Skocz do zawartości
Klaudia382

Auto Bruce Lemon Diesel | LEDAM 35w | [0,16m2]

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 28.

Stan na dzisiaj jest taki, że roślinka pokazała preflowery 8-9 dni temu.

Wciąż leję samą wodę, 1L na  2-3 dni. Wilgotność w boxie obniżyłam do 50-55%. Temp od 23 do 28.

Dajcie znać czy Waszym zdaniem coś więcej już jej się należy czy wciąż kontynuować samą wodę?

Kilka dni temu zaprzestałam LST żeby dać jej się troszkę powspinać. Co zauważyłam to, że sczyty są póki co dość nieregularne tzn. najbardziej obfity wydaje się ten z głównego odrostu a pozostałe są znacznie "chudsze".

Może to właśnie wynik zakończenia LST przez co energia jednak poszła do głównego sczytu zamiast do pobocznych? Liczę na wasze przemyślenia w tej kwestii.

ps. załączyłam już komplet żarówek, także tak to aktualnie wygląda i musze powiedzieć, że podoba mi się ten ekonomiczny, oświetleniowy set-up.

Pozdro

 

 

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaudia382 bardzo fajny set up xd sam miałem podobnie. A co do dłuzszego głównego szczytu to chcąc nie chcąc on zawsze będzie grubszy bo tak ma w genetyce. Przy lst można jedynie ustawić rośline na taki tryb w którym równomiernie pożywka będzie wchodzić w główny szczyt i boczne, co da podobnej wielkości kwiaty na końcu. Staraj się robić lst tak, by każdy szczyt był na tym samym poziomie. Choć w moim przypadku przy white widow główny i tak po załączeniu się na bloom wyjebał w górę najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster

Nie no, 90% włosków ma brązowe zakończenia. Mówię co widzę :)

Nie wiem co to oznacza, nie wiem czy ma to znacznie, po prostu martwię się za każdym razem kiedy widzę na mojej rośłince coś co odbiega od fotek z udanych fotorelacji. To moje jedyne punkty odniesienia.

Może wiesz co może wpływać na taki stan rzeczy, że te włoski brązowieją?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ten panel na tym metrażu nie jest wcale zły, na pewno nie na ten etap życia. Właśnie teraz ustawiony 50-60cm nad rośliną pozwoliłby szczytom na wzrost.

Za mocno świcisz stąd brązowe włosy -spalone. Proponuję żarówki na późne flo.

Liście wyglądają na najedzone. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster

Lampa na 45 cm, podniosłam wczoraj o10 cm.

Liście dzisiaj zaczęły klapnąć właśnie, ale jestem prawie pewna, że to w wyniku wczorajszego podlania/przelania.

Gdzieś tam delikatnie na pojedynczych listkach pojawiają się uschnięte końcówki, ale to chyba póki co nic groźnego, hm?

Foty z teraz.

 

3.png

4.png

5.png


 


 

@grolsch3 No ciekawa opinia. Dobra spróbuję wyłączyć żarówki i zobacze co będzie się działo. Dzięki!

Edytowane przez Klaudia382

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Mówisz?

Powodem mogło być przelanie, zbyt nisko umieszczone i za mocne światło czy może deliaktny fryzjer z najniższych liści przedwczoraj? a może wszystko razem ?:classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 42

Zgodnie z zaleceniem @grolsch3 wyłączyłam na razie 4 dodatkowe żarówki i podniosłam lampę do 55cm.

Po lekkim przelaniu wodą były 4 dni przesuszenia i jest znacznie lepiej. Teraz leję co 3 dni 1l wody a co drugie podlanie idzie jeszcze dolewka calmag i canna flores 1/4 dawki.

Dajcie znać jak to wygląda na Wasze oko.

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla bym tylko trochę luzu przy tych patykach a łodyga. Bo jak tam kwiaty będą rosły to łatwo będzie i pleśń. 
 

ja wcześniej tez dawałem kijki. Teraz leciał rhino skin i łodygi stały jak druty prosto i nic nie uginały się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 49 wilg. 45-50% I temp dzień: 24-27, temp noc: 16-20

Muszę przyznać, że to jak z dnia na dzień szyszki zyskują na objętości napawa mnie optymizmem, choć zdaję sobie sprawę, że sporo błędów mogę jeszcze popełnić.

Aby ich uniknąć chciałabym prosić Was o konkretną pomoc. Chodzi o nawożenie na te ostatnie 4 tyg.

Aktualnie zwiększyłam dawkę canna flores do 1/2 zalecanej dawki. Leję na przemian z wodą, co drugie podlanie.

I teraz tak.

Oprócz canna flores mam jeszcze do dyscpozycji: CalMag, Canna Boost i PK.

Pomóżcie proszę i zasugerujcie jak byłoby najlepiej nawozić w tym ostatnim miesiącu, tydzień po tygodniu.

Liczę na Was! ;)

 

1.png

2.png

3.png

4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaudia382 generalnie nawozi się wtedy gdy zauważysz niedobory.. przynajmniej jeśli chodzi o pk czy calmag. A Boosta szczerze to bym w minimalnej dawce podawał co drugie? Podlanie. Nie mniej fajnie to wygląda 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...