Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów jest to moja pierwsza próba uprawy w domu , czy takie lampy wystarcza by zebrać jakieś plony ? Czy roślinki na 12 dzień życia rosną dobrze? 

Proszę o jakieś rady 

20220413_105029.jpg

20220413_142507.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim amatorskim okiem na wega spoko, nada się, zależy jaki rozmiar boxa złożysz, ale wydaje się, że będzie ok. Na flo przydałaby się cieplejsza barwa światła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zwiezak966 napisał:

@KocurNL napisz kolego coś więcej co to za lampy, jaką mają moc, jaka barwa światła, ile lumenów ?

Ile godzin dziennie i w jakich porach lampy mają pracować? Czy odległość na zdjęciu jest dobra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to automat to mozesz capy czas swiecic 18/6 albo 20/4 albo 24/4. Rozne szkoly sa, ale kazda z tych opcji jest dobra. Jesli sezon to 18/6 na weg i 12/12 na flo.

Co do wysokosci to. Musisz obserwowac jak sie roslina zachowuje, nie wypowiem sie w tym temacie, bo u mnie nie bardzo pyklo z wysokoscia i wyrosla mi troche karlowata roslinka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KocurNL kupujesz box 1m2 a z drugiej strony pytasz ile godz. światła dać krzakom...nie pasuje mi coś ;) słoiki bankowo wypucowane stoją.

Średnio się odczytuje odległości ze zdjęcia zrobionego pod kątem bez żadnego punktu odniesienia.

Boks fajny ale przepłacisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KocurNL napisał:

mam pytanie ile krzaków tam sie zmiesci 

Np . Ak482 Aut.

max 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwiezak966 da się i na białym świetle, najwyżej kwiaty będą mniej zbite.

@KocurNL uważaj na temperaturę obudowy, szybko żywotność tracą bez aktywnego chłodzenia. Wrzuć chociażby jakiś went komputerowy nawet na 5v na górę.

Bo szybko się wypalą pola na ledzie.

130 w takiego światła to sądzę że 0.36-0.5m2 ogarnie. Imo boki roślin trochę światła stracą. Ale to mały problem akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...