Skocz do zawartości
TrzeciBratLumiere

Wysokie temperatury a rośliny

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jak sobie radzicie z tymi nieludzkimi temperaturami, które zaległy w naszym kraju? W mieszkaniu mam 30 stopni, w boxie nawet więcej przez lampę... Klimatyzacji jednak dla rośliny trochę mi szkoda.

Myślałem nad jakimś w miarę prostym układem z ogniwami Peltiera, żeby chociaż poniżej 30 stopni zejść. Ktoś coś próbował kiedyś w tym kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie da niestety.
Jak chcesz pomóc swoim roślinkom, to popracuj nad jak najlepszą wentylacją boxa i podlewaj je regularnie.
Pokój w którym masz boxa regularnie wietrz aby obniżyć wilgotność. 
Można rozważyć zmianę cyklu świecenia, tak aby lampa grzała tylko w nocy.

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dołożyć baga CO2, ale wtedy więcej trzeba też karmić.

Jw świeć w nocy, jeśli to sezony to postaraj się żeby światło podczas wyłączonego czasu lampy nie wpadało.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum tylko co mi z wietrzenia, jak na zewnątrz równie gorąco...

 

Jak zmieniam godziny święcenia (o 19 wyłączam światło i o 7 rano włączam), to mogę teraz poświęcić łącznie 24 godziny do rana, czy to trzeba na raty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrzeciBratLumiere poza temperaturą równie ważna jest wilgotność; roślina potrafi sobie poradzić z upałem, jeżeli tylko zapewnisz jej odpowiednie ku temu warunki

jakie to są rośliny i w którym cyklu rozwojowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum wilgotność jest w miarę w porządku, 52% przy 29 stopniach (mierzone przy ziemi, roślina w okolicach metra już ma, tam dużo ciepłej i większą susza), obecnie 70% przy 27, bo chodziłem lampę wodą; w trakcie dnia bardziej wartości jak na początku, bo mnie nie ma. W teorii jest to automat, ale ponad miesiąc nie kwitł, dopiero po przełączeniu światła na 12 godzin się przemogła i obecnie jest w 1-2 tygodniu flo.

 

@Kupa kupalski właśnie kombinowałem z lodem, przygotowałem sobie dwa worki po około litrze, ale jakoś mi nie pomogły 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrzeciBratLumiere Musi pomóc. Jak worki nie pomagają to weź 2 butelki (lub więcej jeżeli masz duży box) po Coli (2 litry). Postaw je w  boxie i ustaw dodatkowy mały wentylator, aby dmuchał  pod kątem w górę. Oczywiście zimny strumień nie może być kierowany bezpośrednio na roslinę tylko na ścianę boxa. W ten sposób przy samych żarówkach temperatura wynosi ok 40 stopni, a przy końcówkach rośliny 27 - 28 (przy korzeniu 24 - 25). Ewentualnie na allegro możesz kupić "klimatyzator na lód", który działa na podobnej zasadzie, a dodatkowo zwiększa wilgotność w boxie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem ogólnie o suchym lodzie, ale nie wiem jak by to działało, i czy by działało i czy to by było opłacalne w ogóle xD 

 

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...