Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Właśnie będę zaczynał swoją pierwszą przygodę z Growboxem. Będę wdzięczny za porady i rozwianie wątpliwości.
Na początek wyposażyłem się w taki sprzęt:

Namiot:
RoyalRoom® Classic C60 60x60x160cm

Wentylacja:
Przewód wentylacyjny SPIRO 125mm 1m

Kabel zasilający dwużyłowy 1,5m
airRoxy wentylator osiowo-kanałowy quiet (silent) 125mm 158m3
Filtr węglowy Prima Klima Economy Primo 125MM 150-200 M3/H

+ wentylator mieszający do środka 15W

Oświetlenie:

2 x Panel CREE COB CXA2520 GROW LED 60w 3500K
Jeden Panel emituje podobno ok. 9000 Lumenów

 

Akcesoria:
4x doniczka 11l.
Miernik pH wody - kwasomierz z funkcją ATC
Stacja pogody wilgotnościomierz termometr
Programator czasowy LEXTON LXU02
Elektroniczny tester podłoża 4w1 miernik pH gleby FLO
Zestaw nawozów i boosterów Biobizz TRY-PACK INDOOR 3x250ml | trypack dla 1-4 roślin
Plagron ziemia Grow Mix 50L.

Pomieszczenie:
Piwnica - średnia temperatura 14-17 stopni.


Na wstępie prosiłbym o informacje co by mi się tu jeszcze przydało do tego zestawu,.

A moje pierwsze pytanie będzie o temperaturę. Mam obawy, czy w boxie będzie odpowiednia temperatura przy tych dwóch lampach ledowych, gdzie w pomieszczeniu jest 15 stopni. Gdzieś przeczytałem opinię użytkownika, że taka 1 lampa podnosi temperaturę o 1-1.5 stopnia w boxie. Myślę, że może być tam trochę za chłodno, ale wyjdzie w praniu. W razie czego jak najłatwiej będzie mi podnieść temperaturę w boxie gdyby się okazała za niska?(lampy dopiero mam jutro do odebrania)

A drugie pytanie będzie na temat wentylacji, która opcja będzie najlepsza jeżeli chodzi o montaż:
1. Filtr w środku pod sufitem>wentylator>rura wyprowadzona na zewnątrz
2. Filtr w środku pod sufitem>rura wyprowadzona na zewnątrz>wentylator
3. Rura wyprowadzona na zewnątrz>wentylator>filtr na zewnątrz na boxie
4.Wentylator w środku>rura wyprowadzona na zewnątrz> Filtr na zewnątrz na boxie.

I czy 3 wloty pasywne będą wystarczające, czy lepiej zamontować jeszcze wentylatorek gdzieś przy pasywie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki 2 panele podnoszą temp o 2-3 stopnie u mnie, więc jak masz 17 w tej piwnicy w dzień to będzie 20 C z dwoma panelami, więc wystarczy, w nocy jak masz 14 C to trochę mało  jakieś 4 stopnie wyżej by się przydało, kabel grzewczy sobie kup.  Masz w miarę wysoki namiot 160 cm, więc najlepsza opcja numer 1, by przez filtr węglowy zasysało powietrze i wyprowadzało ją rurą na zewnątrz boxa , went wyciągający może być na końcu rury za namiotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...