Skocz do zawartości
aspire1

Twardość wody a pokarm

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, pytanie do doświadczonych.

Woda kranówa u mnie po odstaniu 24h - PH 7.2, EC 0.7. 
Chuj jeden wie co w niej jest, przyjmuję że po prostu bogata w wapń i magnez. 

Czy może mieć to wpływ na pokarm i jego wchłanianie przez rośliny?

Spotkałem się z opinią od jednej osoby, że ziemia powinna to wziąć na klatę i nie ma problemu. 

Edytowane przez aspire1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, aspire1 napisał:

ziemia powinna to wziąć na klatę i nie ma problemu. 

Jasne, że to przyjmie na klate. Calymi latami lalem kranowke o podobnych parametrach i roslo jak trzeba. Dopiero gdy kupilem phmetry, ecemetry, zaczalem regulowac wode to sie zaczelo pierdolic 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Udyr napisał:

po co ec metr bez wody RO ? Bez sensu trochę to mierzyć.

Woda RO nie ma tu nic do rzeczy jak on ma 0.7 i w szczycie kwitnienia będzie chciał zarzucić EC 2 to jak to niby bez metra zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aspire1 "filtry odwróconej osmozy usuwają z wody rozpuszczone w niej minerały, dzięki czemu woda staje się miękka. Ma ona niską zawartość soli wapnia i magnezu"

Wtedy lejąc własne suple zaczynasz od 0-20ppm czyli z wodą bez zanieczyszczeń. A 0.7 ec startowe to jakieś 350-500 (różne mierniki różnie odczytują).

W takiej sytuacji możesz sobie ec mierzyć dokładnie. Większość to opinie zebrane na forum polskim i zagranicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aspire1 moja woda sięga 8-9 xd przed podlaniem oczywiście dokwaszam pH plusem i plony rosną całkiem normalnie. Nie przekroczyłem 40 z jednego w prawdzie ale to przez inne specyficzne warunki xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr zgadza się, mam 380ppm na start. Ale uważasz że finalnie ma to wpływ na pokarm i jego przyswajanie, czy nie koniecznie? 
 

13 godzin temu, szczypiorek napisał:

@aspire1 moja woda sięga 8-9 xd przed podlaniem oczywiście dokwaszam pH plusem i plony rosną całkiem normalnie. Nie przekroczyłem 40 z jednego w prawdzie ale to przez inne specyficzne warunki xD

Chyba PH minusem 😅 Generalnie samo PH nie stanowi problemu, ale dzięki

Edytowane przez aspire1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Udyr napisał:

Mój ec metr leży nieużywany.

To jak nawozisz? stosujesz organikę.

Czy po prostu stosujesz się do zaleceń producenta nawozów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak zerkam na tabelę czasem żeby mieć odniesienie. Sprawdzam pH tylko, bo podstawa to u mnie grow, topmax i cal-mag od młodej siewki, później bloom dodawany w w zwiekszanych dawkach. Teraz dokupiłem jeszcze 3 specyfiki do tego z tej samej linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...