Skocz do zawartości
TrzeciBratLumiere

Jak ograniczyć wzrost marihuany

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, chyba mam problem, który każdy chciałby mieć - klęskę urodzaju. Kupiłem sobie mały namiot 35x35x90, z myślą o jednej roślinie. Nie spodziewałem się takiego rezultatu - mój automat nic sobie nie robi z deklarowanej przez producenta długości trwania fazy weg, już od tygodnia powinien produkować mi piękne topy (pokazał jedynie 2-3 dni temu pierwsze zaczątki preflowerow). 

Zamiast tego mam kompletną dżunglę, mnóstwo liści, które nie mieszczą się już w boxie - skrajne liście doszły już do ścianek, wysokość też zaczyna mnie przerażać - mam jeszcze może około 40 cm do lampy.

Rozważam przejście na oświetlenie 12/12 - obecnie walę całą dobę, bo liczyłem na jak największy plon. Z tym, że teoretycznie nie powinno to nic dać? I co zrobić z tymi liśćmi, które już są na ścianach, wyginają się i sporą ich część nie ma przez to żadnej ekspozycji na światło. Usuwać je?

IMG_20220611_192603.jpg

Edytowane przez TrzeciBratLumiere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat powinien zakwitnąć do 35 dni, a jeżeli tego  nie zrobi tzn. że to nie jest automat.   Jeżeli masz tylko 40 cm do góry to musisz ją już naginać, bo po przejściu na flo zwiększy swoją wysokość x2 - x3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to w takim razie chyba nie ma wyjścia, ograniczamy światło, niech se nie myśli, że może rosnąć w nieskończoność. Przy okazji postaram się ją odgiąć od pionu o te 30-45°, żeby miała więcej miejsca po przekątnej.

 

@Udyr Mógłbyś proszę wyjaśnić? Nie do końca rozumiem post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrzeciBratLumiere wybacz, chodzi o to że jak przejdzie na kwitnienie to może bardzo urosnąć. A przez to że masz mało miejsca w górę, to będziesz musiał łamać łodygi żeby to zmieścić. 

Chociaż mogę się mylić i nie wystrzeli w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W zasadzie to ona właśnie teraz ma taki okres bardzo intensywnego wzrostu. Przez ostatecznie dni praktycznie 3-5 cm w górę codziennie.

 

A awaryjnie mam jeszcze szafę z IKEA, którą od dwóch tygodni planuję wyrzucić, bo jest zdekompletowana, ale zostawiam - nuż będzie trzeba więcej miejsca i się przyda 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To za dwa tygodnie ja będę musiał chyba przebić sufit do sąsiada. Rośnie jak powalone, już spokojnie pół metra ponad i wciąż zero zamiaru kwitnienia, czy wstrzymania wzrostu...

 

Na następną uprawę przygotuję połowę mniejszą doniczkę, bo takie rozmiary rośliny to nie dla mnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam z tematem... Z pozytywów, jakieś dwa dni temu zaczęła kwitnąć. Kupiłem większy namiot (140 cm wysokości). Z gorszych informacji, po przełączeniu światła na 12/12 zaczęła jeszcze szybciej rosnąć, przebiła 75 cm (z doniczką już ponad metr) i jeśli nic się nie zmieni, to i większy namiot się skończy i będzie klops.

 

Rozważam przywrócenie 24h światła, żeby przestała się wyciągać. To wciąż niby automat, więc jest szansa, że nie wróci do wega. Pytanie, czy nie zaszkodzi mu to jakoś?

 

Zdjątko mało wyraźne, bo przy takich lampach przesłona nie wyrabia 

received_799585971208646.jpeg

Edytowane przez TrzeciBratLumiere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to absolutnie normalne, że roślina się mocno wyciąga na początku kwitnienia, za chwilę powinna przestać rosnąć

na tym etapie już niewiele można zrobić poza zapewnieniem odpowiedniej ilości światła; najwyżej giąć będziesz jak miejsca zacznie brakować

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wpadły te trzy żarówki z lewej (13 wattow każda, 4.5k lumenów). Mam nadzieję, że pomoże 

 

Generalnie zaczęła się wyciągać, kiedy przestawiłem światło na 12/12 - widać nawet linię, do której jest gęsto, a powyżej same gałęzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@TrzeciBratLumiere To naturalne, gdy chodzi o fotoperiod po przełączeniu na 12/12 roślina dostaje bodziec do kwitnienia, po około 7 dniach pojawiają się prefolwery, jakie sa oznaką kwitnienia, a sama roślina wyciaga się do 4 tygodni na kwitnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...