Skocz do zawartości
JestemSwiezy

Zakup Growboxa

Rekomendowane odpowiedzi

Siema , planuje zakup boxa i kwestia tego czy ten będzie odpowiedni ? https://maxgrowshop.pl/product-pol-2190-Zestaw-Mammoth-Classic-60-CFL-125w-200w-Wzrost-Kwitnienie-Spectromaster.html
Ile roślin zmieści mi się do takiego boxa , co muszę jeszcze kupić żeby wszystko było git .
Jako osoba która dopiero zaczyna przygodę dużo czytam ale tez potrzebuje pomocy profesjonalistów którzy zajmują się tym dłużej . 
Chciałbym kupić takiego który nie będzie czerpał dużo prądu albo jak to zmontować żeby było nie wykrywalne to wykrywalne dla elektrowni . 

5F2904A7-4676-4D93-98F3-488BCD6C4CB6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JestemSwiezy napisał:

albo jak to zmontować żeby było nie wykrywalne to wykrywalne dla elektrowni . 

Zamontuj tak żeby było dobrze. A tak serio, jak płacisz rachunki na czas to elektrowni nie interesuje na co tracisz moc. Naprawdę. Najszybciej Cię wykryje Twój długi język, chęć zaimponowania komuś, Twoja nieostrożność. Nie pajacuj, a będzie dobrze. Druga sprawa, kupuj części składowe zestawu osobno, nie musisz te same, ale wiesz jakie mają parametry to jest łatwiej dobrać. Mniejsza szansa na złożenie w całość po co to komu, takie moje zdanie. Jak chcesz gotowy komplet, to piszesz do sklepu, żeby cały zestaw był gotowy na środę, w środę wchodzisz tam jak do siebie z gotówką, płacisz i wychodzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jak się inkasentów obawiają :). Gość z elektrowni:Mietek z pod trójki zużył 200W wiecej niż w zeszłym miesiącu, musi mieć grołboksa i hodować trawę.Dzwonimy do płokułatuły.   Serio, mój kolega hoduje pająki i węże.Zużywa dużo, dużo więcej prądu niż ja na uprawie.Nie wpadajcie w paranoje ludzie.

Żeby było przeszukanie musi być nakaz.Za duźe zużycie nie jest podstawą do nakazu.

Mój drugi ziomek ma rybki.Światełko się im zapala i gasi o tych samych godzinach codziennie.Nie ma chłop schizy że go niebiescy odwiedzą bo nie robi nic nielegalnego.Jak juź grołboks to musi być schizka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir  dzięki wielkie napewno jestem spokojniejszy , wole zapytać osób które to robią i wiedza jak to wyglada . Myslalem ze to naprawdę ciągnie prądu bo kiedyś tak słyszałem a wiadomo lepiej zasięgnąć opini ludzi którzy maja 😁

 

@grolsch3 nie bardzo się znam na tym co do czego dobrać dlatego tez patrzę na gotowe zestawy żebym czegoś nie zjebał , staram się dużo czytać szukać i dlatego tez napisałem tutaj bo wiadomo samemu z niewiedza nie zmontuje dobrego zestawu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JestemSwiezy rozumiem Cię, praktycznie każdy z nas zaczynał jak Ty. Na mięciutko. Mnie tylko chodzi o to, że jak nie będziesz się z tym ujawniał, zrobisz to sam, to już masz więcej szans na nie wykrycie niż jakieś sztuczki na inkasentów. To samo się tyczy kupna zestawu, możesz kupić gotowy, możesz nawet zamówić przez neta na swoje dane płacąc przelewem. Nic mi do tego. Nie będę tego oceniał. Ale już nie raz ludzie pisali, że gotowe zestawy to ZAZWYCZAJ wciskanie ludziom tego co mniej idzie, co MOŻLIWE jest gorszej jakości czy wykonaniu niż inne elementy zestawu. Moją podpowiedzią jaką mam, bo nie wiem jak u Ciebie z czasem,  z chęciami i ogólnie z ogarem, ale może lepiej zastanowić się nad takimi sprawami jak : gdzie będę trzymał namiot, jakich wymiarów, ile roślin ogólnie chciałbym uprawiać. Czy startując (wskazałeś na cfl) z lampą w sezonie letnim, w miejscu gdzie będzie stał box, będę mógł zapewnić warunki do wzrostu i kwitnienia-przy tej lampie-która oddaje dużo ciepła. Jak masz miejsce ciepłe, to już trzeba myśleć nad tym jak zbijać temperaturę na włączonej lampie, może jednak mocniejszy wyciąg i filtr (wtedy kupno gotowego zestawu jest nieopłacalne bo będziesz musiał dokupić drugi set wentylacyjny),  więcej mieszaków etc. Takich problemy najlepiej rozmyślić na początku przygody. Luzik, ja poszedłem na żywioł. Trochę kwitu wtopiłem, ale mój charakter taki jest że muszę sam spróbować i potestowac. Jak jesteś inny i np planujesz wszystko z wyprzedzeniem to kolejna propozycja. Weź oglądaj fotorelacje, ile się da. W pierwszym poście zawsze są warunki w jakich będą uprawiane krzaki. Poszukaj takich fr jakie Cię interesują (metraż namiotu). Patrz co tam growerzy wstawiają, jak im to idzie. I pytaj, za to nie płacisz, a może ktoś będzie miał dobry dzień jak ja i Ci odpisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 Z czasem to jest u mnie różnie teraz akurat mam więcej wolnego to staram się ogarnąć , planowałem boxa postawić w mieszkaniu w którym nie jest za gorąco a co do ilości roślin to myślałem nad 4 żeby nie przesadzać od początku bo wiadomo one tez potrzebują poświęconej uwagi. Tylko tez nie wiem jakiego boxa dobrać do 4 roślinek jakie oświetlenie jest dobre bo są różne rodzaje których nie ogarniam a sam zastanawiałem się nad oświetleniem ledowym/energooszczędnym i tak samo jest ze wszystkim budżetu nie mam jakiegoś ograniczonego ale tez nie chce wtopić kasy, dlatego pisze bo może znajdzie się dobra dusza który doradzi co kupić do czego dopasować żeby wszystko było jak należy 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JestemSwiezy żeby wszystko było jak należy to nie wystarczy kupić, serio nawet nie zdajesz sobie sprawy jak Cię to wciągnie. Musi, bo inaczej nie doprowadzisz uprawy do końca. Musisz zacząć czytać, fotorelacje i działy z suchą wiedzą. Nie sądzę że znajdzie się chętny na to żeby zrobić całą uprawę za Ciebie. Więc jak masz teraz czas to działaj z tym. Zacznie się wtedy pojawiać więcej pytań, jeszcze więcej wątpliwości. Im szybciej za zaczniesz tym po prostu lepiej.

Co do setu. Każdy z growerow ma swoje przemyślenia, lubi jeden sposób uprawy i raczej się tego trzyma. Co osoba to inna opinia. Życie. Ja bym poszedł w ledy. Co do reszty zestawu to już Ci wyżej napisałem jak to ogarnąć. Na 4 rośliny to jak dla mnie minimum 60x60 box, a rewelacja byłaby przy 80x80. Zależy jeszcze co tam chcesz wsadzać, foto lub af.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...