Skocz do zawartości
Luigi

Polecenie światła na 60x60

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Chcialbym możliwie najlepiej spożytkować przestrzeń 60x60x140. Próbowałem HPS i istne piekło zaszło. Myślę nad jakimś ledem. Nie chciałbym wydać więcej niż 800zl. Aktualnie jestem za pan brat z MarsHydro, ale myślę nad jakimiś innymi opcjami, bo w zasadzie najprościej by bylo tam walnąć TS600. Macie jeszcze jakieś inne pomysły? Może coś lepszego niż 100W ale w przystępnej cenie? Tylko LED wchodzi w grę. 

 

Edytowane przez Luigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panele LEDam są świetne, mars Hydro jak najbardziej, tanim kosztem to i żarówki V-TAC LED kupisz utniesz plastiki, tylko sporo takich żarówek musisz sobie wyliczyć ile lumenów potrzebujesz na daną powierzchnię, ja już tego za ciebie nie będę robić bo mi się zwyczajnie nie chce, i to też świetnie się sprawdza. Ale ja osobiście polecam Mars Hydro i te Panele od LEDam koszt takiego jednego 60w to 300 zł to dajmy na to kupujesz sobie dwa i masz takie szerokie spectrum światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr i co? Myślisz że faktycznie 4 takie lampki rzeczywiście oddadzą 200W? A co ze światłem niebieskim/czerwonym? Zbędne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi rosło pod tym do końca więc roślinom pasuje. Podaje Ci tańszą opcje która też działa. 4k barwa to połączenie 2700/6400k, czyli spektrum mieszane. Diody 630-660nm to dodatek który zwiększa cenę światła, taki specyficzny dla roślin.

Pod zarówkoledami też uprawiają ludzie z fajnymi wynikami. 

Napewno nie będzie to sprawność Lumateka czy mocniejszego MH, ale będzie te 1,9-2,2 umol napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...