Skocz do zawartości

Chochlit13

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    53
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Chochlit13


  1. @Udyr masz rację 😀 nie wiem czemu ale kilka lat żyłem w przekonaniu, że skórki od bananów mają w sobie azot 😀 sprawdziłem i okazuje się, że wapń ze skórek pomaga jedynie w tworzeniu się składników odżywczych w glebie np. Azotu 😀 dzięki 🖖🏻


  2. @Scrool jak masz już naturalny nawóz to możesz lać po 50 ml codziennie na małe sadzonki… później w ziemi regularnie, pokrzywą im krzywdy nie zrobisz. Jak pojawia się kwiaty to możesz zrobić taki sam nawóz ze skórek od bananów, które są bogate w azot 😀 w razie pytań wal śmiało, wpadam tu co kilka dni 😀


  3. @Annigmato wiem, że już sprawa załatwiona ale przypomniało mi się coś śmiesznego (wtedy mnie to nie śmieszyło😀) kilka lat temu, nie pamietam dokładnie, który to był rok ale chyba 2012/2013 - była piękna wiosna więc stwierdziłem, że można wsadzać bo już na pewno nie będzie pizgać 😀 Dopóki padało i świeciło na zmianę byłem zachwycony, krzaki rosły jak szalone ale do czasu. Drugiego maja spadł taki mokry i ciężki śnieg (mieszkałem wtedy na Dolnym Śląsku), że większość krzaków mi połamało i z piętnastu udało mi się uratować cztery… także od tamtej pory już nie ryzykuje i czekam z utęsknieniem na Zośkę 😀


  4. @Scrool siemanko, dziewczyny potrzebują jak najwiecej słońca przy wzroście bo dzięki niemu się rozwijają. Czwarty listek po dwóch tygodniach to dosyć mizernie. Jak nie masz żadnych wzmacniaczy to nazrywaj pokrzyw, zalej wodą na 2-3 dni i podlej dziewczyny, nie ma za co! 

    • Like 1

  5. Siemanko, musiałem wsadzić już krzaki w donice bo tak puściły korzenie, że nie mogłem dłużej czekać. Gówienko przyszło 3 dni później a ziemie mam już w donicach i nie chce mi się bawić w wyciąganie sadzonek i mieszanie każdej donicy z osobna. Czy mieszaliście guano z wodą i podlewaliście? Zastanawiam się czy wymieszać z wodą i zacząć podlewać czy lepiej wyjąc te sadzonki i wymieszać z ziemią? Z góry dzięki za odpowiedzi! 


  6. Siemanko, mam pytanie. 
    Ile litrów ziemi powinno wystarczyć na jedną donice tak żeby krzaki dobrze się rozwinęły ale żeby nie marnować ziemi. W zeszłym sezonie używałem CannaTerra+ i trochę mnie to kosztowało. Teraz planuje siać kilkanaście sztuk i chce wyliczyć ile muszę kupić ziemi 🙂 


  7. @K4mil_ jak latasz na spota to najlepiej za każdym razem się odlać albo uzbierać butelkę i rozlać, to odstrasza zwierzęta. Jednak ja zawsze polecam „naturalne” ogrodzenie z jakichś gałęzi ale żeby w miarę naturalnie wyglądało i nie rzucało się z daleka w oczy. Ropa to głupi pomysł bo wszystko wsiąka w ziemię i ją zanieczyszcza. 


  8. Ja sądzę w doniczkach na tarasie i w lecie jak nie pada to praktycznie codziennie muszę podlewać, czasami rano i wieczorem. Jak masz bezpośrednio w ziemi to też wiele zależy od miejscówki. Podczas suszy najlepiej podlewać żeby nie doprowadzać do ekstremalnych sytuacji i dodać krzakowi żywotności. Wszystko ma wpływ na rezultat końcowy. 


  9. @niewiemalesiewypowiem

    W dniu 01/09/2021 o 18:22, niewiemalesiewypowiem napisał:

    Albo jesteś jakimś niedojebanym szczylem albo doroślejszym półgłówkiem.

    Twoje pomaganie tylko wyrządzą większą szkodę, ludzie przez takich jak ty pakują się jescze w większe problemy.

    Jeśli nie potrafisz dobrze doradzić to w ogóle się nie wypowiadaj, a ciągnąć kichę to może twoja stara co się pruje.

    No patrz kurwa pan psycholog się znalazł. Rozgryzłeś mnie. A teraz tak na serio. Ciśnięcie po starej potwierdza tylko to, że jesteś jebanym dzbanem, który ślini się do monitora i udaje pseudofachowca. W jakie problemy mogłem niby wpakować typa, którego roślina ma wyraźnie oklapnięte liście? Podlewając na pewno by jej nie zabił. 

     

    W dniu 01/09/2021 o 18:22, niewiemalesiewypowiem napisał:

    Ps. Półgłówku, wracając do wilgotności, gdyby kolega miał rośliny w szklarni, czy jakimś foliaku to myślisz że wilgotnosć była by mniejsza, niż taka jak jest teraz na zewnątrz?(nawet jak mu tam deszcz nie napada)

    Nie posiadasz podstawowej wiedzy, coś słyszałeś, kilka stron przeczytałeś, ale by troszkę pomyśleć to już ciężko.

    Z mojej strony to wszystko.

    Jeżeli uważasz, że wilgotność na oucie i w szklarni jest taka sama to weź mocny rozbieg i pierdolnij barana w ścianę! Dzieciaku, wytykasz mi brak wiedzy a sam pierdolisz jakieś głupoty. Ssij jaja i nie udzielaj się więcej pod moimi postami. 


  10. @Zielarka No właśnie dlatego chciałem żeby ktoś ogarnięty się wypowiedział bo słyszałem to od koleżki 😀@Dzielnicowy wilgotność mała, poza tym grzeje w dzień niemiłosiernie. Wielkie dzięki za odpowiedzi, już wszystko wiem. Filmik obejrzę po pracy. 


  11. Siemanko, nie wiem czy to właściwe miejsce na takie pytanie ale chyba można zaliczyć to do treningu. Ostatnio słyszałem, że warto dać krzaki przed ścinką na dwa dni do ciemni. Podobno ma to zwiększyć plon i sprawić, że topy będą pulchniejsze i bardziej zbite. Czy ktoś już stosował tą metodę i jest w stanie się wypowiedzieć? Za pare dni ścinam i jeśli mogę w jakiś sposób polepszyć lub zwiększyć plony to chętnie spróbuje. Z drugiej strony czekam na tego krzaka już tak długo, że nie chciałbym czegoś zepsuć na ostatniej prostej. Jestem ciekaw waszych opinii, pozdro! 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...