Skocz do zawartości
opalonycham

G13 / MIMOSAxORANGE / Lemon Tree / Acapulco gold - 120W 40x80cm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@Mr.Green Na outdoor ma to sens, ale w indoor jak dla mnie to strata czasu, nie dość, że mniej mocy mają, to nie potrenujesz jak fotoperioda, a przełączy się sama około 21-22 dnia, więc na kwitnienie wejdzie w okolicach 30 dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 dzień, przełączyłem jakoś 22-23 dnia, nie wiem ile już kwitna, tydzień???

 

Lemon Tree (ten w którym łodygą pękła podczas LST bo źle złapałem doniczke przy podnoszeniu)

C6444FEE-1B99-4C7C-816E-D72F98E86F1A.jpeg

 

Najmniejsza - acapulco gold - spadł na nią wiatrak XD (2 złamania kregosułpa) nadrabia powoli straty do koleżanek daje jej jeszcze pare dni, potem najwyżej podwyższę

EF123626-7463-4C3A-9589-5D3AEAFA9481.jpeg

 

g13

7DDDD4D3-DD94-4499-B943-04F9E1BD5098.jpeg

 

Największa mimosa, tutaj poszło same LST i dało to najlepszy rezultat, z tym że ta odmiana wyjątkowo dobrze chce się giąć podczas LST

 

2D3822E6-1760-4430-AB90-48437AF91C92.jpeg

A1DCA7F0-02C3-4051-BDE5-839A65390FD5.jpeg

Karmienie:

canna boost - 2ml/l

cannazyn 1-2ml/l

sensi calmag extra  1-2ml/l

 

Terra flores dawać jak zejdzie im azot czy czym się sugerować?

 

Pytanie jeszcze mam co do scroga - Jak szczyty mi wychodzą to giąć je w boki zeby rozciągać siatke? a jak nie mogę rozciągać w bok to zawijać szczyt w dol zeby nie rosl i sile roslina pchała w inne szczyty?

 

 

Wilgotność dzien  ~55%, temp 23,

noc - dodam upadte 😄 

 

Nie znam sie ale jestem zajebiscie zadowolony, że mam wszystko w miare równo pod siateczką i tak bym chcial do konca ❤️ 

 

 

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, opalonycham napisał:

Terra flores dawać jak zejdzie im azot czy czym się sugerować?

no i jak topy się pojawią 

21 godzin temu, opalonycham napisał:

Pytanie jeszcze mam co do scroga - Jak szczyty mi wychodzą to giąć je w boki zeby rozciągać siatke? a jak nie mogę rozciągać w bok to zawijać szczyt w dol zeby nie rosl i sile roslina pchała w inne szczyty?

możesz giąć, zależy też ile masz zamiar trzymać na wegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 dzień. przełączyłem dnia ~23

134C210F-EEEA-4FA1-B056-3BD120B7145F.thumb.jpeg.cc56b5e7adb3387954c1f054ae41fa67.jpeg

 

0643AFCC-B254-462D-A581-1A5D25CC34F0.thumb.jpeg.30b51a82017e70e248a63dfaad6b7984.jpeg

 

@Zielone krainy

Mam teraz 30 cm lampę od siatki, na ile ustawić teraz?

Jeśli szczyt mi wystaje do przeplatać ją przez siatkę czy dać w oczko dalej po prostu? Bo na kwitnieniu chyba nie mogę juz doginać i stresować?

 

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham Lepiej je na kwitnieniu zostawić w spokoju, ale jakieś drobne poprawki do 4 tygodnia kwitnienia byś mógł zrobić, jak jest taka konieczność. Trzymaj panel na 30 cm, by te rośliny jakich szczyty są pod siatką wyszły nad siatkę szukając energii świetlnej, ewentualnie tej jednej z lewej mógłbyś coś pod doniczkę podłożyć, by szczyty były bliżej siatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@opalonycham nie wyrzucaj, obrywaj i dolecą do końca. Może podczas ich nocy otwierałeś namiot i wywaliły jajca.

Na zdjęciu powyżej nic nie dostrzegam. 

46 minut temu, opalonycham napisał:

44 dzień, przełączone dnia 23

207492910_cogoscmalol.png.1ac34af741e5bd4fc9bc63b4ca9b5c45.png

 

 

 

 

CF7FF7DF-2A09-4947-B9BF-180EB5C1BCD0.thumb.jpeg.fe287fb47b930a5141a65c578f7d637a.jpeg

Czy to jest herma? 😓

Ale tu na 100% jajca są, przejrzyj planty i obrywaj je jeśli będą się pojawiać. To nie koniec świata jeszcze 🙂

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Lepiej obrywać palcami/paznokciem czy żyletką odkażoną?

 

Szczerze to jestem wkurwiony w opór, wszystko przez timer elektryczny, ostatnio o 8 rano patrze, a tutaj światlo włączone, gdzie od 5 miały mieć ciemnię i pewnie od tego się zaczęło, bo w prog5 była zaznaczona data do wybrania, a nie zostałą wybrana  i chyba przez to tak wyszło, nie wiem strasznie dziwna sytuacja, wolałem żeby cokolwiek sie stało tylko nie to, i to jeszcze na kazdej, chyba wywale je, ale musze sie przespać z tym jeszcze, chciałem mieć tym razem zajebiste palenie, a wole nie tracić 60 dni na średniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rwij palcami i się nie martw, aby umyte były.

Skoro przez timer jaja wyskoczyły to nie powinno wiele więcej wyjść, gdyby to było genetyczne to pojawiały by się do samego końca.

U mnie pojawiały się i otwierały, nie odczułem spadku mocy nawet z kilkoma nasionami w kwiatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@opalonycham  Calm Down i nie panikuj 😛

Gniazd nasiennych nie usuwaj bo dojebiesz hermieniu na mocy i po co to 🙂

@Udyr dobrze prawi. To że kilka jajec wyskoczy to jeszcze nie jest koniec. Co innego jak pokazuje typowe jajca od poczatku.. To zamiast topa są same jajca  😄 mi też raz na dole pokazało się kilka jajec, lecz je usunąłem I roślina dobila do końca. Ogarnij światło bo jak Cali pisał to dyskoteka nie służy  🙂

Te dwa gniazda nasienne na twoim drugim zdjęciu najprawdopodobniej zamieniają się w jajca własnie.. Przez to światło bodajże.. się hermi.. lecz jeżeli tylko ciut to lecisz dalej  🙂

Musisz obserwować I jak tylko zaczną się otwierać I wyglądać tak jak pokazał  @Zielone krainy to usuwaj to co się hermi. Wtedy będziesz miał największą pewność I jakaś kontrole nad tym. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham Pousuwaj na wszelki wypadek, mimo, że to raczej jaja nie są, ale jakby tam miał być pyłek , jaki będzie zapylał, gdy dojrzeją i sie otworzą to tnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...