Skocz do zawartości
Czupakabr

Nawozy i doniczki 8l air pot 20

Rekomendowane odpowiedzi

@Udyr pytanie do Ciebie mam. Czy jak planty są teraz na indukcji to mogę poucinac te dwa największe wiatraki na każdej sztuce? Czy lepiej zaczekać aż się zacznie flo. Dzisiaj jest tydzień od przelaczenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr nie da rady tam nic wiązać  bo już poszły do góry I jest gąszcz tropikow. To poczekam do tego drugiego  tygodnia flo I wtedy zrobię czystke. Na następny rzut chyba pousuwam  największe  wiatraki przed flipem. Będę miał porównanie:P

@Udyr A jeszcze pytanko.. odnośnie co2. Czy jest jakiś moment w którym zapotrzebowanie na co2 wzrasta I przy wielu sztukach byłby sens dorzucić im tam mała buteleczke 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green jak wentylacja dobrze Ci ciągnie pasywnie to z samego powietrza z domu będzie odpowiednie stężenie CO2. Nawet jak raz dziennie otworzysz boxa i coś będziesz w nim robić to im nadmuchasz odpowiednią ilość.

Te CO2 bagi i butelki to bezsens moim zdaniem, jak chcesz na coś wydać kasę to UV listwę sobie kup. Więcej pożytku z niej będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr A co daje UV listwa? Dopełnia jakoś światło? Wyciąg jest ok. Nie narzekam. Tak się właśnie zastanawiam czy jest sens z co2 bo dobrze idą a nie chce żeby nagle coś jeblo. Dzięki za info. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green stresuje roślinę i pomaga w produkcji żywicy, taki ma system obronny. Nie zwieksza mocy lecz bardziej poprawia smak z tego co mi wiadomo.

Dlatego outy czasem są bardziej oszronione niż indory, naturalne światło przecież zawiera sporo UV.

Jak idzie dobrze to po co kombinować niepotrzebnie z tym CO2 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dwaplusjeden przetestuje

A co z nawilżaczem bo na bank się nie obejdzie przy tym EC 30-40 na wegu, znajdę jakiś bezdźwięczny tani czy muszę kolejny szum wsadzać w szafę? Ewaporacyjny, parowy czy ultradźwiękowy? Poleci ktoś jakiś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nieaktualne zamówiłem jakiś na USB za grosze, niby 30h pracy. Tylko bez tego higrometru więc będzie parował bez przerwy i ciekawe ile przy nim będzie tej wilgotności pokazywać, mam nadzieję że nie 100 bo będzie zabawa w wyłączanie i włączanie 😅

Z kocem jest o wiele ciszej w szafie. Tylko czy nie będzie się dusic tam wszystko w środku? 

Edytowane przez Czupakabr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten RGB automatom może przeszkadzać? 🙂

U mnie jest 60x40 a docelowo zaraz powinienem mieć przekładkę do 80x80. W tym małym wilgotności mam 40% i trochę się obawiam, że więcej nie wyczaruję.

 

https://allegro.pl/oferta/nawilzacz-powietrza-dyfuzor-zapachowy-aromaterapia-12746164988

Zakupiłem. Zobaczymy co to za g... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Udyr napisał:

Automatom niby nie robi różnicy jak wpadnie jakieś światło. Ale po co dyskotekę robić 🙂

Panny zamiast rosnąć to zaczną się puszczać 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze jak wlot pasywny będzie otwarty tylko odrobinę? Jakieś 2 cm2. Tylko wtedy mam wilgotność na poziomie 75 i temp koło 26 jak go otworze całkiem to jest 24C i jakies 55ec.

Nawilżacz musi cały czas walić para i przy otwartym na maxa wlocie to i tak za mało, chyba. Wygląda to smiesznie jak komora gazowa gdy otwieram. Popali liście? 

Druga sprawa mam chyba za mocny went miesz do tego boxa 2100 obr na minutę spycha parę na bok i wilgotność jest jak bez nawilżacza. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...