Skocz do zawartości
Sanczo

PH metr do mierzenia roztworu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy jakiś tani PH metr sprawdzi się do badania roztworu czy lepiej zainwestować w coś droższego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy hydro ja bym coś kupił droższego, hydro mniej wybacza błędów niż np. gleba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem tego zdania że nie ma co przy hydro oszczędzać tylko lepszy sprzęt kupić potem to się zwróci w uprawie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycofuję się z tego, co napisałem o tym tanim mierniku. Ciągle coś mi się nie zgadzało: sprawdzam świeżą wodę, wychodzi 6,7, potem dodaje ph down i jest 5,5. Za chwilę skacze do 6 i myślę jest ok a za kilka godzin już 6,4.

Poczytałem troszkę i opinie na amazonie itd to o kant tyłka można sobie potłuc-większość używa tego np przy basenach więc precyzja nie jest aż tak ważna. Kilka opinii o tym i podobnych przykuło moją uwagę: jest ok ale jak szukasz czegoś do ogrodnictwa (if you know what i mean) to kup lepszy". 

Kalibrowałem go i wychodzi tak, że już 10 minut po kalibracji w roztworze 6,86 pokazuje 6,7, a w 4,0 wyświetla 3,2. 

Szkoda roślinek.

Zainwestowałem w taki tańszy z tych dobrych i pomiary mam bardzo powtarzalne-odchylenie max 0,1.

Apera ph20:

EgSJ4UR-BazSjO3MvfBIYxogqsepdviEYlwB5eMa

O8SNGU3Q9ZAUln-cjJPZoAMuBdGiPkMCyvMzZ51P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisuje się pod adwa ad12 , dobry i w miarę tani sprzęt do pomiaru ph. Jest również odpowiednik do EC, również posiadam, mogę polecić. 

c także

blue lab jest najlepszy , ale i najdroższy, adwa względem ceny do jakości najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...