Skocz do zawartości
MłodyGrover

Co muszę kupić jako początkujący

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj szykuję się na outdoor. Czas upływa nieubłaganie i muszę się śpieszyć aby nie było za późno. Proszę mi powiedzieć co mam kupić jeśli chcę mieć 12 roślinek autdoor oczywiście kiełkując je indoor. Proszę mi powiedzieć czy mam kupić jakiś miernik ph maty podgrzewające mierniki temperatury itp.

Jeśli ktoś ma gotową listę zakupów ,,początkującego,, to poproszę

@mirecki@Zi3lony@Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@MłodyGrover Na outdoor kup płyn heliga i płatki lakmusowe do mierzenia ph, dolomit do podsypania pod krzaki, wszystkie nawozy podstawowe na weg i kwitnienie plus pk 13/14, jakiej firmy chcesz, ale dedykowane typu Plagron , Canna, Biobizz. Kup ziemie najtańszą, ale dedykowaną, pojedź na wybrany przez ciebie spot i go przygotuj, najlepiej wykop dołki i wsyp ziemię, ale to dopiero w kwietniu bym robił od połowy, wsadzenie roślin do ziemi najwcześniej w maju. najlepiej abyś zawiózł na spota rośliny około 2 tygodniowe, co wymaga prowadzenia 2 tygodni wega w domu. Do tego musisz kupić preparaty na ślimaki i insekty, oraz coś na zwierzynę, jak jest szansa, że pojawi się tam sarna, dzik, lub zając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Dziękuje za pomoc. mam jeszcze parę pytań.

1 Czy mam kupić matę podgrzewającą nasiona? Robiłem parę testów na nasionach siewnych konopi i nic mi nie wyrosło a mineło już około 2,5 dnia. Przy okazji co mi mogło nie wyjść.

2 Czy kupić miernik ph do wody?

3 Czy kupić termometr dla roślinek

4 Czy nie lepiej kupić miernik ph wielorazowy (elektryczny)?

Sorry za takie pytania ale nowemu ciężko się w tym wszystkim połapać

@MłodyGrover @Zielone krainy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@MłodyGrover

Ad 1. Niepotrzebne. Na 12 h nasiono do wody, ma opaść na dno, jak samo nie opadnie to mu pomagasz lekko popychając, by utonęło. Po 12 h wyjmujesz nasiona na mokry ręcznik papierowy kładziesz i przykrywasz , nie ma być dostępu światła jak puszą kiełek, ma mieć około 0,5 cm, wtedy do ziemi wkładasz, robisz dziurkę długopisem wrzucasz nasiono kiełkiem w dół uważając, by nie uszkodzić kiełka, potem delikatnie zakrywasz ziemią i podlewasz i czekasz cierpliwe,  nic nie odkopujesz, nie sprawdzasz, zostawiasz w spokoju.

Ad 2. Napisałem ci , że wystarczy płyn Heliga i apteczne płatki lakmusowe, ale jak chcesz zapłacić 200 zł, to możesz kupić miernik ph Adwa D11 lub D12.

Ad 3. Niepotrzebny, uprawiać masz outdoor, a nie indoor, więc co ci po termometrze?

Ad 4. Patrz punk drugi, jak chcesz, miernik elektryczny jest na stałe i mierzy bardziej precyzyjnie, ale kosztuje około 200 zł, gdy mowa o czymś sensownym. Płyn Heliga to koszt około 10 zł + , płatki lakmusowe 6 zł , więc jak sam chcesz czy taniej czy na dłużej.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Dziękuje rozwiałeś moje wątpliwości. Szczerze wole taniej. A co do tego kupwania sprzętu  na yt to chodziło mi o to że nasiona siewnej nie chcą mi urosnąć. (to nie są jakieś do jedzenie lub ze spożywczego) a jak zasadze te za gruby hajs chce mieć pewność że pyknie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@MłodyGrover Jak zrobisz, jak powiedziałem i nie dostaniesz pestek gorszego sortu, bo zainwestujesz w dobrego producenta to wszystko wyjdzie, ja mam kiełkowanie zawsze 100 % .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MłodyGrover jak masz szansę i możliwości to sadzonki możesz trzymać w foliaku, ja tak robię co roku i jest spoko. Później na spota. Co do gleby to obczaj sobie czy ta spotowa jest dobra, bo czasami szkoda męczyć się z glebą. Ale na sam początek proponowałbym tak jak pisał @Zielone krainy glebę kupną ogarnąć. Jak poznasz i zrozumiesz jak rosną nasze panny to w tedy będziesz kminił coś ze spotowej gleby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@MłodyGrover ode mnie polecam hukinol na sarny i dziki, jebany śmierdzi na chuja więc bądź bardzo ostrożny bo nie poruchasz ;D pomyśl też o środku na komary i kleszcze bo out to nie takie o jak się wydaje. Ja w tym roku lecę z większą ochroną i wchodzi fotopulapka bo mam wrażenie że ktoś mógł mi po spocie buszować. 

Jeśli masz dobrego spota to myśl też powoli o tym gdzie będziesz suszył. A co do kiełkowania to zwykły foliak Ci wystarczy. Malutkie doniczki, dobra gleba i jazda. Ja pod każdego krzaka sypałem astavit nim zasadzilem i fajnie szło. 

 

Zobaczymy co ten rok mi przyniesie, na dniach stawiam oko i będę obserwował kto tam mi po miejscówce buszuje. Bo teraz w zimie dojść tam to nie próblem ale latem to chyba tylko ja wiem gdzie iść ale to się okaże. Zbadaj spota żebyś był go pewien bo jak ja już mam podejrzenia to nie jest dobrze. Mam awaryjne spoty ale ten to był od kilku lat przygotowywany do sezonu ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@MłodyGrover Według mnie, najlepsza opcja

Składasz boxa za jakiegoś tysiaka ..możesz też za 5 tysięcy..nawet 10 tysięcy i tam wegujesz, dbasz , wzmacniasz , potem na out. Myślę, że mógłbyś tam uprawiać przez cały rok nie koniecznie na out bo się nie da cały rok ale zrozumiał byś ta roślinę.  Mowisz o jakiś matach ogrzewających na out 

 

1.A co do pytań, 

8. 2 tygodnid wegujesz 2 tygodnie w namiocie potem przsadzasz do ziemi zakupionej. Przez te 2 tyg dbasz i wzmacniasz roślinę 

Kup nawozy jakieś 

 20 litr na każdą roślinę 

2.Popatrz i popytaj w grow shopach o ziemię outdoor

 

Robisz 5 spotów po 5 roślin 

 

Na straty spisujesz 2 albo 3 , sam ocen sytuację. Potem ocen czy gra warta świeczki. I czy chcesz ryzykować 

 

Przykład ? Chlopaki 20 lat plus minus 22

Straż graniczna i sankcja i więzienie,  w sumie rok . Nie dużo? Ale zamieszanie grube bo 15 roślin na 3 

Uważaj gdzie pytasz i do kogo mowisz

Na spota przychodz rzadko,  w nocy albo w dzien. Sprawdź drony  i śmigłowce termowizyjne. Mogą szukać źródeł ognisk ? Chyba mogą,  ja bym tak zrobil jakbym był pilotem śmigłowca straży państwowej.  

Sadź w trudno dostępnych miejscach

Używaj nawozów:) sam ocen jakiś:) Uważaj na mineralne. Sprawdzaj skład. Ja nie sprawdzałem ale zobaczyłem parę postów i trzeba zacząć. 

Z tym tysiakiem przesadziłem 

Sprawdź w Google 

 

Zestawy do kielkowania roslin 

Oszczędzanie HPS

Lepiej LED

Już wiesz ?   Pozdrawiam 

 

 

Edytowane przez EdenRed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EdenRed klikam @wspomnij na telefonie pid twoim komentarzem a potem klikam pinezke z pidpusem kliknij aby wybrać pliku. Jeżeli Tobie o to chodziło. Regulaminu jest ale możesz wrzucać cokolwiek. Jak będzie głupie to dostaniesz pewnie bana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...