Skocz do zawartości
Dwaplusjeden

Co jej dolega? Lemon Haze

Rekomendowane odpowiedzi

@Udyr no właśnie…jak nie miałem miernika pH to było łatwiej 😂 tak na prawdę to poznaje się dopiero z tym preparatem pH minus. Dzisiaj i tak podałem mniej pH minus niż poprzednio.  Jakie idealne pH powinna mieć woda? Zmierzyłem pH ziemii płynem heliga ok 1h po podlaniu. Wynik na zdjęciu 

C2F7285B-4C22-496C-B82B-49AFD145EF29.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr poprawię się…a raczej przekaże zaprzyjaźnionemu ogrodnikowi bo od następnego podlania będę nieobecny przez jakiś miesiąc 😬 dzięki za porady, zastosuje się sztywno do wszystkiego i dam znać jak idzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z wyjazdu i takie sytuacje…jestem jakby pozytywnie zaskoczony tym co się dzieje w boxie, ale mam wątpliwości…one są głodne czy czegoś mają za dużo? Po odstawieniu na początku miesiąca power roots lecą na samej wodzie pH 6,3-6,6…przypominam, że tydzień przed przełączeniem na 12/12 zostały przesadzone do świeżego batmixa…co mówią te przebarwienia?

Ogólnie przerosło to moje oczekiwania i jest na prawdę gęsto!

 

edit: było sporo wyblakłych, nie popalonych liści które przy lekkim pociągnięciu odpadały. 

F94AEF00-BDFA-4345-BA23-634C119A95F3.jpeg

CF7D6841-F0EA-4E2E-87D4-DC4B34F303CC.jpeg

C13D5583-9856-4E0D-B5AE-2819905646E5.jpeg

Edytowane przez Dwaplusjeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dwaplusjeden głodne potasu i fosforu są, takie przebarwienia powinny się pojawiać przy 2 ostatnich tygodniach życia o samej wodzie.

Jeśli zostało im trochę jeszcze czasu do ścięcia to sugerowalbym dać im trochę jeść. Bat guano w batmixie to przede wszystkim azot i śladowe ilości reszty makro i mikroelementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, nie chciałbym zbytnio wpierdalać się między wódkę a zakąskę, ale tak szybko. Wszystkiego brakuje, ale nie ze względu na braki w medium, a jej wilgotność. W sensie chłopie Sahara tam jest straszna. W takiej glebie to nawet mineralny nie pomoże bo włośniki pewnie umierają, a korzeń robi sie zdrewniały. Delikatnie musisz to zraszać a później dobrze i spokojnie nawodnić. Uprawiałem w batmixie,  fosforu to tam jest w opór. Ale żebyś tą glebę rozbujał przy takim przesuszeniu to będzie wyzwanie do końca grow. Ja nawozu bym nie lał a jedynie coś na rozchulanie gleby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 wpierdalaj się bo każda rada może być dobra 💪 krzaki dostają co dwa dni po 2L wody. To zdjęcie jest przed podlaniem a szpary dookoła się zrobiły bo wyjmowałem doniczki z boxa. Wode wlewam powoli żeby wsiąkała a nie przelatywała. Zwiększyć dawkę przy podlewaniu? i co masz na myśli pisząc „coś na rozchulanie gleby”?

@Udyr to sezon i właśnie chciałem zacząć wprowadzać alga bloom w ilości pół dawki od najbliższego podlania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dwaplusjeden to w moim odczuciu za mało, a bardziej za rzadko podlewasz. Piją dużo widocznie, albo za szybko lejesz, że woda przepływa do podstawki a nie buforuje sie w medium czyniąc je stale wilgotnym. W sumie musisz sam ze sobą szczerze porozmawiać co jest 5 bo tak nie powinna wyglądać gleba. Ona jest cała ściągnięta. Jak masz dostęp to biohumus coś typu np ekodarpol albo astvit w płynie. Najlepiej dodawać do każdego podlania. Chodzi o bakterie i tzw pożyteczne mikroorganizmy, które naturalnie żyją i pomagają przetwarzać żarcie z gleby. Bez tego żadna gleba nie będzie w 100% aktywna i roślina będzie miała utrudnione pobieranie składników. Do tego to przesuszenie korzeni, myślę że do tego doszło. Chyba plagrona masz,  więc tam cos mieli na korzenie, power roots czy coś takiego. Jak masz coś na korzenie to też podawaj. I chyba wolniej podlewaj, albo często zraszaj. Przynajmniej tak po zdjęciach się sugeruje. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 @Udyr po obfitym podlaniu (2,5l na doniczkę) z dodatkiem połowy dawki alga bloom pomidory ruszyły w dalszą podróż 💪 lane jak zawsze powoli, podstawka zrobiła się ledwo wilgotna. Jutro kolejne podlanie. Dzięki a wsparcie. Elo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...