Skocz do zawartości
Czupakabrr

Nowy wentyl od pc

Rekomendowane odpowiedzi

Siema porobuje podłączyć went pc z zasilaczem stabilizowanym przez szybkozlaczke i nie dziala. Wszystkie kable są czarne i nie wiem gdzie plus dwa już spróbowałem je ze sobą wszystkie na zmianę połączyć i w zadnym przypadku nic nie ruszyło. Zasilacz nie ten? 

Na każdym z 3 czarnych kabli od went są takie same napisy w różnych jego częściach, nie ma żadnych oznaczeń nie tak jak od zasilacza czarne ale na jednym paski na drugim napisy. 

Na dole zdjecia

Screenshot_20230118-164803.jpg

Screenshot_20230118-164816.jpg

Screenshot_20230118-164826.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr przy tym zdjęciu, kombinowałem różnie początkowo na 12v.

To co jest za mocny? Myślałem że nadmiar to nie problem i went weźmie tyle ile trzeba. To jaki powinien być 1A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabrr 12v dc 120ma tak jak masz na wentylatorze, żeby zasilić jedną sztukę.

24v 120ma jeśli połączone szeregowo 2 szt, albo 12v 240ma jeśli równolegle.

Albo kup wentylatory 12v 1A i połącz sobie je równolegle, wtedy wykorzystasz pełna moc zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UdyrUdyr coś jest nie tak, znalazłem dedykowane zasilacze na allegro i są też 12v 2a tyle że z wtyczka 3pin. Skoro tak to dlaczego ja nie mogę ruszyć ze swoim? Może coś pokombinowali aby nie ruszyło bez 3 kabla albo cos popalilem? wk***a mnie brak oznaczeń kabli w tych wentach. 

U mnie stacjonarnie 12v 1a to minimum co mogę znaleźć innego a zamawiać przez neta nic nie chce. Z kolesiem gadałem to mówił że co z tego że ma 2a weźmie te 2/10 co mu trzeba. I bądź tu mądry? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten trzeci kabelek od wentylatora to jest od mierzenia prędkości. Płyty główne go potrzebują żeby pokazywać ile obrotów ma wentyl. Nie pamiętam który to ale strzelam, że środkowy.

Zasilacz nie może mieć mniej A niż wentylator. Więcej może mieć.

Ale napięcie powinno być takie samo bo wentyl będzie się kręcił za mocno, albo słabiej niż go zaprojektowano ale nie zadziała wogole. 

Sprawdź najpierw wentylator czy wogole żyje..najlepiej podłączając go do jakiegoś kompa.

A i najważniejsze... jak przesadzisz z napięciem to możesz spalić wentyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB @Udyr

A taki do odpalenia 1 się nada? Patrząc na niego jak na zdj na lewym kablu jest biały pasek. Czy w tym przypadku to minus? 

Mam drugi went na bank sprawny z nie zdjęta końcówka 3pin (trzecie zdjecie). Ten went bierze 0.2A więc teoretycznie jest w sam raz. Jak myślicie którymi dwoma to połapać aby go nie spalić? 

 

Screenshot_20230121-143007.jpg

Screenshot_20230121-143009.jpg

Screenshot_20230121-143613.jpg

 

Edit. Teraz zobaczyłem za na out ma 9v. Tak czy siak jak go połapać aby nie spalić? Czy na tym 3pinie jest jakieś info co gdzie? 

Edytowane przez Czupakabrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...