Skocz do zawartości
Dwaplusjeden

Co jej dolega? Lemon Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Panocki, podpowiedzcie czy powinienem się martwić. Pomidor jest na indukcji od tygodnia, przed przełączeniem na 12/12 została przesadzona do większej donicy, ziemia to batmix plagrona. Podaje jej tylko power roots, woda ma pH 5,5…i pojawiają mi się popalone końcówki liści. Świece lumatekiem 200, w tej chwili 75% i 50cm od najwyższego szczytu, temperatura w boxie ~22 stopnie, wilgotność ~60%. Następne podlanie chciałem zrobić z alga bloom w ilości pół dawki, ale teraz się waham. Jakieś pomysły? Czy to olać?

82D08133-86A4-470E-A1EF-43F271C9377A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr podłoże ma pH 6,5 i sztywno to trzyma. Leje wodę i nic nie daje poza power roots. Zdjęcie było zrobione chwile po podlaniu. Powinienem podlać wczoraj bo już sucho miały ale światło już mi zgasło jak wróciłem z pracy i nie chciałem ich męczyć. 
Przy poprzednim podlaniu woda miała pH 5,8. Mam kiepską wodę w krainie i muszę regulować za pomocą pH minus, również od plagrona. Pomiaru dokonuje miernikiem adwa. 
Dzieki, będę obserwował 💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr no i co w tej sytuacji? Bo nie nawożę, to podłoże…czy jeśli zwiększę moc lampy to kwiatki zaczną mi więcej jeść? Czy jak to ugryźć? Bo podlewałem wczoraj a wydaje mi się, że sporo do dziś wypiły. Po podlewaniu miałem skok wilgotności do 64%, temperatura w nocy idzie do ok 16, w dzień dzisiaj 24. Podałem tylko power roots w ilości 1ml/litr wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dwaplusjeden oprócz lania wody nic nie zrobisz. Przelewać ziemie też nie wiem czy jest sens, chociaż mogłoby trochę wypłukać żarcia.

Możesz podkręcić lampę tylko obserwuj czy liście nie będą blednąć od nadmiaru światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr a zerknij plis na to zdjęcie. Porównuje je z tabelą niedoborów, podobne historie na liściach robią się przy początkach deficytu azotu…potwierdź lub wyprowadź mnie z błędu. 

975EF406-BF65-4107-9E95-62D246D2885F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda typowy nadmiar. Daj zdjęcie bez zapalonej lampy bo może kolor być niewidoczny przy zapalonym świetle.

Jeszcze przy nadmiarach bym się pH ziemi zainteresował, może być kwaśno. Te paski wyglądają na niedobór mikro/złe pH.

Coś pamiętam że masz wodę 5,5 i podlewałeś 5,8. Tu też może być coś nie tak.

fxabkxou6y861.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr zdjęcie bez oświetlenia boxa, z lampą błyskową bo ciemno tam mam. Muszę podlać dzisiaj krzaki bo zaczęły mocniej pić i sucho mają. Dodaje tylko power roots jak do tej pory. Zobaczymy co będzie dalej. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że wyjeżdżam na dniach i nie będzie mnie do świąt. Zostawiam pomidory w rękach znajomego ogrodnika i zobaczymy co się wtedy wydarzy 

E5FE0D60-449C-40D9-B613-76D608DA3D7D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Dwaplusjeden napisał:


@Udyr A taka wywijka dlaczego mi się robi? Jakieś pomysły?

DEFC864E-1886-42C0-B2EF-373BD9C9456C.jpeg

 

To jest tak zwane "kajakowanie" liści. Przyczyn może być wiele. Przelanie, za sucho, za dużo nawozów, za mało światła.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AmberYbarra no i co teraz? Przelać je? Czy podsuszyć? Światło mogę przęłączyć na 100%, nawozów nie podaje, oczywiście poza power roots i mam w planach jeszcze dwa tygodnie to dawać. Podłoże jest mocne bo to batmix. Przelać czystą wodą?

@Udyr pochyle się nad tematem, dzięki. Pewnie pozwolę sobie jeszcze nie raz zadać pytanie 🤜 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @AmberYbarra do tej pory podlewałem krzaki 1L na krzaka, raz na 3 dni. Wlałem teraz 1,5l na krzaka, podstawki suche. Wrzuciłem też lampę na 100% mocy. Zobaczymy czy do wieczora odżyją. PH wody po regulacji 5,8. 

Edytowane przez Dwaplusjeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...