Skocz do zawartości
Pixel

Auto 4 sztuki | Green Gelatto, Purple Quinn, Critical NL, Big Critical - w Coco

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Green Małpa uparta 2dni temu widziałem że jej upala liście na szczycie ale zostawiłem na jeden dzień tak ,myślałem że ja zatrzyma ale nie , poszła jeszcze 3cm do góry to podniosłem lampe i z80 dałem na 100.Dzis widać że inne nadrabiają.

Wygiął bym ją ale nie mam gdzie ,bo przysłonie inne :p.

Update:

Poszło 6 L na doniczki podzielone według mojego uznania/wagi ale nic nie wyleciało tylko trochę wilgotna doniczka od dołu.Mam nadzieję że nie popali bo zawsze było po 1-1.2 L ,czyli muszę zwiększyc częstość albo objętość podlewania i zmniejszyć nawożenie.😛

Za dwa dni znowu pójdzie 6 i zbadam te pH co tam się dzieje w tym kokosie 🙂

 

 

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green  Zrobiłem małe przemeblowanie, trochę ją zgiąłem i przyczepiłem do rurki bo już dziś 63cm ... Opuściłem lampę teraz, inne liście wciskam pod szczyty codziennie żeby miały dostęp do światła .Najmniejsza z prawej strony w rogu już puder ma na liściach szczytowych ,normalne to ? Jeszcze raz dziś odrazy ukrecilem odrosty od dołu,a wczoraj ich nie było 😛

IMG_20220822_202116.jpg

IMG_20220822_203039.jpg

IMG_20220822_203031.jpg

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze moze juz puder byc 🙂 to dobrze:) niektore odmiany szybko pudruja.. niektore do konca maja go nie duzo.. to zalezy 🙂 Ta z prawej popalone ma koncowki lisci.. ta duza i jest dosc jasna. Moze to byc niedobor PK bo widac ze owocuje bardziej intensynie od reszty.. musisz ja karmic.. bo to chyba nie od nadmiaru.. ?  chyba ze EC wysokie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wykiełkowania jest najjaśniejsza,i najbardziej się rozpierdziela mi się po całym namiocie ,kilka tygodni lałem to samo ,później ja zupę rozrabialem to mocniejsza i lałem jej litr a na następne dolewalem pół litra wody i podlewalem podzielone na 3x.Lece z tabeli canna Coco .Co drugi dzień podlewam i w tygodniu już drugi raz podnoszę o 1ml nawozy i wczoraj poszło o 2L na doniczkę.Mysle że ja lampa opaliła trochę ,nie wiem mam dylemat.Nadmiaru nawozu napewno nie mam bo by mi popaliło tą najmniejszą.

Leję canna a/b 

rhizotonic full dawkę (jak stanie rozciąganie się roslin to wtedy minimalna z 12ml na 3ml)

Cannazym 16

Boost 14

To na 6l

P/k jeszcze nie stosuję  gdyż zalecają dopiero jak kwiaty zaczną nabierać objętości (a jeszcze mam konkretne rozciąganie się)

Powoli zaczynam się gubić w tej tabeli 😛 Najgorszy etap się zaczął 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pixel no teraz trzeba pilnowac.. bo to wazny moment sie zaczyna:P ja to przeczytalem to juz sie pogubilem troche hehe:D jednak koncowki ma popalone.. od czegos:P EC kontrolujesz?

Zawsze sie trafi jakis fucker silny:) to dobrze:) dominus Rex musi byc 😛 juz jej wiecej nie doginaj.. bo kwitnie.. a nie wypada stresowac za bardzo jak ma faze kwitu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green

No już dotknąć nie będę,dziś musiałem bo mi jeszcze zabraknie miejsca na podnoszenie lampy.

EC nie kontroluje miernikiem, sugeruję się kalkulatorem canna ,tabelą i mają około 1.3 .

Jestem pewien że największa nie jest przejedzona.

Jutro dostanie więcej papu. Karzeł w rogu dostanie to samo co lałem wczoraj.

Zbadam odpływ PH porównam z innymi i powinno wyjaśnić sprawę czy głoduje.

Nie wiem co zawiera ,,canna Boost " nawet na opakowaniu nie jest napisane... Bo jeśli to jakiś tylko stymulator to odrazy po zatrzymaniu się rozciągania rośliny zacznę podawać małe dawki P/k (ale  p/k zalecają dopiero jak ,,owoce nabierają na wadzę) trochę tej ich tabeli nie czaję hehe 

Screenshot_2022-08-22-21-38-45-027_com.android.chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green

Ty to masz poprostu doświadczenie do swoich warunków/nawozów/podlewania itd. i ci to elegancko rośnie jak widziałem...

Dzięki ze dajesz mi do myślenia 🙂

No będę musiał to rozkminic 🙂

Zdania Coco/ziemia są bardzo podzielone.

Ja uważam że w Coco jest łatwiej bo zawsze masz  pełną kontrolę ,w ziemi nie wiesz co jest.

Jeśli ,,pali " roślinę wszyscy zalecają flush ! "Wal panie  flusha ! Pali ci pewnie dlatego wal 20L flusha i będzie git " hehe Ale przecież roślina nie ,, pali" bo za dużo pobrała nawozu tylko poprostu zablokowało korzeniom pobieranie składników co skutkuje zjadaniem samej siebie rośliny i odwrotnie gdy brakuje składników.

Żeby flush miał znaczenie w Coco /ziemi gdy pali nam roślinę to też stosowali by to w hydroponice... A tam się tylko zmniejsza lub zwiększa ec i dawkowanie danych składników.

Również mam inne zdanie na temat flusha pod koniec uprawy ,że niby lepszy smak itp 

Jakich nawozów byś nie używał bio czy mineralnych ,tańszych , droższych czy z fajną nakrętką i tak roślina pobierze swoje NPK i nie ma bata różnica może być tylko w stężeniu .Smak zmienia nadmiar azotu  czyli chlorofil czyli ten barwnik co jest w liściach ,jeśli nie damy roślinie jej zjeść liści przed ścianą to nie ma co się dziwić że gryzie/hukowy smak i tak dalej.

Na koniec po kosie napiszę małą lekturę i tu też uprzedzę komentarz typu że z bio to lepszy smak.  Tak lepszy, ale tylko warzyw bo składają się z około 90% wody.

 

 

 

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś poszła kolejna ,,gruba kosa liści (znowu z dwie garście)  nie mam jak naginać to koszę jak trawę i nie wnikam że to automaty.dolne kwiaty dostaną więcej światła . Poszło więcej o  2ml a/b i boost.

Podlane, pociachane ,powyginane 2h przed spaniem... Liczę że będzie grubo ! 😄

 

 

IMG_20220823_225147.jpg

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pixel ja też wycinam liście , co ma być to będzie 😁. A który to już dzień kwitnienia i ogólnie ?

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator Dzień 49

A ci powiem że nie wiem od kiedy to dokładnie liczyć ale około 2tyg ,jak ciągniesz o stronę to  możesz zobaczyć zdjęcia jak wyglądały i jaki dzień był.

Na pewno nie na 4x a 3x roślinki było by w sam raz  mój namiot.

Już powoli będzie się kończyć etap rozciągania się i zaczną koncentrować się na pąkach .

 

 

 

IMG_20220824_213243.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pixel wszystko zalezy jakie odmiany. 

Na strOnie FastBuds np. Sa fajne opisy odmian a wraz z nimi rozmiar.. L XL XXL

takie 4 L to bys mogl jeszcze wsadzic 🙂 ale XXL to pewnie jedna by weszla 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze objawy niedoboru magnezu/wapnia u największej  rośliny.

Dziś zrobię jej oddzielna zupę i dam z 3ml calmag

 

16614513252332541417197708012173.jpg

16614513743474574901384061156259.jpg

@Mr.Green Tak ,mam tu jasna XXL big critical ...:p 

@Gibexnator No ,jestem ciekaw twojej uprawy ! 😄

 

 

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mr.Green napisał:

@Pixel zadna nie wyglada tam na xxl 😄 chyna ze z nazwy.. a na fastbids nie sa z nazwy tylko wielkosc odmiany 😛

To pewnie z nazwy ,kupuwalem z RQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mr.Green napisał:

@Pixel RQ = RQS?

Tak 

 

Dziś podleję po dwa litry i z przelewu zbadam pH 

Dwie mniejsze dostaną pół dawki canna A bo liście ciemne 

A kolejne dwie dostaną full dawkę plus calmag.

Kiedy p,k zapodac im ? Jak napuchną bardziej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jeszcze za wczesnie. PK dajesz jak topy juz sie rozrosna i beda mialy swoj ksztalt. Wtedy dajesz PK zeby napuchly

RQS ma tylko jeden rodzaj Criticala..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Mr.Green napisał:

Tak. Jeszcze za wczesnie. PK dajesz jak topy juz sie rozrosna i beda mialy swoj ksztalt. Wtedy dajesz PK zeby napuchly 

ok

RQS ma tylko jeden rodzaj Criticala..?

A sorry sprawdziłem maila,nie wiem jak to poszło ale zamawiałem około 1,5roku temu ,chyba za pośrednictwem innej strony.

Tak to wyglądało 

 

 

 

 

 

5xsztuk big critical dostałem ,,gratis " w opisie było że to XXL 😛

Już ogarnęłem ,to było z GF..

IMG_20220825_201354.jpg

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...