Skocz do zawartości
kora03

Przebarwienia na liściu - niedobór?

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiły się dziwne plamy na liściach jednej rośliny (niektóre młode liście też to mają), czym mogą być spowodowane? Jakiś niedobór, przenawożenie, temperatura, pH? U pozostałych roślin na razie nie wiedzę podobnych objawów. 

Są to ok. 3 tygodniowe automaty, podałem im minimalną ilość nawozów organicznych od biobizz: biogrow (1ml/l), Biobloom (1ml/l), top max (0,75ml/l), Calmag (0,3ml/l) kilka dni temu. Ziemia Canna tera profesional. Temperatura przy szczytach 27-30 stopni, wilgotność 40-60%. PH gleby nie mierzyłem, ale pH wody zbijam do ok. 7-7,5h (używałem pasków i jest duży błąd pomiarowy), ale niby te nawozy samoczynnie obniżają do 6,1ph. 
 

0A93ACB0-782E-40B3-96F9-81C157864C0A.jpeg

80ABFEE7-0854-4F88-9219-03C98D2D5340.jpeg

5AED9EBF-ED4E-4510-AB26-B45EEA5AA19C.jpeg

zdjęcie z flashem:

F7A06A33-3BEC-4ED7-89B9-055A687EB8DA.jpeg

Edytowane przez kora03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kora03 one nic nie obniżają no może jakieś nieznaczące ilości ale pamiętam zawsze lałem po kilka ml każdego z nawozów to i tak musiałem zbijać tak samo pH więc jak zostawiales pH na 7-7,5 to prawdopodobnie takie już zostało. I taka może być przyczyna. 

Do tego ziemia pewnie sama w sobie ma w huj azotu więc takie ilości blooma i growa na tym etapie były bez sensu a mogły właśnie przyblokować inne pierwiastki. Ja na lighmixie od biobizza praktycznie przez 3 tyg sama woda ostatnio nawet calmaga nie dałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Growerseed napisał:

@kora03 one nic nie obniżają no może jakieś nieznaczące ilości ale pamiętam zawsze lałem po kilka ml każdego z nawozów to i tak musiałem zbijać tak samo pH więc jak zostawiales pH na 7-7,5 to prawdopodobnie takie już zostało. I taka może być przyczyna. 

Do tego ziemia pewnie sama w sobie ma w huj azotu więc takie ilości blooma i growa na tym etapie były bez sensu a mogły właśnie przyblokować inne pierwiastki. Ja na lighmixie od biobizza praktycznie przez 3 tyg sama woda ostatnio nawet calmaga nie dałem.

niby Canna profesional składem bardzo zbliżona do Light mix i producent radzili dawać dużo więcej, a dałem 50% tego i myślałem, że  akurat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kora03 woda z calmagiem może być, akurat calmag to dobrze że lales ale nic poza tym. Topmax też można pomału ale zacząć od dawek 0,5. Zamiast blooma znajdź sobie jakieś p/k mineralne albo pół organiczne.

Ale narazie sama woda z pH 6.0 żeby pH wróciło do normy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@kora03 Wyjda się, nakarm ją, jak jej zrobisz flusha to wypłyczesz całkiem pierwiastki z ziemi i niedobory sie tylko powiększą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Zielone krainy napisał:

@kora03 Wyjda się, nakarm ją, jak jej zrobisz flusha to wypłyczesz całkiem pierwiastki z ziemi i niedobory sie tylko powiększą.

Czyli przy następnym podlewaniu taka sama dawka nawozów jak lałem będzie wporządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@kora03 Widać po liściu że azot głównie wyjada, rozjaśnia się wiatrakowy , jaki staje się magazynem azotu dla rośliny, z jakiego czerpie, daj bio grow 3 ml i widzę, że kwitnie to daj 2 ml biobloom na 1 l wody i tyle i calmag 0,6 ml na 1 l wody.  Ph wody daj 6,2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zielone krainy napisał:

@kora03 Widać po liściu że azot głównie wyjada, rozjaśnia się wiatrakowy , jaki staje się magazynem azotu dla rośliny, z jakiego czerpie, daj bio grow 3 ml i widzę, że kwitnie to daj 2 ml biobloom na 1 l wody i tyle i calmag 0,6 ml na 1 l wody.  Ph wody daj 6,2.

tylko właśnie te dziwne plamy pojawiły się nagle również u 2 innych roślin dokładnie 2-3 dni po podlaniu z nawozami, a wcześniej wyglądały całkiem ok, pozostałe liście wydają się być soczysto zielone. Nie wiem co teraz robić, bo właśnie kilka godzin temu lekko je przepłakałem (1l wody na 1l doniczki). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@kora03  Zjada ci wiatrakowego , tam nie ma popaleń , jak przelałaś to teraz czekaj, niedobory się jeszcze pogłębią, ale to nie szkodzi, podlej, jak ziemia sucha będzie z nawozami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy tak zrobię, dawka taka sama jak pisałeś, czy zwiększyć przez tego flasha? I te 3ml biogrow to też na litr? I podać wszystkim rośliną nawet tym co dużo mniej mają tych plamek?

Edytowane przez kora03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@kora03  Masz nawozy bio one są słabe, to nie mineralne, więc możesz dać więcej,  ale na tym etapie bym dał więcej grow , a nie bloom, czyli 4 ml biogrow i 2 ml biobloom i calmag 0,6 ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Żeby rośliny nie były przez cały tydzień po flashu bez substancji odżywczych przelałem każdą z roślin po dwóch dniach 2 litrami wody z (3ml biogrow, 2ml Biobloom i 0,6calmag na litr). Przez prawie tydzień po flashu stan roślin lekko się pogarszał, ale było w miarę stabilnie (pojawiło się minimalnie więcej plam i roślinna lekko żółta, ale wyglądała jeszcze przyzwoicie), wczoraj jak ziemia wyschła podałem dawkę 4ml biogrow, 2,5 ml Biobloom, 0,6 Calmag i 1ml topmax na litr i mam wrażenie, że zamiast się polepszyć to tylko się pogorszyło, a końcówki roślin powykręcały się przez noc. Co dziwne niektóre (chyba najmłodsze) liście u podstawy rośliny są w dobrym stanie i są ładnie zielone. Co robić podawać nadal nawozy? (jeśli tak to nadal w takiej dawce?), czy może jednak to przenawożenie?

B8BC946C-2FC9-46AD-8D26-B14415D6A255.jpeg

C4A2DA5F-6417-46FE-85D0-F2C1221509FE.jpeg

C51B14E6-A57B-4086-A2AE-08768BC6E907.jpeg

10114FC7-9EB4-4928-BA5D-3B650BC6E5FD.jpeg

1A030325-7D6A-4268-BF8D-B24861271A2D.jpeg

B5E6AD58-3DB4-4F0B-A973-5AF9D1D3B23B.jpeg

Edytowane przez kora03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Udyr napisał:

@Udyr Ale dziwne to, bo ziemia była specjalistyczna i powinna jakieś tam nawozy mieć, potem trzymałem się według tabelki biobizza (dałem 20-40% mniej), bo wszyscy twierdzili, że ich tabelka jest przerysowana i jakby się do niej stosować to by podpaliło planty. Jest jeszcze w ogóle szansa na odratowanie jej?

Edytowane przez kora03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, konopny_janusz napisał:

Lej azot w postaci bio grow 3ml na 1l wody ,pk po 2,5 ml i 0,4 calmag co podlanie 

A zamiast pk Biobloom od biobizz też byłoby w porządku, bo mi go mega dużo jeszcze zostało, a szkoda marnować?

Edytowane przez kora03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...