Skocz do zawartości
poczogrodnik00

Coś zjada liście :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, coś na mojej najlepszej roślince zjada liście, próbowałem okreścić co to może być lecz niestety nic nie zauważyłem pod spodem liści.

Czy ktoś byłby w stanie zidentyfikować co to może być? :(

Dodam jeszcze że spryskałem już dwa razy roślinkę wodą z czosnkiem/cebulą

 

1655896483500.jpg

Bez tytułu.png

1655896483484.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innego sposobu? Mała buteleczka kosztuje z przesyłką 40+ zł, wyczytałem że proces trzeba powtarzać co dwa tygodnie bo lateks w nim zawarty wyparuje, tak samo po każdym deszczu. Na to wynika że jedna mała butelka starczy na jedną roślinę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem dzięki wielkie za to info :) mam tylko nadzieję że w zły sposób to nie wpłynie na roślinkę czytając "Preparat przedostaje się do soków rośliny"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poczogrodnik00 ty sam sobie stwarzasz problemy, wymyślając je.

niestety ale nie magicznego sposobu który stosujesz raz na cała uprawe. ja mam 3 doniczki i stosuje biobizz leaf-coat tylko podczas flo pod koniec. jak nie chcesz miec szkodników to stosujesz ochrone profilaktycznie a nie szukasz rozwiązania po fakcie.  i płaczesz, dlaczego musze wydawać kase na ochrone planta przed szkodnikami. skąpstwo odbije sie na twojej uprawie.

tu masz tanio https://allegro.pl/oferta/plant-lover-naturalne-nawozy-zestaw-10679899220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie ma magicznego sposobu, wiadomo. Widzisz dajesz coś pod koniec lecz roślina musi dotrwać do końca... Gdyby każdy ogrodnik stosował profilaktycznie taką ochronę to ta zakładka na forum byłaby bezużyteczna, a portfel takiego delikwenta zmalał o połowę, biobizz i ile te firmy piździkowate zarabiają tak na prawdę na frajerach, dając coś do wody za 50groszy dodając piękną grafikę syglalizującą że produkt jest do trawki. Znam takich co wypieprzają na uprawę 5 krzaków 800zł a zbiory mają podobne do co grosza żałują. Nie sztuką jest wydać jaknajwięcej a wydać jak najmniej by rezultat był podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...