Skocz do zawartości
TrzeciBratLumiere

męska roślina ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Coś mi nie pasowało, że roślina długo nie zaczyna kwitnąć. Przy łodygach zauważyłem takie odrosty, jeszcze wczoraj/przedwczoraj tego nie widziałem. Jest tego dużo więcej, niż te zaznaczone na zdjęciu. Czy dobrze się domyślam, że sprzedali mi męskiego krzaka?

 

Idzie to jakoś zareklamować w RQS? Kupę czasu, prądu do kosza...

 

 

Edit: oglądam teraz zdjęcia na necie i to chyba jednak bardziej mi na preflowery wygląda. Chyba za szybko spanikowałem...

IMG_20220609_190855.jpg

Edytowane przez TrzeciBratLumiere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to trzeci raz zapytam (oby się nie okazało, że do trzech razy sztuka):

Zerwałem sobie wczoraj małego topa do spalenia. Wrzucam do mikrofali, później grinderem mielę. Wyciągam, a tam... Skorupka? Coś zdecydowanie twardego, wygląda jak malutkie nasiono. Jest tylko jedna roślina w namiocie, nie zauważyłem śladów jaj. Wrzucam zdjęcie, mało na nim widać, bo obiekt na tyle mały, że nie szło złapać focusa. 

Mogło jakoś samoczynnie powstać, bez zapylenia? Czy raczej to herma, która mi gdzieś zapylila kwiaty i zamiast stuffu będę zapas nasion na najbliższe sto lat?

 

IMG_20220722_204210.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być ciężkie. Rozwaliłem to paznokciami i wrzuciłem do spalenia 😄

 

Skorupka miała taki kolor jak nasiono, ale w dużej części było też pokryte czymś zielonym. Patrzę na największe topy i nie widzę tam nic, co wyglądałoby na nasiono, więc mam nadzieję, że to jakieś jednorazowe wydarzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...