Skocz do zawartości
Dumel89

Projekt schowka / Suszarka i grow box

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mirki 🙂

Poniewaz znajde troche wolnego czasu i wyskrobie jakies zaskorniaki postanowilem ze wyremontuje schowek, a raczej przerobie go na boxa i suszarke. W planach mam urzyc plyt osb. Z lewej strony mam 44x58 cm wiec zbuduje tam suszarke. Z prawej 50x58 cm wiec zrobie tam boxa na sadzonki wiec bede mogl wczesniej zaczynac projekty. mam rowniez mozliwosc podciagniecia pradu do srodka wiec moge zrobic swiatlo i gniazdko. Jesli macie jakies pomysly walcie smialo.  Na poczatek jakies zdjecia i wstepny projekt w paincie 🙂 

 

pobrane (1).jpeg

20220603_211456.jpg

20220603_211450.jpg

20220603_211428.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester mam w planach zrobic to w ciagu 2 miesiecy. Chce to robic w czasie wolnym oraz zakup materialow i wyposarzenia rozlozy sie w czasie wiec portfel za bardzo nie ucierpi. Dzisiaj zaczne to ogarniac. Zostalo mi troche farb i calej reszty z poprzednich pokoi wiec przez najblizszy tydzien ogarne to najpierw. 

 

Caly czas sie zastanawiam jak mam rozwiazac wentylacje. Zrobic tylko w boxach czy poprowadzic je na zewnatrz schowka przez rury. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwagrom

@Dumel89 Ciekaw jestem jaki będzie efekt końcowy, zasiadam do oglądania. Powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dumel89 nie lepiej było na biało? Lepiej odbija światło niż czarny, chyba że oklejasz jakimś kocem gaśniczym czy tam mylarem jakimś 

Tam coś wspominałeś o wentylacji, lepiej będzie wypuścić powietrze na zewnątrz żebyś nie robił zamkniętego obiegu co przy suszeniu mogłoby zaszkodzić niż pomóc. Filtr węglowy byłby q dobry chyba że nikomu nie będzie przeszkadzał zapach (sąsiad /domownik). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki nie zalezalo mi na odbijaniu swiatla. W srodku i tak beda dwa oddzielne boxy i do tego beda tam trzymal sloiki z curringiem. 

Jezeli chodzi o wentylacje to masz racje. Mam zamiar zrobic dwa oddzielne wentylatory bo kazdy box bedzie mial inne warunki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli sie dzieje. Oczywiscie wymiary robilem po buchu i nie wzialem pod uwage kawalka futryny ale udalo mi sie elegancko wyciac 😂  

20220703_210430.jpg

16568788612751291855209102702667.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dumel89 Wszystko ok, ale jaki masz pomysł na wentylacje, bez wentylacji to nie wypali, , powinny być dziury , jakimi do tego będzie wchodziło powietrze wprowadzane wentylatorem wprowadzającym i wyprowadzane wyprowadzającym, inaczej będzie duchota, a także nie poradzisz sobie z temperaturą i wilgotnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy na razie tylko wstawilem zeby przymierzyc. Bedzie wentylator wyciagajacy I wyprowadze rure na zewnatrz schowka. Filtra raczej nie bede zakladal bo to na wega tylko. Nie planuje wtlaczajacego. Zrobie wentylacje od spodu i w drzwiach od schowka rowniez zrobie jakis wlot powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wege box juz prawie gotowy, jeszcze pare szlifow i wyprowadzenie wentylacji na zewnatrz schowka. Chce zamontowac nawilzacz na zewnatrz boxa. Po prostu wytne dziure w jakims miejscu (pewnie drzwiach boxa) i polacze jakas rura.   

20220709_221647.jpg

20220709_221629.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...