Skocz do zawartości
michasiek

Warto to trzymać?

Rekomendowane odpowiedzi

 Dzień 22 od wsadzenia w glebę, a 19 od wyjścia z ziemi. Mam pytanie czy mogę  zastosować trening LST, czy lepiej tego nie robić albo zrobić, ale jeszcze się wstrzymać. Fotki z dziś.

IMG_20230115_001152.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@michasiek   Wentylator, jaki wprowadza powietrze powinien być na samym dole , by wprowadzał powietrze od dołu, jakie będzie podążało ku górze wypełniając szafkę uprawną, a następnie by było wyprowadzane przez wentylator wyciagający, jaki znajduje się na górze. Wilgotność 55% trochę za mała, powinieneś mieć 65-70 % przy 25,5 C.

Twoja roślina jest gotowa na trening LST, ale rób go na suchej ziemi, jak ziemia jest mokra to łodyga jest napęczniała od wody i łatwiej ją złamać, jak ziemia jest przeschnięta to łodyga jest plastyczna, więc się nie złamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Dziś była podlana więc trening zrobię za trzy dni. Jak długo trzymać ją na tym treningu? Z wentylatorami zrobię tak jak mówisz czyli na dole wciągający a na górze wyciągający. Wilgotność postaram się podkręcić i utrzymać aby była na poziomie 65-70%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@michasiek Trening tak długo, jak będzie trwał weg, to twoja decyzja, jak uznasz, że osiągnąłeś przez trening to co chciałeś to zakończysz trenowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, zauważyłem na dwóch liściach na samym dole przy samym końcu, że zrobił się żółtawy, na kolejnym zrobiła się dziurka i te pierwsze liście które się pojawiły zaraz po wyjściu z ziemi są tak samo żółte. Jutro przyjdą mi nawozy: Plagron PH+, Plagron Calmag pro oraz Canna Terra Vega i na kwitnienie Canna Terra Flores. Czy jutro mogę podać mieszankę Calmag, Terra Vega i Plagron PH+ tak jak zaleca producent? Foty z dziś.

IMG_20230119_144631.jpg

IMG_20230119_144718.jpg

IMG_20230119_144813.jpg

IMG_20230119_144940.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@michasiek  Nic się złego nie dzieje, lekko wyjada doły, ale minimalnie, calmag nie jest potrzebny, terra wega też jeszcze zbyteczne, ukorzeniacz i enzymy byś mógł podać, ale pewnie nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Niestety nie posiadam, a kiedy mogę zacząć lać nawozy? Jak zaczną się pokazywać większe i więcej plam na liściach czy w określonym tygodniu na wegu.

Zapomniałem zamówić PK 13/14.

Edytowane przez michasiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@michasiek  Nawozy w ziemi leje się, gdy widać, że roślina zgłasza zapotrzebowanie na dane pierwiastki, jakich pokazuje deficyt na liściach, czekaj, aż się trochę z dołu wyje, bo jest dość ciemna, czyli nabita azotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@michasiek  To nie jest udane lst , by było lst to szczyt główny musisz położyć na ziemi, tak :

100_3365.JPG

Tylko uginaj na przesuszonej lekko ziemi, by łodyga nie pękła, a pęknie , jak będzie napęczniała od wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 27 dolne liście zrobiły się żółte i oklapnięte. Piętro wyżej tak samo oklapnięte i na brzegach robią się żółtawe. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Światło 18/6, podlewam delikatnie spryskiwaczem nie robiąc bagna odstaną wodą kranową po 72h co trzeci dzień. Temperatura 25/26 stopni, a wilgotność 60/75%. Jak ją przywrócić do ,, zdrowia"

IMG_20230123_211938.jpg

IMG_20230123_211859.jpg

IMG_20230123_212027.jpg

IMG_20230123_212216.jpg

IMG_20230123_212124.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe że to wina oświetlenia które było zbyt blisko rośliny. Dałem ją 15cm niżej i podlałem dosyć obficie niż zwykle to robiłem. Te liście które wyglądają najgorzej same odpadną czy powinienem je ściąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@vego1989   Nie, nie trzeba niczego rozpinać, ja nie rozpinam, chodzi wyłącznie o to, by na zaawansowanym kwitnieniu nie stresować rośliny, więc nie kontynuować treningów. Jjak masz rośliny do 4 tygodnia kwitnienia to jeszcze lst możesz poprawić, jak jest taka potrzeba czy nawet zrobić supercroping, jak jest taki przymus, bo ci np. top wchodzi na panel/ lampę, a ty nie możesz światła dać wyżej, ale jak minie 4 tydzień to lepiej unikać stresowania rośliny , bo może shermić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, dziś mija 42 dzień od wyjścia pestki z gleby. Tak wygląda na dzień dzisiejszy ( fot z wczoraj) jak myślicie rośnie dobrze czy już dawno powinna kwitnąć? Temperatura 24/25 stopnie, a wilgotność 70/75%. Podaję cały czas wodę. Liście dolne opadły i u kilku widać jakieś niedobory. Światło cały czas 18/6.

IMG_20230206_231313.jpg

IMG_20230206_231324.jpg

IMG_20230206_231355.jpg

IMG_20230206_231417.jpg

IMG_20230206_231625.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co 42 dni wega wystarczy chyba, albo toping  i dalej chcesz ja dusic w tej małej doniczce,  bądź zmieniaj na 12/12 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...