Skocz do zawartości
Juras80

Co zamiast biobizz microbes?

Rekomendowane odpowiedzi

Jest może jakiś zamiennik biobizz microbes bo cena tego odstrasza. 
jak mogę kupić innego producenta produkt o podobnym działaniu to po co mam tyle płacić za biobizz microbes. 
 

09C338EA-04B4-4E7D-9F21-A88793AED049.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, bingobum napisał:

Powiadasz , ze warto?.Bo cena za te 2 taka sama ale jakoś przeboleję jak efekt jest serio widoczny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80 tak na prawdę jak już używasz BioBizz'a, to zawsze najbezpieczniej brać z tego samego producenta; firma dobra, produkt nowy więc nie powinno być problemów jakościowych

Z tymi wszystkimi mikrobami to jedna wielka loteria- nigdy nie wiadomo jakiej jakości jest materiał biologiczny i jak był przechowywany. "Zwykła" mikoryza już zresztą robi 80% roboty i dużo w tym wszystkim jest marketingu. To co w takim wypadku warto robić, to kupować produkty sprawdzone przez innych i kierować się renomą producenta. Jak nie masz pewności co do świeżości/prawidłowego przechowywania, lepiej brać produkty w proszku.  BioTabs na pewno ma też większe doświadczenia w tego typu produktach (cała seria produktów jest oparta właśnie o mikrobiotę).

Tak więc moim zdaniem Biotabs lepszy, a jak używasz Biobizz to testuj ten nowy wynalazek i podziel się z nami swoimi doświadczeniami. 🙂

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bingobum napisał:

nie wiem czy taniej będzie ale masz od Biotabs'a Bactrex i Mycotrex; budżetowo to zainwestuj w mikoryzę Biopon

Ogólnie to te wszystkie bactrexy i mycotrexy różnych marek to tylko naciąganie na hajs. Ten z biobizz to combo do kwadratu. Masz tam wszystko. Ale u siebie w szafce też masz i mikoryze i aminokwasy i enzymy. Masz i bakterie😉 najlepiej dla żyjątek do gleby dodawać takie coś jak astvit płynny, humus active papka, mikroorganizmy em - ja stosuje firmy probiotics. To chciałem napisać odnośnie innego postu - nie wiem co jest na az, może @UdyrCi podpowie co z west landów 😉 wie o jakie produkty mi zapewne chodzi, albo pogogluj. Dużo tańsze rozwiązanie. Ja używam mikoryzy biopon, jest taka jaka powinna być endomikoryzowa. Masz chyba dobrej jakości plant magic, masz boom boom spray, algamic, heaven, coś jeszcze. Coś na bazie humusu i te bakterie - z produktów em (np z tego probiotics) i życie w ziemi będzie ok.

Ogólnie są mikoryzy za kosmiczną kasę, gdzie jest i trichoderma, mikoryza, bakterie. Nie pamiętam z nazw, ale łatwo znaleźć na growshopach i spojrzeć po opisach czy specyfikacji. Ale czy na jedną uprawę do doniczki, na cykl 3 max 4mc to jest opłacalne to nie mam pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan  mikroby rozkładają Ci organiczne jedzenie na pierwiastki przyswajalne dla roślin, a jak lejesz mineralne, to już są przyswajalne pierwiastki same w sobie. Mikroby pomogłyby Ci trochę z przyswajaniem i rozkładaniem obumarłych korzeni itd, ale będą mniejsze efekty niż jak z bio nawozami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...