Skocz do zawartości
Klaudia382

Auto Bruce Lemon Diesel | LEDAM 35w | [0,16m2]

Rekomendowane odpowiedzi

@Klaudia382 roślinka może być, teraz będzie rosła szybciej, co do nawożenia jeśli ziemia ma na starcie nawozy to nie trzeba dawać nawozów, potem po tych 2-3 tygodniach można coś dać jeśli roślinka będzie potrzebować azotu, nawóz z azotem na kwitnieniu też się stosuje, wszystko zależy od stanu roślin, z czasem można nabrać wprawy i widać po liściach czy roślinie czegoś trzeba. Mowa tu o uprawie w pomieszczeniu bo na outdoor to inna bajka, deszcze potrafią wypłukać glebę ze składników odżywczych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę co zrobić jeśli dzisiaj lampa była włączona zbyt długo :classic_blush:

Powinna być zgaszona od 19 do 23, ale niestety przez pomyłkę świeciła się aż do 22.

Czy mimo to powinnam teraz dać jej 4 godziny ciemni? Czy ważniejsze jest zachowanie wcześniejszego cyklu i mimo pomyłki powinnam włączyć lampę o 23 jak to robiłam w poprzednie dni?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 14

No i praktycznie dwa tygodnie za nami ;)

Póki co skupiam się  na wilgotności i PH wody. Zero nawozów bo i mała wydaje się zdrowa. Raz chyba delikatnie przelałam bo roślinka oklapła na jeden dzień, ale wstrzymałam podlewanie i po jednym dniu jest lepiej.

Jeden dzień po przelaniu, na nowym listku zauważyłam delikatne żółte przebrawienie i plamkę. (fot. 1). Czy to może być wynik przelania czy wygląda to na coś zupełnie innego?

Porównując do innych fotorelacji, roślinki w 14-stym dniu często są nieco większe, ale widziałam też takie, które miały podobną wielkość i po prostu zakwitały nieco później. Co myślicie o wielkości mojej i ogólnie jak sie prezentuje na wasze wprawne oko.

Mam też pytanie o piętra roślinki. (fot.3). Dobrze to liczę?

Bez nazwy-1.png

Bez nazwy-2.png

Bez nazwy-3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, konopny_janusz said:

obraz.png.c261488d93ad4c39de3287194dd595e2.png

hmmm..gdzieś znalazłam wizualkę, że niby tych pierwszych dużych do pięter nie zaliczamy stąd "moje wyliczenia". No ale ok! Zmieniam wersję :D

Czyli co, dać się rozwinąć "trójce" i trening czy czekać na pełne czwarte piętro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minutes ago, Tester said:

@Klaudia382 już możesz trenować

oo zaskoczyłeś mnie! Lekki stresik, ale cóż jak mus to mus :classic_ohmy::classic_biggrin:

Powiedz co sądzisz o stanie roślinki jak na te 2 tyg i czy wspomniane przebarwienia to na razie nic czym powinnam zakrzątać sobie głowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, Tester said:

rozwija się ok

Minęła noc, zaglądam a tam...No właśnie czy to preflowery? Tak szybko i przy tak małej roślince? Co powiesz o tych brązowych końcówkach, wyglądają na popalone.

Bez nazwy-1.png

Bez nazwy-3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest, pierwsze w życiu LST. Mocno na czuja, ale łodyga cała :classic_biggrin:

Dajcie znać czy o to w tym chodzi.

Rozumiem, że te druciki zostają i po prostu w kolejnych dniach następne glebowania kolejnymi drucikami?

Kiedy właściwie będzie czas na ich wyciąganie?

Bez nazwy-1.png

Bez nazwy-3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...