Skocz do zawartości
kamilstopro

2xgelato, original afghan kush, blackberry gum, gorilla cookies.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka i ja zaczynam swoją przygodę z fr. Jest to moja praktycznie 1 uprawa, liczę na ewentualną pomoc expertow. 

Namiot royal room 100x100x200

Oświetlenie lumatek 300w pro

Filtr węglowy prima klima 500-650m3

Wentylator Cornwall Electronics Extractor TT 150mm Dual 405-520m3/h | Silent 33-44db

Wiatrak mieszający monkey fan secret jardin 20w

Posiadam nawilżacz w razie co

Doniczki materiałowe 12 litrów

Ziemia Canna Terra profesional

Programator czasowy lexton lxu 02

Smart bag co2

Nawozy plagron pk 13 14

Bac calmag 2.0

Bac organic bloom

Bac organic grow

Biobizz root juice

Pestki same automaty

2 gelato auto od Black diamond seeds

BlackBerry gum auto od seedstrockers

Original afghan kush auto od fastbuds

Gorilla cookies auto od fastbuds

Kiełki poszły na nawilżony ręcznik papierowy w piątek 9grudnia wieczorem, póki co jest niedziela i niektóre już pokazują lekko kiełek inne dopiero pękają nasiona. Mam parę pytań bo nie mogłem znaleźć informacji, od kiedy włączać wiatrak mieszający czy od razu jak dam pestki do ziemi czy po jakimś czasie ?

I czy wentylator mieszający musi być włączony cały czas nawet jak roślina ma ciemno ?

Czy da się zaprogramować ten programator żeby było światło od np od godziny 14 do 8 rano dnia następnego ? Czy on działa tylko w trybie jednej doby ? 

Jak wrzucę już kiełki do ziemi to od razu jakie światło ustawić na ile procent i jak wysoko od doniczek ? Mam opcje co 25 procent podkręcania światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamilstopro  Siemka, przygotowany jesteś widać elegancko 😄 Mam te same nasiona BlackBerry Gum auto i to 5 sztuk. W NL w coffie raz kupiłem Blueberry Gum i było takie dobre, że chciałem takie zasadzić, choć nie wiem skąd tamte mieli, ale trafiłem na te nasionka właśnie. Od Black Diamond mam 3xDiamond Amnesia XXL auto.  Qrwa, kiedy ja to wysieję... :X

Mieszający możesz sobie włączyć, żeby jakiś lekki ruch powietrza był, na pewno to nie zaszkodzi, ale, czy to konieczność to nie wiem sam, niech ktoś inny się wypowie. 😄 Co to mocy oświetlenie chyba najlepiej zaczynać od małej mocy, ja tak robiłem z TS1000, ale można też dać na 100% gdzieś wysoko w boxie i podnosić ze wzrostem. Musiałbyś wiedzieć ile ppfd lampa dostarcza na danej wysokości i mocy. Na tym etapie 100-300 ppfd starczy.

Będę śledził relkę, bo będzie ciekawie pewnie. Też zacząłem dopiero pierwszą uprawę. 🙂 Powodzenia życzę i przede wszystkim dobrej zabawy z uprawą, bo to zajebiste doświadczenie. 😄 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamilstopro dobry sprzęt na start. 😉

Wiatrak mieszkający mozesz włączyć dopiero od 2 tygodnia. Nie stanowi to żadnego problemu. Ważniejsza jest dobra wilgotność w boxie gdy rosliny są malutkie A mieszak czasem może przeszkadzać ta wilgotność utrzymać. Ja osobiście włączam po 2 tygodniu. Jak automaty to swiecenie 18/6 standard  lub 20/4 twoj wybor.

Lampę daj na początek 25% około 50 cm nad doniczkami. Zwiększa moc I ewentualnie dystans wraz ze wzrostem rośliny który tutaj zaobserwujemy I w razie pytań z pewnością ktoś Ci udzieli dobrej rady. 

Witamy na pokładzie i miłej zabawy  😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka czy to normalnie że wrzuciłem pestki na ręcznik zwilżony w piątek wieczorem i dopiero jedna mi dzisiaj wykiełkowała ? Reszta już pękła ale póki co tyle tylko , to normalne że automaty niektóre tak długo kiełkują ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Dobra jeden kiełek już trafił do doniczki docelowej. Czy teraz w namiocie włączyć lampę jak jeszcze nie wyszedł na powierzchnię ? Czy ma być Totalnie ciemno? Włączyć już nawilżacz i wyciąg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o świeże powietrze z tym wentem

Przeczytałem że światło dopiero jak wyjdzie z ziemi to czekam a nawilżacz przyda się już teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wsadze kiełki to lampa już normalnie hula w cyklu takim jaki będzie już na stałe dla roślin automatycznie kwitnących 

Zależy jaka masz wilgotność w boxie ale małe roślinki lubię jak się poci, więc można odpalić nawilżacz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilgotność 60 procent bez nawilżacza temperatura 22 stopnie póki co jeszcze gorilla cookies kiełkuje , wyszedł mały kiełek na 2 mm ale poczekam z wrzuceniem go do doniczki do jutra rana przed pracą.

IMG_20221212_191743.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra roślinki wyszły już z doniczek wilgotność ok 70% temperatura ok 22, czy świecić lampa już na 50 %? Aktualnie jest 25 procent i około 70cm nad panienkami.

 

IMG_20221214_185622.jpg

I pytanko czy dawaj już root juice na korzenie czy jeszcze za wcześnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...