę Canna PK13/14 2ml na 2l. Nie wiem czy to odpowiedni czas na to pk?

Czy powiniennem lać samą wodę do tej w rogu? Nie licząc tej jednej to ścięty automat

 

Odmiany to 70% sativa 30% indica

1677513129222.thumb.jpg.d07e620400b862716b89e7caca17f7f0.jpg

 

1677513129218.jpg

1677513129210.jpg

1677513129189.jpg

1677513129172.jpg

1677513129126.jpg

1677513129151.jpg

Edytowane przez poczogrodnik001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poczogrodnik001 super zdrowo to nie wygląda, ale coś jeszcze z tego będzie.

Zacznij może od wywalenia tych brzydkich liści. Roślina nie ma z nich pożytku, a odsłonisz zdrowsze i poprawisz przepływ powietrza. 

Plamy na liściach w górnej części rośliny mogą wynikać z niedoboru wapnia-często przyczyną jest niskie pH

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem z góry trochę ziemi i wrzuciłem do wody destylowanej (która PH miała 5,5), ph wyniosło 6,2.

Upewnie się co do PH przy następnym podlewaniu z tego co kapie... A czy PK 13/14 powiniennem już podawać?

Edytowane przez poczogrodnik001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@poczogrodnik001    Nie rozumiesz roślin, nie wiesz, co do ciebie mówią, a mówią, że są pełne niedoborów , głodzone , zaburzenia są różne od azotu po fosfor i potas i calmag. Potrzebują odżywienia kompleksowego, bo praktycznie wszystkiego im brakuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@poczogrodnik001  Wystarczy  to, co masz, tylko musisz tego sensownie używać, by zaspokoić potrzeby roślin. Biogrow, Biobloom, Pk 13/14 i clamag, z tego głównie skorzystaj, by wyprowadzić roślinę z niedoborów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za wszystkie rady, może z waszą pomocą uda się jeszcze coś z tego wyciągnąć :classic_smile:

Dałem podwójną dawkę BioBizz TopMax , BioBloom, CalMag, + PK 0,75ml na L. BioGrow odpuściłem bo mam wrażenie że zbyt zielone są liście u zdrowych nieprzypalonych od lampy.

Sprawdziłem po podlaniu PH wynosiło 6,0 następnym razem będę podlewał wodą 6,5 czy to wystarczy by podbić PH w ziemi do 6,2?

Ostatnie pytanko ile mniej więcej zostało do ścinki? Bym mógł określić kiedy zrobić płukanie nie tracąc na mocy.

Edytowane przez poczogrodnik001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...