Skocz do zawartości
Akysz

Czy istnieje jakiś bezsmakowiec?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Szukam ostatnio odmiany dla siebie i mam problem w znalezieniu odpowiedniej odmiany. Głównie dlatego, że szczerze nie lubię smaku marihuany (wiem - odważna teza na forum poświęconym tej roślince 😅 ). Próbowałem wielokrotnie palenia - zarówno jakiegoś osiedlowego badziewia, jak i porządniejszych rzeczy przy okazji wizyty w Amsterdamie. Za każdym razem wrażenie miałem identyczne - efekty fajne, zarówno jeśli były rozrywkowe, jak i uspokajające, ale smak i zapach mi niesamowicie przeszkadzają. Raz tylko miałem okazję palić odmianę, która praktycznie nie miała smaku i zapachu. Była bardzo słaba i delikatna w efekcie (co mi też w sumie pasuje), ale przede wszystkim właśnie nie miała smaku. Niestety z osobą od której ją miałem nie mam kontaktu, więc nie mogę sobie tymi kanałami załatwić, ale pomyślałem, że może bylibyście w stanie mi podpowiedzieć, co to mogła być za odmiana i spróbowałbym sam wyhodować sobie krzaczek. Będę naprawdę bardzo wdzięczny za pomoc 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Akysz to nie kwestia odmiany ale odpowiedniej obróbki materiału; jak chcesz pozbyć się smaku to susz w zbyt wysokiej temperaturze (aby pozbyć się większości terpenów), a później curring na mokro aby wypłukać chlorofil 

bardziej rozsądne byłoby jednak jakbyś się zaprzyjaźnił z wysokiej jakości waporyzatorem (bez przekraczania 190 stopni Celsjusza), względnie wapo + bongo - bardziej przyjemnego dymu już mieć nie będziesz

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh, na to bym nie wpadł. Dzięki wielkie @bingobum! Odnośnie suszenia i curringu będę musiał w takim razie odrobić zadanie domowe i poczytać jak to mniej więcej robić. Ale wracając do odmiany i smaku, już rozumiem, że to jest kwestia obróbki, ale czy rodzaj rośliny ma wpływ na ilość terpenów (zakładam, że im mniej domyślnie, tym łatwiej się będzie pozbyć smaku)? Byłbyś w stanie polecić coś w tej kwestii ze słabszych odmiany sativy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Akysz na prawdę nie kieruj się genetyką, bo zdecydowanie większą różnice robią warunki hodowli - im są lepsze, tym zbiór bardziej obfity i terpenów więcej, a głupotą by było pogarszać warunki aby zioło mniej pachniało 😉 

przetestuj najpierw curring ma mokro, a jak nadal smak będzie Ci przeszkadzał to tylko waporyzator

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik  hmm to też jest w sumie pomysł, który może pomóc. Haszu kiedyś trochę popalałem z tytoniem i było zdecydowanie lepiej.

@MiraiiNikki A o tym akurat myślałem już, ale odpada niestety. W Amsterdamie testowałem babeczki z haszem. Trzyma to to strasznie długo 😛 Także bardziej na imprezy bym wziął, niż do spokojnego wieczornego zapalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...