Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Nie mogę dojść do ładu z roślinami.

Czego im brakuje waszym zdaniem?

System Autopot

temp.: ok. 29stopni

wilgotność: 70%

2 x LED 150w 18h/6h święcenia

nawozy: biotabs

 

 

PSX_20220530_213109.jpg

IMG_20220530_211637.jpg

Edytowane przez szatan
Dodanie zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@szatan  Nawet przy włączonym ledzie wyraźnie widać problem, masz planta niedożywionego mocno, jaki zjada swoje magazyny, jakimi sa liście. Złe ph też może się do tego przyczyniać, ale nic o nim nie wspomniałeś, jakie ono jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Udyr Autopot 15l z kopułkami airdomes, wcisnąłem 2 tabsy na doniczkę. Herbatek jeszcze nie było bo to 4 tydzień wega, czyli teoretycznie sama woda plus bacterex co dwa tygodnie

@Zielone krainy pH przy biotabs nie ma znaczenia według instrukcji, samo się reguluje

@Zielone krainy ale też mi się coś wydaje że niedożywione, mimo nawozów 

Edytowane przez szatan
Ort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@szatan Chcesz mi powiedzieć, że możesz lać 9 ph do gleby, a tabs ci sam wyrówna ph do 6 ? Qrde magia, na cholerę ph metr kupowałem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@szatan Canna , biobizz też niby regulują ph roztworu i niby nie trzeba się martwić, co nijak ma się do rzeczywistości. Owszem te preparaty lekko ph regulują, ale nie w cudowny sposób, zazwyczaj zbijają lekko ph, ale jak na dzień dobry lejesz wodę z wysokim ph to  ci to tabs nie wyreguluje moim zdaniem, więc warto byłoby sprawdzić, co ci siedzi w ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@szatan Ec idealne ph idealne, tylko plant wygląda, jakby był zagłodzony i do tego z niewiadomym ph w ziemi, masz liście nie jednolite wyssane z różnymi akcentami, ja uznaje, że ph w ziemi też kuleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@szatan No to w takim razie głodna, jak ph jest w porządku, szczyty rozjaśnione są widać, że tam o nadmiar azotu nie chodzi, ona żółknie i się wyjada od dołów w kierunku góry, a to wskazuje na głód, a nie nadmiar pierwiastków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy nawozy: komplet biobiz, z biotabs też wszystko mam, ale z tego co pisze to daje się tylko bakterie plus orgatrex

4 tydzień wega

 

Edytowane przez szatan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@szatan  Jak masz te od Biobizz , ja bym robił uprawę na Biobizz, a nie na biotabsach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...