Skocz do zawartości
hitopoktam

| Barney’s Purple Punch | Wilma Hydro | Kokos |

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Z racji tego, że z poprzedniej uprawy na ziemi jestem w miarę zadowolony (1 g/W, auto) to postanowiłem spróbować swoich sił w uprawie hydroponicznej z wykorzystaniem kokosu. Tym razem postaram się dociągnąć fotorelację do końca. 😁

Box: 120x60x180 Royal Room

Oświetlenie: Mars Hydro TSL-2000

Wentylacja: Wentylator promieniowy 480 m3/h, filtr węglowy Croco, tłumik akustyczny

Nawożenie: Ostatni grow lecę na serii Canna a potem przechodzę na coś pH Perfect

Doniczki: Kwadratowe 25x25 - 11l

Substrat: Canna Coco Professional+, keramzyt

Pestki: Purple Punch - Barney's Farm 

Trening: LST, Topping. Myślę jeszcze czy nie dorzucić siatki.

Hydro: Wilma System Small Wide 8x11l

Dodatkowo jest dorzucona filtracja wody z przepływowym grzaniem i cyrkulator w zbiorniku + napowietrzanie. Dzięki temu praktycznie całe grow lecę na jednej pożywce i jedynie koryguję EC. 
 

Oszczędziłem Wam early vega bo tam za dużo ciekawego się nie dzieje choć widać duże różnice pomiędzy hydro a uprawie w glebie. 
 

Dziewczyny przytrzymałem około miesiąca na wegu a obecnie od kilku dni światło przełączonego jest 12/12.

Dwie panny mają zdecydowanie lepsze geny i idą o wiele lepiej niż swoje koleżanki. Najwyższe krzaki mają na chwilę obecną około 80 cm wysokości. 
 

C8A9300E-356D-4931-9BFB-4EFABA7B5E94.thumb.jpeg.db28cdcaadb8c16b0d763433b63ef8c7.jpeg

E598FEC5-6050-47AB-947A-8A60C784D832.thumb.jpeg.cc4379c51b37ce9a6f30cadb19d9f673.jpeg

 

Ogólnie pierwsze wrażenia w Hydro są bardzo pozytywne. Tempo wzrostu i to jak szybko rośliny odbijają po stresie jest niesamowite. Początkowo uprawa w hydro wydawała mi się to straszna i skomplikowana, ale na chwilę obecną poświęcając dziewczynom mniej czasu mam lepsze rezultaty aniżeli przy glebie.

Jedynie co mnie mega wkurwiało to ostre wahania pH pożywki. Stosując serie Canna co chwile wypierdala je albo dużo za wysoko albo zdecydowanie za nisko. Ogarnalem sobie to za pomocą Arduino: sonda mierzy na bieżąco pH i w momencie gdy wyjdzie ono poza ustawiony przeze mnie zakres to automatycznie dawkuje mi pH-/pH+ w zależności od potrzeby co nie zmienia faktu, że od nawozów Canna będę odchodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green dokładnie, 4 szt. Masz racje, ze samo podlewanie, ale ja to źle wspominam bo wcześniej na tej samej powierzchni miałem 2x tyle krzaków + każdy potrzebował czegoś innego i to pochłaniało bardzo dużo czasu. Tutaj wystarczy raz a porządnie zamieszać zupę   😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hitopoktam przy ziemi jest to samo. Ja przy BioTabsie mieszam glebe i praktycznie sama woda a jak juz jakies papu to dla wszystkich i tak to samo leci bez wyjatku. Samo sie kontroluje i wymaga minimum atencji oraz doswiadczenia. Taki troche automatyczny system karmienia 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green to jest noob:system😂. Wsadzasz i patrzysz jak rosnie. Huj nie uprawianie te biotabsy 😃

2 godziny temu, hitopoktam napisał:

 

Wentylacja: Wentylator promieniowy 480 m3/h, filtr węglowy Croco, tłumik akustyczny

 

 Co to tłumik akustyczny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cali_Bastard kawałek rury z redukcjami wypełnione pianką akustyczną. Niby szum powietrza zmniejsza, jeszcze są jakieś badziewia z pianki na koniec wylotu.

Inno ventilation pipe silencer chyba to się nazywa.

Samemu z rur kanalizacyjnych takie coś można ustrugać za 1/3 ceny sklepowej 😄

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Dobra to teraz juz na serio bez pierdolenia😂

Tablety to loteria, różne odmiany wymagają trochę innych diet. Tableta to takie remedium, nie zabijesz roślinki ale możesz jej niedokarmic bądź podać minerały i substancje odżywcze w inny sposób.

Zrob living soil, lej melase i mikoryzę organiczną, zrób żeby było organicznie ale żebyś mógł kontrolować parametry.

Tableta to jak autoflower czaisz ?

I nie szczyp mnie tu swiezak za mineralne bo jak kiedyś zrobiłem porządnego organika to namiot sobie prawie sam poszedł. 
Przy mojej skali i tak mam co robić a w organiku to 5 razy więcej pierdolenia, smrodu, robali i innego gowna na które czas moga tracić takie szafiarki jak Ty 🫵🏻🤌🏻😽

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cali_Bastard przy szafiarce doszedlem 😄 bez pierdolenia 😄

Jako swiezak musze troche zwalcowac twoja teorie bo nie moze byc inaczej 😛

Po kilku growach wraz z BioTabsami smiem stwierdzic ze to takie troche naciagane pomowienia z twoich ust moj zlotowlosy chlopcze. Za kazdym razem sadzilem zroznicowane odmiany i nigdy nie bylo problemu ze jednej cos bylo a drugiej nie. Wszystko lezy w ziemi i sobie pracuje a roslina sama pobiera co jej potrzeba. To jest zasadnicza roznica miedzy organic and mineral.. ale to powinienes wiedziec 😄

Tableta sama w sobie nie jest jakims cudem.. jest skladowa calego pakietu. Masz cos na korzenie co rowniez stosujesz przy mineralnych. Tak samo na grow i standardowe flo. Do tego bosty na kwit & silica + rozne inne pierdy.. tyle ze organicze i naturalne.. i o ile kiedys to moglo bys slabszej jakosci tak dzisiaj organica + dobra lampa robi robote nie gorzej niz fachowiec twego pokroju 😎

Czy bys mial wiecej roboty..? Watpie. BioTabs jest banalny i z pewnoscia przy nim jest mniej roboty i stresu niz przy waszych Terminatorach 😄 i to z pewnoscia sprawia ze Ci to nie w smak.. iz taka szafiarka jak ja w latwy sposob moze osiagnac dobry rezultant nie wkladajac w to tak wiele "wysilku" jak przy mineralnych. Mozesz wychodzic z zalozenia ze lece na patencie o niskim stopniu ryzyka zgrywajac dobrego zawodnika i nie poradzilbym sobie gotujac zupe jak Ty co wypala galy 😄 lecz zapewniam Cie dzis ze udowodnie Ci iz mam prawo bujac sie tym samym wagonem co Ty bedac jebanym amatorem. 

Nie powierzchnia a quailitet'o czyni mistrza 😉

Pokoj z Toba Bracie zza Wielkiej Wody :rollit:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green To nie tak, 

Po pierwsze to nie raz widziałem jak sobie growersy skakali do gardeł ze moja racja jest racja najmojsza i nie raz potem widziałem jak moderatorzy mieli zapierdol jak w ulu przez takie różnice poglądów.

Ja mam to w dupie i ogolnie przyswajam wiedzę całe życie bo kto się nie rozwija stoi w miejscu ale nie mów mi kurwa ze tableta to magia której nie doceniam 😂

Ja rozumiem jak to działa i jak już pisałem nie jestem jej przeciwnikiem bo na outdoor ratuje dupsko w wielu aspektach ale jak możesz trochę to dopracować to nie wiem dlaczego tak usilnie się trzymasz tej wersji ze bio tabs i huj.

Pisałem wyżej ze roboty więcej jest przy organice typu żywa ziemia a nie tabsy. 
Tablety indoor to dobre dla kogoś kto robi pierwszy raz i mało wie.

Ty już zagłębiłeś swoje i czas ogarnąć kolejny lvl.
I tak, lecisz na patencie niskiego ryzyka za co Cię nie neguje ale wkurwia mnie  jak zajawkowicz marnuje potencjał 🫵🏻

Zgodzę się w 100% ze to wszystko się rozbija o jakosc i produkt końcowy a co tam będziesz lał i czym świecił i jakie zaklęcia używał to jest indywidualna sprawa ale „kodeks growera” nie pozwala mi jakos wewnętrznie przełamać się w tym ze z biotabsa i wody wyjdą szyszki które dorównaja jakością gornopółkowych wyrobów dostępnych w top class coffee shops. 

konczac i podbijając pozycje 😉, rok temu na spanabis miałem okazje na dłuższy pobyt na backstagu z panami z Grey Area coffee shop, częstowalem ich moim Runtz’em. Oceny były bardziej niż pochlebne i zgodnie uznali ze to towar godny €20 za g czyli topka w ich przybytku.

….kurtyna 😎

 

ps. @hitopoktam sorry kolego ze z panem zielonkom sobie tutaj połajanki odjebalismy 🙃

Ładnie idą Twoje krzaczki, grube pieńki i wszystko cacy. Mógłbyś tam trochę wygolic bo gęsto się robi i przełączaj to chłopie czem prędzej bo namiotu może braknąć 😉

No chyba ze pod koniec grudnia na finał wyjeżdżają na pokój… lampki bombki i Mikołaj 😉

pozdro i fartem 🤙🏻

Edytowane przez Cali_Bastard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...