Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie podchodzę do etapu ścinania. Chce umiejętnie to zrobić i tu jest moje kilka pytań 

Jak ścinam to wszystkie liście obciąć? 

Czy tylko te większe?

Zakupiłem siatkę do suszenia  (poniżej zdjęcie) chcę ją wsadzić do boxa. Czy jak ustawie nawiew z wiatraka od spodu i włączę ten wentylator z filtrem węglowym wystarczy to do wysuszenia? 

Jaka temperatura i wilgotność suszenia musi być? 

Ile mniej więcej suszyć?

Screenshot_20221221_002325_com.android.chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@bogdan17728  Po pierwsze, trymowanie po wysuszeniu to męka, ale jak zostawisz liście przytopowe, to wolniej topy będą schły, zostawia się, jak nie można stworzyć idealnych warunków, by zioło schło wolno, jak wyschnie szybko będzie zapach siana, a nie zioła, a także oczywiście odbije się to na jakości i mocy. Powinno schnąć około 2 tygodni, by było idealnie. Temperatura w pierwszej fazie suszenia 20 C i 50 % wilgotności, po 3-4 dniach możesz temperaturę obniżyć do 18 C i wilgotność 55-60%, mieszak nie ma wiać w topy, bo wyschną za szybko i będzie siano. Sprawdzaj łodygi, jak łamią się trzaskają , a nie się gną to temat gotowy do curingu, czyli zamknięcia do słoików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod posta bo tez się zastanawiam nad ta siatka czy jest sens ja kupowac czy wystarczy wrzucić do boxa do góry nogami i niech schnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Carlo420 Wystarczy do góry nogami, czyli powiesić za łodygę, jak dla mnie nawet lepsze rozwiązanie, bo nie trzeba topów na siatce przewracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@bogdan17728  Tak, za łodygi łbami w dół, nie ma wiać w topy , bo wysuszy je za szybko i będzie zapach siana i smak też kiepski, moc też ucierpi, jak za szybko wyschną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...