Skocz do zawartości
opalonycham

Jaki box pod 1 krzaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka (jestem nowicjuszem) chciałbym kupić/zrobić box`a pod 1 automata dużego, mój cel to zebranie 50g+

Chciałbym sie zapytać jakiego rozmiaru boxa polecacie (nie mam zamiaru hodować więcej niż 1 maks 2 roslinki)

Trafiłem na fajna oferte boxa:

Growlab 100x100x200cm

+ żarówka HPS 400w Phytolite

Co sądzicie? Miejsce w domu mam, i nie muszę sie chować, tylko obawiam się, czy to nie bedzie za duży box dla rośliny jednej 

 

Jeśli ktoś ogarnia prosiłbym o zlożenie taniego, a rozsądnego zestawu, nie chce sie pchać w pc box`y bo dają małe plony

Boxa moge sam zbić, powycinać otwory itd

Dziekuje za każda pomoc 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100x100x200cm na 1 roślinke bedzie ok? wiem ze bardzo duzy jest, ale mam w fajnej cenie zestaw cały

 

 

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@opalonycham będzie OK ale pamiętaj, że w większym boksie potrzebujesz też bardziej wydajnej wentylacji, większego nawilżacza, więcej światła itd. - te oszczędności na box'ie zasadniczo nie mają znaczenia większego

masz kasę i miejsce, wstaw 100x100 jak planujesz, ja bym jednak na twoim miejscu celował w 60x60 (max 3-4 rośliny)

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to moze tak, przedstawie wam moją "wizję" i ewentualnie sprowadzicie mnei na ziemię 😄 

 

Box - rozmiar zalozmy te 60x60x100(?) czyli na 1 roslinke max 2, nie chce wiecej i większego, raczej zrobie sam ze wzgledu na obcięcie kosztów 

 

lampa - czyli najwazniejsza rzecz, jaka polecicie? znalazłem coś takiego https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-60w znajde cos lepszego/tanszego? Jeśli o polowe tansza lampa zrobi podobny efekt to wolałbym nie przeplacac

 

Jakie wentylatory potrzebuje i jaki jest tego koszt? Mogą być głośne, wiadomo jeśli slaby wiatrak kosztuje 30zł, a lepszy 60zł to wole dolożyć, ale wszystko w miare "rozsądnie" chcialbym zrobic

Wiatrak mieszający powietrze - ?

Wiatrak wtłaczający powietrze - ?

Wiatrak wyciągający powietrze - ?

Nawilżacz -  ?

Miernik wilgotności -  ?

Miernik ph - wyczytałem, że warto korzystać z tzw. listków

Oczywiście, rozumiem, ze któryś wiatrak nie jest potrzebny, tylko nie wiem który i dlaczego, zalezy mi na tym zeby miały dobre warunki na tyle, żeby sie im nic nie stało, będę doglądać codziennie, nasionka planuje coś w stylu royal queen seds, czyli chciałbym ten zbiór chociaż 50g 😄 

Dodam, że box moge dać do pokoju, gdzie jest dosyć cieplo i sucho, lub do kotłowni gdzie jest lekko zimniej i chlodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@opalonycham jeśli ledam-y to na tą powierzchnię 2 sztuki.

Mieszający zwykly oscylacyjny, abo tower fan. Wyciągający z filtrem jak najbardziej. Wlotowy nie jest konieczny jeśli nie będzie mocnych problemów z wysoką temperaturą/wilgotnością na kwitnieniu.

Mierników wilgotności jest dużo rodzai. Ważne żeby nie miał żadnych świecących diod.

Miernik pH zależy od tego ile chcesz wydać. Ale paski nie są super dokładne. Adwa / Milwaukee / Bluelab to te droższe. Są też takie tanie niebieskie i żółte chińskie i też działają jakiś czas dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Udyr napisał:

@opalonycham jeśli ledam-y to na tą powierzchnię 2 sztuki.

Mieszający zwykly oscylacyjny, abo tower fan. Wyciągający z filtrem jak najbardziej. Wlotowy nie jest konieczny jeśli nie będzie mocnych problemów z wysoką temperaturą/wilgotnością na kwitnieniu.

Mierników wilgotności jest dużo rodzai. Ważne żeby nie miał żadnych świecących diod.

Miernik pH zależy od tego ile chcesz wydać. Ale paski nie są super dokładne. Adwa / Milwaukee / Bluelab to te droższe. Są też takie tanie niebieskie i żółte chińskie i też działają jakiś czas dokładnie.

Czyli potrzebuje te 2 ledy po 300zł? Jest inna tańsza alternatywa?

I co z wilgotnością w boksie czyli z nawilżaczem powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@opalonycham jest tańsza, kup 12 żarówek po 1500 lm, pierdolnik na kable złączki i połącz to w całość i miej nadzieje że ci domu nie spali

lampa to podstawa to tak jakbyś poszedł do biedronki i zobaczył za ladą dwie szynki, sopocka za 39,99 za kg i radioaktywna za 5,99,

i wziąłbyś tą radioaktywną bo tańsza, jebać zdrowie

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz możliwość wysokość box'a zwiększ do 160 cm- dużo łatwiej Ci będzie

wentylacji do tego box'a nie ogarniesz ani za 30, ani za 60zł 😉 w boxie 60x60 potrzebujesz co najmniej jakieś 150 l/min, lepiej więcej

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz radioaktywną? Zajebiste porównanie, czegoś co ma sprawność zbliżoną do paneli 😉 Jakbyś zobaczył jakie liczby wypierdalaja na tych śmiesznych żarówkach g/w , to byś koparek z podłogi zbierał. Od razu widać, że się znasz jak chuj 🤔

W dniu 22/06/2022 o 00:10, bingobum napisał:

jak masz możliwość wysokość box'a zwiększ do 160 cm- dużo łatwiej Ci będzie

wentylacji do tego box'a nie ogarniesz ani za 30, ani za 60zł 😉 w boxie 60x60 potrzebujesz co najmniej jakieś 150 l/min, lepiej więcej

150l/min ? A czasem wentylarow nie wyraża się w M3/h? Nie spotkałem się z innymi oznaczeniami, ale nie interesowałem się na tyle tematem. Może i tak też się wyraża, jeśli tak, to zwracam honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JanKowalski uprawiałem wielokrotnie na żarówkach i wiem jakie wyniki na tym wykręcałem, nie obchodzą mnie inni, bo inni to nie ja, a to ile gram z wata uzyskasz nie zależy tylko od oświetlenia. Jednakowoż ze swojego doświadczenia mam porównanie z panelami, bo też na nich uprawiałem. Tu nie chodzi o samą jasność światła. Lampy mają szersze pasmo niektóre full spectrum. Żarówki tylko jedną barwę. Są jeszcze inne ciekawe parametry. Doedukuj się może panie Kowalski, bo z mąki chuja nie ulepisz.

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...