Skocz do zawartości
Evenemeent

Pomoc przy 1 grow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prowadzę swojego 1 growa i mam problemy z niedoborami pierwiastków, czy ktoś bardziej doświadczony mógłby mi pomóc w doprowadzić grow do końca bo za bardzo nie wiem co zrobić 

654E8FEA-CA86-40AD-B652-FB98F52D806D.jpeg

CA328AEB-96BF-4E01-B48D-C2984240DD63.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Evenemeent napisał:

 jak byś mógł jeszcze powiedzieć co innym dolega 

Napisałem.

Przy braku Wapnia występuje słabe wchłanianie Potasu

Może to być również nieodpowiedni balans pomiędzy Wapniem a Magnezem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak Na innym forum mi powiedziano, że nie powinno się mieszać cal mag z PK, czy mógłbyś mi rozpisać mniej więcej dietę dla roślinek jak powinno wyglądać ich żywienie, pracuje na produktach canna terra 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmiesznie bo czytając różne fora, artykuły itp. nie napotkałem się na wzmiankę o mieszaniu nawozów, a po wystąpieniu problemów u mnie widzę ten sam problem u Ciebie praktycznie w ten sam dzień 😄

Jeśli chodzi o nawozy to zgadza się, z tego co mi powiedziano nie miesza się PK z calmagiem bo kwas wytrąca sole - takie dostałem info.

Kolega @Udyr polecił mieszać calmag z wodą i tylko tym podlewać, jeśli chodzi o nawozy to trzeba je lać osobno.

Nie wiem jakie masz nawozy, ale cal mag + woda, a osobno nawozy + woda.

Przez mieszanie wszystkiego moja roślinka nieźle dostała po dupie, oby Twoją się udało szybciej ogarnąć 😄

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwiezak966 patrzyłem na twoją fotorelacje i mam ten sam problem też mi urosły bonzai(Hulk Berry), ale nie wszystkie  bo northern light dłużej dochodzi i udało mi się je wyciągnąć wydaje mi się, że to kwestia nisko umiejscowionej lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysokość lampy na pewno ma znaczenie, na samym początku na ślepo ustawiłem sobie lampę i wisiała ok. 30-40cm nad roślinami przez pierwsze 2 tygodnie chyba, no i wyszła taka mała, zbita. Z następnym plantem nie popełnię tego błędu, na weg lampa pójdzie ok. 70-80cm nad roślinami 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zwiezak966 napisał:

wysokość lampy na pewno ma znaczenie, na samym początku na ślepo ustawiłem sobie lampę i wisiała ok. 30-40cm nad roślinami przez pierwsze 2 tygodnie chyba, no i wyszła taka mała, zbita. Z następnym plantem nie popełnię tego błędu, na weg lampa pójdzie ok. 70-80cm nad roślinami 😄

Zastanawia mnie jak duży to ma wpływ na plon jak niska rośnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem kompletnym amatorem więc nie powiem nic konkretnego, ale z tego co udało mi się doczytać no to jeśli roślina ma za dużo światła to robi się zbita, niska, do tego jak światło będzie dużo za mocne to mogą się popalić liście. Na chłopski rozum to jeśli jest niższa, ma mniej odrostów itp. to generuje mniejszy plon. Nie bez powodu sadząc fotoperioda można wyciągnąć lepsze wyniki, przez odpowiednio długi okres weg, treningi itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwiezak966  aktualnie muszę boxa otwierać żeby na lampie mieć 50 % bo nie mam wlotu pasywnego z wentylatora, właśnie się zabieram za montowanie bo zaczyna trochę w mieszkaniu pachnieć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie jest źle, chyba bym się plechy nie obawiał przy tej wilgotności. Na kwitnięciu zalecają niższą wilgotność, ale to masz czas jeszcze. Masz sezony czy automaty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...