Skocz do zawartości
Uklejs

Konieczna kosa starej Panicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich drogich forumowiczów.

Pisze z chyba niecodzienną historyjką jak i tematem, otóż:

22 listopada 2021 znalazłem nasiono w topach, zakiełkowałem i wsadziłem. Nic nie dawało znaku życia, prawdopodobnie w ogóle przelałem zarodnik, no to zostawiłem to do przyszłej utylizacji.
26 listopada nagle zauważyłem życie (zdjęcie nr1). Zacząłem podlewać, przesadziłem w wieksza doniczkę i czekałem. Międzyczasie miałem przeprowadzkę, 200 km samochodem sprawiło że roślinka wydachowała w bagażniku. Od razu po przyjeździe na nową chatę wzmocniłem ruiny mojej panicy wykałaczkami i dałem jej szanse. Ze dwa tygodnie po tym jakby zaczęła wracać do siebie. Potem rosła cały czas na parapecie, bez treningów, bez nawozów w zwykłej ziemii na słońcu w grudniu XD. 
 

W połowie stycznia odważyłem się ją przesadzić do większej doniczki i dać do szafy pod zwykle żarówki tornado 23wx2 3000K. (zdjęcie nr2) Potem dorzuciłem jeszcze dwie jakieś zabawkowe żarówki z chińczyka (nieb+czerw) Od jakiegoś miesiąca zacząłem dorzucać do wody minimalnych ilości nawozu uniwersalnego.

Przez cały czas rosła, dawała niesamowity zapach aż do momentu jak spadły na nią żarówki i się nadłamała. Oczywiście wzmocniłem to wykałaczkami i jakoś sobie poradziła bo to dla tak doświadczonej Panicy nic nadzwyczajnego. 
 

Jak Ci się nie chce czytać tego wyżej to tutaj przechodzę do sedna sprawy:

Za dwa tygodnie od dzisiaj zjeżdżam do Polski na święta. Nie mam komu zostawić mojej Panicy w opiece a kolejnej podróży już mi nie wybaczy. Dodatkowo rośnie już w sumie 4 miesiące i trzymam ją tylko sentymentalnie.(pewnie rosłaby do końca świata)

 Z miesiąc temu puściła pąki i tak bardzo ale to bardzo powoli rosły. Na dzień dzisiejszy wyglądają tak (zdjęcie nr3) i dodam, że poniekąd to muszę ją na dniach ściąć, bo nie mam serca jej zostawić na smierć w szafie a mam przeczucie, że plon jakoś bardzo się już nie zwiększy.
 

Sprawdziłem jak wyglądają na ten moment trichomy (zdjęcie nr4) i wybaczcie moją zdolność fotografowania ale robiłem co mogłem domowym surwiwalowym sprzętem i musi to wystarczyć. 
 

Pytanie do Was moi drodzy

Czy zostawić ją jakoś w ciemni, czy wycinać jakieś liście czy co w ogóle z tym zrobić? Planuje zostawić ją jeszcze z 10 dni a potem pod kosę i (jak będzie z tego łapka) wysuszyć no i spalić 😎.

 

Za wszelkie podpowiedzi bardzo dziękuje i pozdrawiam, natomiast jeśli przesadziłem z pisaniem tej „książki” to wybaczcie, usuńcie i przepraszam za problem!!!

Pozdrawiam serdecznie, Uklejs!

 

B20BAD10-6BF8-4E0B-B49B-A8B0512F922F.jpeg

660FD4AB-7838-4629-A985-8EB730523796.jpeg

40AFDBFA-2CA7-441A-8118-7061E003D4DE.jpeg

77312DF2-08B0-4532-B765-693A70DCA34A.jpeg

E15959FD-FDC1-48EB-BA78-8FD7DA13B736.jpeg

5440B102-DCEB-4372-9770-0FB73A53C7D8.jpeg

6186EA33-C135-441C-A6CA-8BF4956E98B8.jpeg

Edytowane przez Uklejs
Problem z dodaniem fotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Uklejs Roślina jest niedojrzała, wygląda jak na początku kwitnienia, do dojrzałości wiele jej brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić, roślina potrzebowała by jeszcze miesiące z dobrym oświetleniem i jedzonkiem ale jak musisz kosić... Tnij i tyle, coś tam poklepie xd

Edytowane przez szczypiorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Uklejs Te 10 dni nie wiele zmieni, nie wiem, co to za odmiana, ale jak nie jakaś "fast", to roślina powinna kwitnąć jeszcze z 2-2,5 miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Uklejs napisał:

Pytanie do Was moi drodzy

Czy zostawić ją jakoś w ciemni, czy wycinać jakieś liście czy co w ogóle z tym zrobić? Planuje zostawić ją jeszcze z 10 dni a potem pod kosę i (jak będzie z tego łapka) wysuszyć no i spalić 😎.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie słabo klepało to zrób z niej masełko i jakieś wypieki, wzmocnisz efekt psychodeliczny 😄

Edytowane przez szczypiorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Uklejs ale co ty chcesz z tego palić liście? Nie masz "topów" . Na makumbę może styknie, na masło trochę tego mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy zależy ile masła chcesz zrobić. Ja robiłem masło z duuuużo mniej dojrzałej rośliny i ciasteczka są mega 

@Uklejs możesz te pączki ususzyć, nie wiem jak takie młode smakują ale jak je wjebiesz do tytoniu to i tak bedzie paskudne w smaku 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Uklejs  Możesz palić, ale to dopiero kształtuje się kwiatostan to nie jest jeszcze owocem , jakim jest top, tutaj masz kwiat, tak samo jak w przypadku jabłka, możesz zjeść kwiatek, ale normalnie to się czeka aż będzie jabłko, a nie je się kwiatków. Jak te kwiatostany ci wyschną to niewiele, co z tego będzie, pewnie z całej rośliny 1-2 g uzbierasz.

@szczypiorek Nie wiem, jak ci to mało wyszło, ja na 750 g masła dałem 45 g topów. On ma same łodygi, liście i kwiaty, jakich nie ma wiele, a roślina do tego jest niedojrzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@szczypiorek W niedojrzałej roślinie jest go stosunkowo niewiele, gdyby zestawić poziom thc w dorosłej roślinie, a tym bardziej w topach, ale niech próbuje, jak chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostawić go po prostu jak jest pod lampami a przed wyjazdem ściąć, tak?

 

A coś w stylu dłuższego odpalenia lamp przez te 10 dni w dziennym cyklu?

+20 godzin dziennie?

@szczypiorek widzę, że świetnie mnie rozumiesz 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Uklejs napisał:

A coś w stylu dłuższego odpalenia lamp przez te 10 dni w dziennym cyklu?

+20 godzin dziennie?

jeśli to fotoperiod to nie radzę, bo będzie rewegetacja, przejdzie z kwitnienia na wzrost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio na test zrobiłem masło, póżniej ciastka z samych liści odrzuconych przez roślinę. Słabo ale cos tam klepały. 

Jak wyżej pisali, to jeszcze nie są topy tylko kwiatki, do palenia nie nadaje się, chyba że lubisz takie wrażenia xd

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po krótkiej przerwie. 
dzisiaj ściąłem moją Panice, pewnie po wysuszeniu będzie tego ultra mało ale zawsze coś. Tak się prezentują „zbiory”:

 

03EA28A0-0505-4A58-ABC7-74295325A306.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...