Skocz do zawartości
Bziągwa

Niedobory czy może nadmiar?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,
Zwracam się z prośbą o pomoc w diagnozie.
Podczas wczorajszego podlania zauważyłem że mojej roślince zaczyna czegoś brakować lub może jest to jakiś nadmiar.

Parametry BOXa:

- BOX z płyty drewnianej wymalowany białą matową farbą.

- Wymiar 50cm x 33cm x 120 cm (0,165m2)

- Oświetlenie 5x żarówek 1520lm barwa 2700K,  bez oprawek według wyliczeń dają około 8300 lumenów.

- Wentylacja: wentylator wydmuchujący PC 120mm 65 m3/h , wlot pasywny.

- Wentylator mieszający PC 92mm.

- Filtr węglowy CAN orginal 150-200m3/h

W środku  jedna roślinka LSD od barney`s farm. Wyszła na świat 09.04. Po czym miała 6 tygodni wega. Światło przełączone 20.05. Kwitnienie liczę od 30.05.

-Woda: pół na pół czyste RO + kranówka przefiltrowana przez filtr węglowy i mechaniczny co 2-3 dni od 1,5l do 2l

- Ziemia 14l biobiz lightmix

- Ph ani EC nie mierzę bo się jeszcze takiego sprzętu nie dorobiłem :) 

- Temperatura: 22-24 stopnie C, wilgotność 55-65%

Nawozy / odżywki jakich używam wszystko od BIOBIZZ  CALMAG, BIO-BLOOM, BIO-GROW, BIO-HEAWEN, TOPMAX + raz w tygodniu w nocy spryskuję całość LEAFCOAT.

Podlewanie: zazwyczaj daje mniejsze dawki niż podaje producent (bio-grow według zaleceń producenta powinienem lać 4ml/l, leje około 1ml lub wcale). 

- 30.06 - 2l wody z 10ml HEAWEN, 8ml TOPMAX, 2ml GROW, 8ml BLOOM, 2ml CALMAG

- 03.07 - 1,5l wody z 5ml HEAWEN, 4ml TOPMAX, 4ml BLOOM, 1ml CALMAG - nie dawałem GROW

- 05.07 - 1,5l wody z 5ml HEAWEN, 4ml TOPMAX, 1ml GROW, 4ml BLOOM, 1ml CALMAG

- 07.07 - 2l wody z 10ml HEAWEN, 8ml TOPMAX, 2ml CALMAG - podczas tego podlewania zauważyłem zmiany na liściach nie mając pewności czy to czasem nie nadmiar nie dawałem GROW i BLOOM.

Zdjęcie liści:
1.jpg

2.jpg

Na liściach przytopowych też widać braki:

5.jpg

6.jpg

Cały kwiatek

4.jpg

3.jpg

Z góry dziękuję za wszystkie rady i opinię.

Edytowane przez Bziągwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Bziągwa Nie widzę tu niczego poważniejszego, dobrze wyglądają twoje roślinki, a czesto stosujesz nawozy na tym etapie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Heavy Lung  Dzięki :). Teraz praktycznie podczas każdego podlania coś dodaję. Raz na jakiś czas robię im przerwę z nawozami i leję samą wodę. Martwią mnie te zżółknięcia na końcówkach liści. Trzy dni temu tego nie było.

Edytowane przez Bziągwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@Bziągwa Poczekaj na @Zielone krainy nie wiem sam szczerze, chciałbym pomóc ale mi to jedynie przypomina delikatne przenawożenie czymś, np Azotem jak kolega wyżej napisał, koncówki zazwyczaj wtedy robią się żółte. Albo niedobór cynku ale to już oceni Zielony 🙂 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr111111 Ostatnio daję bardzo mało lub wcale BIO-GROW. BIOBIZZ zaleca by dawać do lightmix 4ml/l. Ja dodaje 0.5ml/l lub 1ml/l.

@Heavy Lung Wydaję mi się że możesz mieć rację odnośnie cynku ponieważ dolne liście które są pod siatką i odpadają wyglądają mniej więcej tak jak w tabeli niedoborów:image.png.0104f7b8643d16550e4a1c2e15890245.png . Wcześniej myślałem że to normalne i tak ma być.
@Heavy Lung @Zielone krainy Znacie jakieś organiczne nawozy którymi mógł bym poprawić sytuację?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@Bziągwa Wodą bym płukał póki co, wyreguluj pH. Być może to nadmiar nawozów, co prawda są organiczne ale zbyt częste podlewanie samymi nawozami nie jest dobre, trzeba robić to na przemian z wodą. Np. dwa razy nawozem za trzecim wodą.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr111111 @Heavy Lung Dzięki Panowie tak zrobię odpuszczę jej BIO-GROW i BIO-BLOOM. A mogę podczas tej przerwy dać TOPMAX, CALMAG i BIO-HEAVEN tak jak zrobiłem przy ostatnim podlaniu, czy może lać tylko czystą wodę bez niczego?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@Bziągwa Ja też bym czystą wodą podlewał bez nawozów, jeszcze są resztki w glebie więc akurat je wypłukasz. 🙂 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odstaw papu na miesiąc i podlewaj wodą. nie robiłeś lolipopa wiec daruj już sobie nawozy, bo w liściach masz ich pełno. wytnij 20% liści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...