Skocz do zawartości
SomeRandome

Bardzo dziwne liście(prawdopodobnie mutacja)

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, ostatnio były żółte końcówki, teraz ta sama roślina, ale zupełnie inna sprawa, jak widać na jednym liściu występują 1 lub 2 zmienione listki. Łącznie na roślinie są aktualnie 3 liście wyglądające jak ten na zdjęciu. Generalnie widzę to tak, jakby jedna połowa listka się nie rozwijała, stąd jej żółknięcie i zagięcie gdy druga połowa się rozwija. Liście które tak wyglądają przy pojawieniu się wyglądają normalnie i wraz ze wzrostem zmiana staje się coraz bardziej widoczna. Strzelam w jakąś specyficzną mutację, choć nie znalazłem w necie dokładnie takiej jak ta. Widzieliście kiedyś coś podobnego?

mutacja1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

@Udyr

 

 

A powiedzcie mi czy to normalne że te włoski co wypuszcza panna brązowieją na końcówkach? Czy to wynik przypalenia bądź jakiejś choroby która nadchodzi? Jest to jej 22dzien to AF. 

Je wodę z ukorzeniaczem i cannazymem na razie połowa zalecanej dawki. Ostatnio lane 400ml, prawie regularnie co 2 dni z każdym podlewaniem zwiększam dawkę parędziesiąt ml. Nie wiem do jakiej wartośći wody mam dojść na tą donice 1litr, wiecej? (to jest 4 lub 5l ziemi).

Dziś chciałem im dać 1ml biogrow na 1l i 3/4 dawki roota i canny. ale już nie wiem. Mam jeszcze bio bloom top max cal mag i pk 13/14. Kiedy je zacząć podawać? 

Medium to light mix. Panna siedzi w pc boxie (h40 x 17x 35cm) obecnie ma jakieś 24cm od 3x żarówek kul ledowych 3k 3600lm razem są na samym suficie tak zamocowane z zewnątrz że wystaje może z pół cm w środku, oczywiście okrągłe osłony zdjąłem i wyrzucilem, było lst, które na bieżąco poprawiam. W razie w trzymam jeszcze ta donice 5cm wyżej na pudełku. Na starcie było z 10cm wyżej. Dać ja już na sam dół czy tak trzymać ciut wyżej w razie jakby szła mocno do góry ? Do kiedy te rośliny rosna w górę i czy nie panuje u mnie zbyt duża wilgotność może już czas z niej nieco schodzić ? 

Zdjecia słabej jakości lecz u mnie widać te końcówki wlosa ze brazowieja. 

Screenshot_20230228-101519.jpg

Screenshot_20230228-101719.jpg

Edytowane przez Czupakabrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Czupakabrr  Lepsze zdjęcia daj, normalne. Żadnego popalenia nie widać, wręcz odwrotnie. Tyle ile będzie potrzebowała, jak chodzi o wodę, kwestia obserwacji ile pije, i jak szybko ma sucho. Inne nawozy poza ukorzeniaczem , enzymami, biogrow wtedy, gdy wejdzie na kwitnienie i pokaże zapotrzebowanie na pierwiastki, jakie dotyczą fazy kwitnienia. Roślina może iść do góry do 4 tygodnia kwitnienia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...