Skocz do zawartości
bobas1212

3x GIRL SCOUT COOKIES 1x WHITE WIDOW CBD, LED MARS HYDRO SF1000!

Rekomendowane odpowiedzi

1. Ph metr masz dobrze skalibrowany i zawsze od razu po zmieszaniu podajesz im jedzenie czy czekasz chwilę i dopiero podajesz?

2. Moim zdaniem nie podawaj bloom, a samo pk, a ta koleżanka z żółtym liściem potrzebuje innego karmienia

3. Calmag proponuję nie mieszać z niczym tylko podawać z samą wodą

4. Za dużo odżywek, proporcje podawania moim zdaniem powinny być odwrócone. Częściej bez odżywek po prostu

5. Lampa na ile idzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 tak, pH metr adwa, kalibruje co 2 tygodnie, zrobię to dzisiaj raz jeszcze dla spokoju. Mieszam wszystko, sprawdzam pH i wtedy podlewam, nie czekam aż stanie, mieszam i podlewam. 

2. Ok, przystopuje z bloomem, a innego karmienia to co masz na myśli? Azotu jej dodać? 

3. A to nie wiedziałem, tak zrobię 👊

4. Częściej bez odzywek, tzn  

Woda/woda/ odżywka/woda / woda? 

5. A lampa leci na 100procent, wysokość z 50cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bobas1212 to jak kalibrujesz to luz, jak dla mnie nie musisz tego specjalnie robić 😉 najważniejsze że jesteśmy pewni że wlewasz to od razu, gleba i tak swoje buforuje. Ale wlewasz wręcz perfekcyjne ph (to dobrze).

Co do karmienia to koledzy co karmią się niech jeszcze wypowiedzą. Ja najczęściej leje tylko wodę 😂 a już serio to ta z żółtymi liśćmi to cbd?

Myślę że azotu to one mają dosyć, dlatego napisałem żebyś odstawił bloom a bardziej skierował jedzenie na samo p i k. Oprócz tej żółtej, tutaj raczej trzeba npk. W punkcie 4 o to właśnie chodziło, częściej wodę, przynajmniej jak liście się świecą na zdjęciach i nie jest to od oprysku. I są ciemnoziolone.

Lampę też obniżyłbym lekko te 15cm, az łódki zaczną się robić z końcówek liści, przyspieszysz fotosyntezę i szybciej zacznie jeść to co ma w glebie,  wtedy będziesz decydował czy nie karmić więcej lub częściej. Ale to powinno nie być wg tabelek, a obserwacji rośliny.

Ale co do karmienia niech zabierają głos Ci co karmią rośliny a nie glebę 😉

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 z tym obniżeniem lampy, łódkami  i przyspieszona fotosynteza, to tez nie wiedziałem, zastosuje ! 👊 Ta z żółtymi liśćmi to taka sama jak te 2 pozostałe, CBD przeniosłem do drugiego namiotu bo to automat, a tutaj trzymam sezonowki 🤭😉

Po prostu podczas dawkowania coś się nie przyjęło, bo dwie pozostałe wyglądają okej. No nic zmienię trochę proporcje, tej żółtej jak mówisz zarzuce npk, reszcie samo pk i będę obserwował 👊 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano 👊 

Dzień 85. Wygląda to tak, a od razu mam pytanie ☺️ na jednej z roślin topy się uformowały takie jakie być powinny, twarde i zbite. Natomiast druga jest taka wiotka, chuj wi jaka 😔 myślicie że z czasem te topki wyglądać będą jak należy? Dodaje zdjęcie dla porównania jednego topka z jednej roślinki i drugiego z drugiej. To kwestia czasu, czy brak jakichś składników odżywczych dal o sobie znać i to zaważyło na budowie pąków? Co tu zrobić 🤭😬 

IMG_20230129_211010.jpg

IMG_20230129_213240.jpg

IMG_20230129_213248.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurwa, pogłębia się niedobór. pH trzymam na poziomie od 6.2 do 6.8  ściśle, raz tak raz tak.

Czy może ktoś mi wywróżyć z liści czego to są niedobory? Ratujcie Panowie, szybko się pogłębia 😭

IMG_20230131_205700.jpg

IMG_20230131_205635.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano 👊 dzień 89. 

Po lewej nabite azotem, podlalem sama woda i tak też będę podlewał przez następny tydzień. Widać różnicę pomiędzy dwoma roślinami. Po lewej brakuje P i K. Na fotce widać różnicę jak kwitną, topy są rzadkie, rozwiezle, podczas gdy przy tej nabitej azotem idzie kurwa pięknie 🔥👌 

Podlalem green sensation 2ml na litr i 2ml calmaga to po 1litrze na rosline. 

Na razie odstawiam alga bloom, wale tylko green sensation i calmag. No nic, tak to idzie 👊

IMG_20230204_002141.jpg

IMG_20230204_002214.jpg

IMG_20230204_002156.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jedyne co mnie martwi to u jednej z roślin jakieś braki, ale co to jest 😱🤬💩 na górnych liściach się robi 

IMG_20230211_000851.jpg

IMG_20230211_000907.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwójna dawka green sensation i calmag. pH 6.4   dla dwóch prawych. 

Lewa podlana tylko woda. 

Panowie calmaga kupiłem z plagrona, wziąłem ten pro, czy dobry do gleby? Miałem od biobizz, i jakos odniosłem wrażenie że chujowo działa 😬 co myślicie? 

IMG_20230214_212648_2.jpg

IMG_20230214_212540.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano 👊 Panowie coś mam problem z jedną rośliną cały czas... Chujowo kwitnie. Na dwóch pozostałych topy rosną aż miło, a tutaj coś nie tak 😥 zerknijcie co może być przyczyną, proszę. 

 

IMG_20230220_224258.jpg

IMG_20230220_224317.jpg

IMG_20230220_224740.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...