Skocz do zawartości
Rav

Opadnięte liście przez wysoką temperaturę?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Witam wszystkich. Przepraszam, że być może uruchamiam niepotrzebnie temat ale czytając forum nie natknąłem się na podobną sytuacje. Otóż wyjechałem na 3 dni i zostawiłem w ogrodzie „dziewczyny” nie miałem też do kogo się zwrócić aby je podlewał z wiadomych powodów. Jak wróciłem wczoraj wieczorem zastałem je w takim stanie jak na zdjęciach. Zdjęcia zrobiłem dzisiaj. Posłałem bez żadnych dodatków po dwa litry na jedną. Czystą wodą. Ale od rana nie podniosły się. Liście są fioletowo brązowe gdzie nie gdzie. I wydaje mi się że to przez to palące słońce. Ale nie mam stuprocentowej pewności gdyż jestem nowicjuszem. Mógłby ktoś z Was doradzić mi jakoś co można z nimi jeszcze zrobić czy jest to już całkowicie spisane na straty image.thumb.jpg.e9f49e71279517f0d19689e61ba0d050.jpgimage.thumb.jpg.38c1eafdf86f1337f5078fa698c3dee8.jpgimage.thumb.jpg.928249f1da72d7bbb65f07975644e0cd.jpgimage.thumb.jpg.e9f49e71279517f0d19689e61ba0d050.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam. Mam standardową przyprawę do kwiatów ze wszystkimi ważniejszymi składnikami o których tutaj czytałem, na czas wzrostu i coś takiego. Nie wiem czy może być image.thumb.jpg.76c86ec06de8feb6f01101c2191d9770.jpg

Znaczy mam je jeszcze raz dzisiaj podlać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rav jak mają mokro to nie. Daj pół dawki z opakowania jak przeschnie. Pewnie korzenie podusiło i życie w glebie.

Czarna doniczka mocno się nagrzewała.

Ile ta materiałowa ma ? 50l+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 w doniczkach i 3 w glebie. I teraz nie wiem czy te w glebie podlać czy też w donicach. Ale fakt szybko się nagrzewają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rav te 2 l co podlałeś to nawet nie poczuła. Lej gk pół dawki w 3 l wody i podlej ją powoli z przerwami.

Ona ma nadal za mało wody skoro tak.

Lej nie żałuj.

Każdą która jest w tym stanie i w dużej ilości ziemi podlej, odbiją do max 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. A mam takie pytanie. Jak mówisz @Udyr że dojdzie do dwóch dni, to trzymać je w słońcu czy może przenieść do cienia. Bo nie ukrywam, że poprzednio mi bardzo pomogłeś i zastosowałem się do Twoich wskazówek plus to co przeczytałem na forum. Ale znowu ten problem wyskoczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rav w słońcu, tylko może osłoń czymś jaśniejszym doniczkę jak słońce smaży, nawet kawałkiem płyty. Nie będzie się gotować korzeń.

I kontroluj czy nie ma za sucho w takie upały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich. Dolałam im wody tak jak wspominaliscie z odrobiną tego GK ale dzisiaj rano zastałem je w takim stanie. Liście i łodygi zaczynają przybierać fioletowawego koloru, na większości są jakby rdzawe. Szczyty są małe bądź opadnięte i zdaje się już nie rozwijają w sensie nie rosną od poprzedniego czasu. Dotykałem gleby w donicach jest wilgotna ale nie mokra tak całkiem. Wody też nie żałowałem. W sumie poszło na jedną 4 litry4AEEB79E-E034-4985-88F1-F9E07D7E1CC8.thumb.jpeg.a51d23df054a6aa00784f7ef67507110.jpegE735EF17-665F-442E-A65E-B64F81650097.thumb.jpeg.e29085a0e0068a3e9f4d0976c13ecf26.jpeg2B9BE522-6D67-40F6-8C4B-99FBA89A0510.thumb.jpeg.a5c4902167c851199f39fc20dadf50cb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester @Udyr

czyli 1 do wywalenia 🤦‍♂️ 
tak ta druga była oklapnięta i powstała. Mam jeszcze 4 inne i też wyglądają w prawie podobnym  stanie. Obciąłem dzisiaj rano wszystkie te spalone liście. Jednak niczym jeszcze nie podlewałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...