Skocz do zawartości
Czupakabr

Nawozy i doniczki 8l air pot 20

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Mam trypack z biobizz biogrow Bloom i top chce dobrać jeszcze te rzeczy czy coś z tej listy jest zbędne lub czegoś jeszcze brakuje? Będę robił automaty. Znalazłem Doniczki 8l air pot 20 szerokości będą wporzo? Box ma 40 na 40.

IMG_20221101_142921.thumb.jpg.4fde8be1d046e30ba19a0ddaf900807d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabr tam to max 2 automaty. Kup sb dobrą ziemię, sam nawóz na flo i cal mag. Tyle Ci wystarczy w zupełności, lightmixa sobie kup. 

Nawilżacz powietrza sobie ogarnij, chociaż na 3 /4l bo tam zbytnio miejsca nie będzie, stacje pogodową (ewentualnie coś co zmierzy Ci temp i wilgotność powietrza), wiatrak mieszający też się przyda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki cal mag wezmę wlacha z biobizza tego co na fotce, ta ziemia o której mówisz już leży i czeka, jeszcze chwila i parę kwestii do wyjaśnienia. 

Nawilżacz i mieszak będą do końca tyg. Ogólnie chciałbym na nowym tygodniu wystartować. 

Nawozy na flo od trypack chyba będą co? Czy trzeba jakieś pk dodatkowo? 

Ogólnie to co na liście np ta mikoryza, ludzie chwała, jest m i potrzebne na start jak będę miał roota z bio i cannazym? Czy to strata siana? 

8l donica nie jest za duża? Skoro ma wymiary to czemuby jej tam nie wcisnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabr  Nie ma konieczności brać pk 13/14 , ale przydać sie przyda, dodatkowy fosfor i potas na kwitnieniu się przydają, ja mam to green sensation, ale jest nieporównywalnie droższy niż pk 13/14. Mikoryza swoje robi, choć ja sam nie stosuje, wystarczą mi enzymy i ukorzeniacz, by roślina pędziła, jak ferrari do mety. Donica 8 l to rozmiar w sam raz na automat, ale jak nie masz doświadczenia w uprawie to nie bierz automatów, bo nie wybaczają błędów. Weź sobie ph minus , będziesz miał stabilne ph w ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabr większość tych odżywek nie użyjesz lub użyjesz raz bo automat szybki jest i łatwo dać mu w pizde z nawozami. Kup sb miernik pH i sprawdzaj ciecz tak jak pisał @Zielone krainy bo jak będziesz miał złe pH to będą zbędne problemy w uprawie które odbiją się na roślinie a co za tym idzie plonie. 

Jak będziesz miał wszystko to odpal sb boxa na 2-3 dni na sucho żeby sprawdzić czy masz odpowiednie warunki a dopiero później zacznij kiełkowanie. Będziesz miał czas na poprawę ewentualnych problemów, unikniesz zbędnego stresu na początku uprawy a co za tym idzie straty nasionek. Programator czasowy cyfrowy sobie ogarnij a nie jakiś analogowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w ogóle nawilżacza nie kupował, chyba, że bardzo suche powietrze masz w swoim regionie ^ ^ Wystarczy, że podlejesz roślinki i wentylatory nie będą chodzić, wilgotność sama wzrośnie. Sam kupiłem na początku nawilżacz, a potem zdobyłem wiedzę jak zwiększyć poziom wilgotności. Lepiej poczytaj solidnie tu na forum o uprawie, a potem dopiero kup gadżety, bo będzie to leżało tylko ^ ^ Lepiej już zainwestować w osuszacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik pH kup. Ja przez brak miernika i wysokie pH miałem w jednym grow karły. PH wody miałem 8-9, jak się okazało po zmierzeniu.  Nie rosły albo ciagle im czegoś brakowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki znaczy, powiem tak: mam malutki namiot, 80x80 i wilgotność na poziomie 60% jak chodzi wentylacja. Przy wyłączonej wentylacji wilgotność wskakuje na 97%, ścianki są zroszone i wszędzie jest gnój. Teraz podkręcam sobie temperaturę grzejnikiem na termostacie, kieruje strumień w stronę wentylatora wlotowego, który wdmuchuje te zmieszane powietrze i wilgotność oscyluje w granicy 75-80%. Dla mnie to wystarczający powód, żeby sobie pluć w brodę za 50 euro wydane na ten zbędny sprzęt. Gdybym mieszkał w Egipcie to co innego

A gościu ma namiot 40x40 więc bez problemu będzie miał wilgotność jaką będzie chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wzalem to pk na wszelki, ale miko odpuscilem

@mirecki @Rzeźnik  puszczałem boxa na sucho ostatnio ale na 4h to temp była 27,5 wilgoc jakoś koło 45 a bez lampy spadło na 21 i dobijało 60 w tej samej kolejności. Działo się to bez mieszaka i z wyciągiem o mocy 75m3 bo na 100 szumi jak diabli. Zobaczymy jak będzie po podłączeniu tłumika. Swoją drogą ktoś stosował ten co w 1 poście na liście?

Edytowane przez Czupakabr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Czupakabr napisał:

Zobaczymy jak będzie po podłączeniu tłumika. Swoją drogą ktoś stosował ten co w 1 poście na liście?

z tego co obserwuje to mało osób używa tłumików 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi @mirecki @Rzeźnik @Dwaplusjeden @Zielone krainy

Siema rolniki, posłuchałem rad o puszczeniu boxa na dłużej niż 4h i jestem po próbie generalnej. Jestem trochę zawiedziony i poddenerwowany tym co się okazało. Mam do Was parę pytań. 

Montaż tłumika niewiele zmienił, słyszę irytujący huk z szafy (bo w niej jest namiot) otulilem pianka akustyczna pod panele rurę od wenta tak ze stała się tak gruba jak tłumik i ledwo ja można było zgiąć tak aby położyc tłumik 300mm dl na boxie 40x40. Tak więc rura jest wygięta w kształcie U zaraz za wentem i tam wydaje mi się słyszę największy szum. Najgorsze jest to że jest on odpalony na 1 biegu czyli jakieś 75m3 a na pełnej dźwięk wychodzi poza mały pokój co mnie totalnie załamało, kończą mi się pomysły, lipa numer 1. 

Druga sprawa to warunki w boxie. Mamy sezon grzewczy a w nocy jest zimno. W dzień miałem temperaturę około 25,5 do 27 max na wysokości lampy plus minus 50cm, ale wieczorem juz w ciepłej chacie skoczyło do 28,3 i tak się utrzymywało ,pomoglo wietrzenie pokoju, spadła spowrotem do 27. Lampa to ms ts 600 bez regulacji mocy. Wilgotność przy tych temperaturach wahala się od 32 do 40, czyli chyba nieźle do bani? Ratuje mnie myśl że nie było mieszającego bo jest jeszcze w trasie do mnie, obniży trochę temp jak będzie latał? 

Lampe wyłączyłem o północy i załączyłem o 6. Sprawdzając o 4 warunki temperatura wynosiła 17,5! A EC 67%. W nocy było na plus ale bardzo blisko 0 więc dość zimno. Skąd taki rozpierdziel, czy coś na to poradzę? 

Rozkminialem aby zrobić kolejna próbę jak przyjdzie mieszak i robic roslinom o innej godzinie cykl nocny, te 6h gasilbym między 16 a 22 gdy jest najcieplej na kwadracie. Box jest w szafie więc ma gwarantowana ciemnie. 

Co Wy a to nic z tego nie bedzie? Nie ukrywam, że jestem zalamany tyle siana już wydałem na sprzęt a tu takie niespodziewanki. Nie chcę wracać do dila bo ostatnio dostałem pleche a wcześniej jakąś maczanki, dlatego mam dość i chce swoją sensi na własny użytek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabr rób im w boxie "dzień" w nocy i "noc" za dnia. Tylko musisz zadbać o pełną ciemnie podczas ich nocy jeśli chcesz mieć odmiany fotoperiodyczne.

Ten szum to ruch powietrza, małe pudło z pianką na samym wylocie też trochę obniży hałas. 

Robiłeś testy z filtrem ? On też ogranicza trochę przepływ. I jeśli went leży na namiocie to może wibracje przenosić na stelaż.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabr

Tapicerka drzwiowa, mata wygłuszająca, tapeta akustyczna, piankowa izolacja akustyczna - to może pomóc, jakbyś tą szafę od środka podkleił. Albo prowizorka, jakieś wytłaczanki po jajkach, jak masz miejsce między szafą, a namiotem. Styropian chyba też byłby dobry i przy okazji temperaturę by trzymał, chociaż nie wiem czy za gorąco "za dnia" by nie miały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik styropian odpada bo on nie pochłania dźwięku tylko go odbija,wełna mineralna byłaby lepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o pochłanianie dźwięku i utrzymanie temperatury.

 @Czupakabr są taśmy piankowe, możesz nimi "odizolować" łączenie wentylatora z boxem. Co do wilgotności to na vegu trochę mało, na flo jak najbardziej. Co do temperatury to albo zastosować się do rad @Udyr albo zakup grzejnika rurowego by Ci ratował ale do tego od razu programator czasowy by musiał być żebyś tam sauny nie zrobił. Dopóki nie zrobisz idealnych warunków z kiełkowaniem nawet nie zaczynaj. Czym mierzysz temperaturę i gdzie masz umieszczony czujnik? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabr rozumiem, że powietrze z wylotu wentylacyjnego boxa idzie prosto w ścianę szafy? Jeżeli tak, ja spróbowałbym przykleić w tym miejscu na szafie piankę akustyczną (takie piramidki jakich używają w niektórych studiach) żeby powietrze z wylotu waliło właśnie w tę piankę. Styropian odpada bo odbije dźwięk wentylatora. Wełna również odpada chyba, że masz miejsce na wełnę i jeszcze jakiś materiał na nią, bo sama będzie pylić a tego w tej szafie raczej nie chcemy. Możesz na próbę powiesić tam grubszy koc i skierować wylot powietrza na niego. Takie rozwiązanie bezkosztowe. I to teoretyczne rozważania oczywiście, ja na szczęście nie muszę się tak ukrywać. Kombinuj i daj znać jak idzie.

I jak szczelną masz szafę w której stoi box?

Edytowane przez Dwaplusjeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to najlepiej poczekać do maja i rozpocząć sezon out, pierdolniesz z 5 krzaków i palenia będzie na 2 lata(kwestia tego jaki masz przerób). Pomyśl tylko gdzie byś suszył i poszukaj spota, najlepiej już teraz. Im ciężej będzie Ci dojść tym ciężej innym będzie. Bo w tym boxie z 2 automatów to może z 80 wyciągniesz przy dobrych wiatrach. 

Ja jestem już po zbiorach i będę za ok miesiąc przygotowywał spota na następny sezon. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @Rzeźnik @mirecki @Dwaplusjeden

Zastosowałbym się do tej nocy w dzień, myślę że wtedy temperatury byłby wporzo. Nie robilem jeszcze testów z filtrem. Czy po podłączeniu wzmaga on szum? W razie drgan na pewno da się je ogarnąć, najbardziej martwią mnie szumy z szafy. Będę coś głównie z tym kombinował. 

Co do samej szafy abyście wiedzieli jak to wygląda. Jest niewiele większa od boxa. Jeżeli box jest dociśnięty w prawy róg szafy to z lewej strony mam jakieś 5cm miejsca (z tej jest wlot pasywny, mam jeszcze drugi wlot tylko z tyłu blisko daszku) , a z przodu do drzwi jakieś 10cm.Z tyłu szafy znajduje się dykta. Na wysokości wlotu wyciąłem po całej szerokosci tej dykty pas poziomy o h=+-15cm. Zrobiłem to po to, aby nie zadusić boxa w szafie i aby był tam dopływ świeżego powietrza. To samo zrobiłem na wysokości tłumika i wenta wyciągającego aby wyrzucało to powietrze nie w sama szafę ale na zewnątrz na ścianę. Tak więc mam dwa wycięte pasy jeden na dole i drugi u góry szafy w celu lepszej cyrkulacji powietrza i przez to też jest zapewne głośniej. Za szafa mam też jakieś 7cm odl od ściany i z 15cm do ściany bocznej więc jest w rogu pokoju. 

Rozkminiam czy coś da oklejenie prawie calego wnętrza szafy pianką akustyczną grubości 1cm skoro mam te wloty i wyloty powycinane i tego nie zakleje. Czy 1cm w ogóle coś zmieni? Następnie na ścianę w miejsca otworów mogę dać te piramidki akustyczne grubości 5cm. Czy przez taki zabieg nie będzie problemów ze zbyt wysoka temperatura w "dzień" no i czy pomoże w pierwotnym problemie? 

Innym materiałem na oklejenie szafy mogłaby być pianka kauczukowa też grubości 1cm. Która lepsza? 

Rurę wentylacyjna okleić taśma akustyczna. 

Potem mogę jeszcze ew spróbować z małym pudełkiem na końcu. 

@mirecki do maja to jeszcze kupę czasu, a ja mam cały zestaw już i tak kupiony. Te 80gieta byłoby dla mnie wporzo no i to spod lampy, pełna kontrola. Na oucie bałbym się chyba bardziej niż na kwadracie 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...